| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biura rachunkowe > Korzystam z biura rachunkowego > Jak wybrać dobre biuro rachunkowe

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe

Każdy właściciel nowopowstałej działalności gospodarczej w pierwszej kolejności szuka dobrego biura rachunkowego. Pomoc księgowa jest najlepszym rozwiązaniem dla początkującego przedsiębiorcy, który dopiero zaczyna swoją karierę z własną działalnością gospodarczą ale również dla przedsiębiorcy, który istnieje już długo na rynku a jego rozliczenia księgowe są coraz bardziej skomplikowane. Tylko jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Decydując się na dane biuro, należałoby omówić kwestię dostarczania dokumentów. Następnie, warto omówić kwestię otrzymywanych powiadomień dotyczących składek ZUS oraz wysokości podatków. Biura rachunkowe powinny informować klientów o zbliżających się terminach płatności. Czy Ty robią? Z jak dużym wyprzedzeniem? Czy będziemy mieli szansę manewru aby dostarczyć zapomniane dokumenty księgowe przed wysłaniem deklaracji skarbowych?

PODSUMOWANIE

W artykule omówiłam najważniejsze kwestie którymi powinien kierować się przedsiębiorca przy wyborze dobrego biura rachunkowego. Wykształcona kadra biura rachunkowego która stale podnosi swoje kwalifikacje to gwarancja poprawności rozliczeń. Jeśli właściciele biura rachunkowego oszczędzają na podnoszeniu kwalifikacji (zarówno swoich jak i pracowników),to  z pewnością takie biuro nie jest dobrym wyborem dla przedsiębiorcy.

Właściciel biura rachunkowego na życzenie potencjalnego klienta powinien przedstawić mu stosowne dokumenty tj. polisy ubezpieczeniowe czy aktualne certyfikaty ukończonych kursów.  Nieokazanie klientowi jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego kwalifikacje czy ubezpieczenie, może skutkować tym że biuro rachunkowe jednak takowego nie posiada. Warto to sprawdzić, ponieważ jak już wspomniałam wcześniej, odpowiedzialność za błędy księgowych spoczywa na podatnikach. Duża rotacja pracowników biura rachunkowego to również duża wada, ponieważ informacje o naszej firmie są przekazywane od jednej osoby do drugiej, co może zaważyć na dyskrecji. Niestety brak sprawdzenia powyższych kwestii może być przyczyną niezadowolenia z wybranego przez siebie biura rachunkowego.

mgr Monika Białobrzewska

Narzędzia

POLECANE

reklama

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »