Kategorie

Justyna Wawrzyniak-Jedynak

Dołącz do grona ekspertów
Justyna Wawrzyniak-Jedynak

Radca prawny

Radca prawny Justyna Wawrzyniak-Jedynak jest wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu.

Ukończyła prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a następnie odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

Zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie świadczenia usług prawnych na rzecz przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych we wrocławskich kancelariach.

Jako główne obszary swoich zainteresowań wskazuje prawo cywilne, prawo pracy i prawo gospodarcze ze szczególnym uwzglednieniem tematu akcji i obligacji korporacyjnych.

Jako swoje pasje wymienia podróże, snowboard i piłkę nożną.

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna? Od kiedy będzie funkcjonować w polskim systemie prawnym? Co powinna zawierać umowa Prostej Spółki Akcyjnej i jakie są jej główne cechy? Jaka jest ewidencja akcji i organy w tej spółce? Jak przebiega likwidacja Prostej Spółki Akcyjnej, a także dla kogo będzie to właściwa forma prawna? Wyjaśnia Justyna Wawrzyniak-Jedynak, radca prawny.