| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Faktoring

Gdzie finansowania swej działalności mogą szukać najmniejsze firmy

“Brak większych problemów w skali całej gospodarki nie oznacza jednak, że system finansowania działalności gospodarczej działa idealnie”, To jedna z konkluzji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w raporcie "Przedsiębiorczość w Polsce" opublikowanym we wrześniu 2018. Nadal problem dużej luki finansowej dotyczy zwłaszcza małych firm i mikroprzedsiębiorstw, nowych, bez historii kredytowej, co ze swojego doświadczenia potwierdza firma Finces.pl. »

Jak można uratować firmę, która ma kłopoty z powodu split payment

Mechanizm podzielonej płatności, czyli split payment, jeszcze przed wprowadzeniem 1 lipca 2018 roku, wzbudzał uzasadnione obawy zarówno wśród prawników jak i przedsiębiorców. Przede wszystkim ze względu na wpływ tego rozwiązania na mniejsze firmy, dla których brak bezpośredniego dostępu do kwot VAT z faktur, kierowanych na odrębne konto, stanowi problem płynnościowy. Kołem ratunkowym okazuje się być faktoring, rozwiązanie firmy Finces.pl, zdobywające coraz większą popularność. »

Faktoring zwiększa przewagę konkurencyjną firm

Firmy bankrutują często nie dlatego, że mają straty, ale z przyczyny utraty płynności finansowej. Z pomocą faktoringu przedsiębiorstwa mogą rozwijać się szybciej i stają się bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Kluczowym dla Przedsiębiorców jest czas, w którym mogą uzyskać gotówkę z finansowanej faktury, dlatego Finces.pl cały proces faktoringu prowadzi online stawiając na minimum formalności i czas procedowania. »

Jak wybrać odpowiedniego faktora? Porównanie ofert na polskim rynku usług faktoringowych dla sektora MŚP

Firmy faktoringowe walcząc o nowych klientów, coraz częściej swoją ofertę kierują do małych i średnich firm, dla których ryzyko utraty płynności finansowej jest dużym zagrożeniem. To właśnie sektor MŚP oczekuje od faktorów szybkiej reakcji, a to zapewniają podmioty oferujące swoje usługi w kanale online. Który z nich oferuje najlepsze warunki i dlaczego wnikliwa analiza poszczególnych ofert się opłaca? »

Usługi finansowane w erze digital

Klienci oczekują dziś w pełni zdigitalizowanych usług finansowych, zapewniających dostępność i szybkość działania. Tak działającym fintechem jest Finces.pl. zajmujący się on-linowym faktoringiem dla małych firm i mikroprzedsiębiorców. »

Faktoring to nie kredyt ani nie pożyczka

Różnice kursowe powstałe wskutek zawarcia umowy faktoringu nie są przychodem ani kosztem podatkowym - orzekł NSA. »

Tylko split payment uchroni faktorów przed solidarną odpowiedzialnością

Firma faktoringowa nie odpowie za VAT nierozliczony przez faktoranta, tylko jeżeli sama zapłaci mu według mechanizmu podzielonej płatności – stwierdził dyrektor KIS. »

VAT: Szybsza płatność uchroni przed odpowiedzialnością

Firma faktoringowa nie będzie odpowiadała solidarnie za zaległości VAT dostawcy, jeśli zapłaci mu przed 1 lipca br., a sama otrzyma należność na swój rachunek VAT już po tej dacie. »

Wątpliwości wobec split paymentu: Faktoring skomplikowany i nie tak opłacalny?

Faktoring może być bardziej skomplikowany i nie tak opłacalny, ale popyt na usługi branży może jeszcze wzrosnąć. »

Split payment w transakcjach faktoringowych

Podmiot świadczący usługi faktoringowe, w celu uwolnienia się od odpowiedzialności solidarnej (przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności, tzw. split payment), musi dokonać płatności na rachunek VAT dostawcy towarów lub usługodawcy wskazanego na fakturze w kwocie odpowiadającej wysokości kwoty otrzymanej na swój rachunek VAT. »