| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Księga Główna systemu BISS

Księga Główna systemu BISS

Księga Główna systemu BISS  to program, który służy do prowadzenia księgowości w małym i średnim przedsiębiorstwie. Księga Główna jest centralnym podsystemem systemu BISS 2.14, w pełni zintegrowanym z pozostałymi modułami. W tym miejscu zapisywane są wszystkie zdarzenia księgowe, podstawowe informacje o firmie, oraz rodzaje księgowań. Księga Główna wyposażona jest w szereg mechanizmów pozwalających na uzyskanie zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych analiz, służących do tworzenia różnego rodzaju raportów, m.in. rachunku wyników, bilansu, płynności finansowej. Pozostałe raporty, wykorzystujące także dane pochodzące z omawianego tu modułu jak np. analizy wskaźnikowe, przepływów itp umieszczone są w module Informowania Kierownictwa.

Jądrem naszej księgi handlowej są dokumenty Polecenia Księgowania (PK), do wystawienia których można wykorzystać automat, który je generuje na podstawie zatwierdzonych dokumentów pochodzących z innych modułów. Dokumenty Polecenia Księgowania można także wypisywać ręcznie. W zamyśle autorów ręczne wprowadzanie dokumentów PK winno służyć jedynie do symulacji wariantów próbnych lub powinno być wykorzystane w sytuacjach nietypowych. Celem pełnego wykorzystania możliwości programu Księga Handlowa wskazane jest posiadanie innych modułów tj. Magazynu, Kadr i Płac, Środków Trwałych i Kasy, które umożliwią całkowitą automatyzację pracy. Możliwa jest praca na nieskończonej ilości otwartych miesięcy rozliczeniowych - co jest definiowalne przez administratora. Jednak nie zalecamy tego typu pracy, gdyż może to prowadzić do powstawania nadmiernych zaległości. Wszystkie obliczenia - związane np. ze stawkami vat, podatkami czy zestawieniami - prowadzone są przez program.

Prowadzenie księgowości za pomocą komputera wymaga (oprócz zgodności z ustawą o rachunkowości) systemu, który łączy w sobie cztery podstawowe funkcje: jest sprawnym i niezawodnie działającym programem dostosowany jest do trybu i sposobu pracy księgowego posiada możliwość ochrony przed niepowołanym dostępem umożliwia maksymalne wykorzystanie możliwości komputera celem odciążenia księgowego.

Przedstawiony System finansowo-księgowy jest przykładem działającego praktycznie i wygodnego w użytkowaniu programu, spełniającego powyższe wymagania. Większość parametrów programu może być modyfikowana i dostosowana do potrzeb użytkownika. Stworzenie własnego planu kont czy zestawień zgodnych z wymaganiami księgowego nie stanowi większego problemu. Duża elastyczność powoduje, że program jest "otwarty" na wiele sugestii operatora.

Link: www.bergemsoft.com/produkty3.html

Aktualizacja: 11.06.2014

Źródło:

INFOR
PPK dla pracownika24.90 zł

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jagoda Szymańska

projektant wnętrz, INNE MEBLE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »