reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Wybór programu księgowego – wersja webowa czy deskopowa?

Wybór programu księgowego – wersja webowa czy deskopowa?

Rozwój technologii i Internetu spowodował wzrost zainteresowania użytkowników wersją webową programów księgowych.

Co w takim razie stanie się z programami deskopowymi?

Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż większość użytkowników wybierając program księgowy szuka dla siebie korzyści np.: wygody, mobilności, oszczędności czasu, pieniędzy  i znajdują je za pomocą programów w wersji web. Dzięki temu, że komunikacja programu księgowego z użytkownikiem, odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej dostęp do niego jest możliwy z każdego miejsca na świecie, w którym znajduje się sieć internetowa. Nie ma też znaczenia co jest nośnikiem: komputer stacjonarny, smartfon czy tablet.

Celem firmy informatycznej powinno być nie tylko nadążanie za zmieniającymi się przepisami prawa, ale także reagowanie na potrzeby i uwagi klientów tak, aby  program księgowy był nie tylko zgodny z prawem, ale i zawsze aktualny.

Ochrona danych w programach księgowych wersji web

W programach wersji webowej, aktualizacji dokonuje się na serwerze, co już po chwili zapewnia użytkownikowi zaktualizowany  programu na każdym z nośników. Jest to niewątpliwie zaleta i oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Dzięki automatyzacji wielu operacji program księgowy w tej wersji ułatwia pracę i pozwala przygotować większość dokumentów osobom nie posiadającym przygotowania księgowego. Wyposażony został w wymagane przepisami prawa mechanizmy potrzebne do księgowania bieżącej działalności podmiotów gospodarczych. Aplikacja księgowa zawiera pełną obsługę dokumentów kasowych, takich jak: KP, KW, polecenie przelewu, raport kasowy, a także bankowych: wyciągi, raporty bankowe etc. Współpracuje z innymi modułami np.: magazynowym, bazując na dokumentach   i zapisach w tym module utworzonych.

Za pomocą programu można dokonywać zarówno rozliczeń odbiorców, jak i dostawców, a także kompensat dokumentów,  drukować wezwania do zapłaty, noty odsetkowe i generować zestawienia dotyczące płatności w wielu przekrojach itp.

Dla użytkownika udostępniany jest generator raportów księgowych, które pozwala na tworzenie, zapamiętywanie i modyfikacje dokumentów.

Program zawiera mechanizmy dowolnego filtrowania z możliwością przeglądania na ekranie i drukowania w formacie PDF i XSL.

Obsługa raportów kasowych i poleceń przelewów

Moment powstania VAT i obsługa w programie

Zapraszamy do dyskusji na forum

Niewątpliwą zaletą tej wersji programu, jest dostępna funkcja HomeBanking, która pozwala tworzyć i zapisywać przelewy, a następnie eksportować je do systemów oferowanych przez banki. Każdy  taki przelew może zostać wystawiony (najczęściej na podstawie istniejących już w systemie dokumentów rozliczeniowych z danym kontrahentem), opisany i przekazany do realizacji jako dokument elektroniczny.

Poprzednikiem wersji webowej księgowości jest aplikacja desktopowa, którą instaluje się  na dysku komputera użytkownika bez którego nie będzie funkcjonowała. W przypadku pracy  z programem na innym komputerze będzie to możliwe dopiero po wcześniejszym jego zainstalowaniu. Aktualizacja aplikacji deskopowej jest bardziej czasochłonna i kosztowna niż  programów webowych ponieważ należy jej dokonać na każdym z komputerów na którym zainstalowany jest program.

Pamiętajmy, że wybór wersji programu księgowego zawsze uzależniony jest od preferencji użytkownika i specyfiki działalności firmy.

Firma Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. objęła patronat merytoryczny nad działem "Programy księgowe"

Przydatne formularze online

Aktualizacja: 27.10.2014

Ekspert:

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Programy księgowe - wersja webowa czy deskopowa?
Programy księgowe - wersja webowa czy deskopowa?

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama