reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Wybór programu księgowego – wersja webowa czy deskopowa?

Wybór programu księgowego – wersja webowa czy deskopowa?

Rozwój technologii i Internetu spowodował wzrost zainteresowania użytkowników wersją webową programów księgowych.

Co w takim razie stanie się z programami deskopowymi?

Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż większość użytkowników wybierając program księgowy szuka dla siebie korzyści np.: wygody, mobilności, oszczędności czasu, pieniędzy  i znajdują je za pomocą programów w wersji web. Dzięki temu, że komunikacja programu księgowego z użytkownikiem, odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej dostęp do niego jest możliwy z każdego miejsca na świecie, w którym znajduje się sieć internetowa. Nie ma też znaczenia co jest nośnikiem: komputer stacjonarny, smartfon czy tablet.

Celem firmy informatycznej powinno być nie tylko nadążanie za zmieniającymi się przepisami prawa, ale także reagowanie na potrzeby i uwagi klientów tak, aby  program księgowy był nie tylko zgodny z prawem, ale i zawsze aktualny.

Ochrona danych w programach księgowych wersji web

W programach wersji webowej, aktualizacji dokonuje się na serwerze, co już po chwili zapewnia użytkownikowi zaktualizowany  programu na każdym z nośników. Jest to niewątpliwie zaleta i oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Dzięki automatyzacji wielu operacji program księgowy w tej wersji ułatwia pracę i pozwala przygotować większość dokumentów osobom nie posiadającym przygotowania księgowego. Wyposażony został w wymagane przepisami prawa mechanizmy potrzebne do księgowania bieżącej działalności podmiotów gospodarczych. Aplikacja księgowa zawiera pełną obsługę dokumentów kasowych, takich jak: KP, KW, polecenie przelewu, raport kasowy, a także bankowych: wyciągi, raporty bankowe etc. Współpracuje z innymi modułami np.: magazynowym, bazując na dokumentach   i zapisach w tym module utworzonych.

Za pomocą programu można dokonywać zarówno rozliczeń odbiorców, jak i dostawców, a także kompensat dokumentów,  drukować wezwania do zapłaty, noty odsetkowe i generować zestawienia dotyczące płatności w wielu przekrojach itp.

Dla użytkownika udostępniany jest generator raportów księgowych, które pozwala na tworzenie, zapamiętywanie i modyfikacje dokumentów.

Program zawiera mechanizmy dowolnego filtrowania z możliwością przeglądania na ekranie i drukowania w formacie PDF i XSL.

Obsługa raportów kasowych i poleceń przelewów

Moment powstania VAT i obsługa w programie

Zapraszamy do dyskusji na forum

Niewątpliwą zaletą tej wersji programu, jest dostępna funkcja HomeBanking, która pozwala tworzyć i zapisywać przelewy, a następnie eksportować je do systemów oferowanych przez banki. Każdy  taki przelew może zostać wystawiony (najczęściej na podstawie istniejących już w systemie dokumentów rozliczeniowych z danym kontrahentem), opisany i przekazany do realizacji jako dokument elektroniczny.

Poprzednikiem wersji webowej księgowości jest aplikacja desktopowa, którą instaluje się  na dysku komputera użytkownika bez którego nie będzie funkcjonowała. W przypadku pracy  z programem na innym komputerze będzie to możliwe dopiero po wcześniejszym jego zainstalowaniu. Aktualizacja aplikacji deskopowej jest bardziej czasochłonna i kosztowna niż  programów webowych ponieważ należy jej dokonać na każdym z komputerów na którym zainstalowany jest program.

Pamiętajmy, że wybór wersji programu księgowego zawsze uzależniony jest od preferencji użytkownika i specyfiki działalności firmy.

Firma Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. objęła patronat merytoryczny nad działem "Programy księgowe"

Przydatne formularze online

Aktualizacja: 27.10.2014

Ekspert:

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Programy księgowe - wersja webowa czy deskopowa?
Programy księgowe - wersja webowa czy deskopowa?

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama