| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Jak dokonać wyboru systemu finansowo-księgowego

Jak dokonać wyboru systemu finansowo-księgowego

Sprawdź jakie są podstawowe wyzwania, stojące przed dzisiejszym organizacjami i przedsiębiorstwami podczas wyboru systemu finansowo-księgowego.

Serwis wwww.decyzje-it.pl wydały pierwszą edycję Przewodnika dotyczącego systemów finansowo - księgowych, opisującego m.in. rolę i znaczenie systemów FK w funkcjonowaniu organizacji, wyzwania stojące przed Działami Finansowymi i producentami systemów FK, wybrane funkcje klasyczne oraz innowacyjne tego typu aplikacji wraz z przykładami oraz metodykę ich wyboru.

Misją serwisu internetowego decyzje-IT.pl jest wspieranie decydentów w podejmowaniu decyzji związanych z technologiami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie przedsiębiorstwa lub organizacji. Misję tę realizujemy m.in. poprzez regularne opracowywanie i publikowanie różnego rodzaju materiałów oraz opracowań, służących przybliżaniu Państwu problematyki i roli systemów informatycznych w prowadzeniu działalności gospodarczej.

W międzyczasie opublikowaliśmy Przewodniki Inwestora dotyczące systemów ERP, CRM i Business Intelligence, które są dostępne w serwisie na stronie Poradniki i Przewodniki.

Oddajemy do Państwa rąk „Przewodnik Inwestora. Przygotuj się do wdrożenia systemu finansowo – księgowego”, w którym koncentrujemy się na omówieniu podstawowych wyzwań stojących przed dzisiejszymi organizacjami i przedsiębiorstwami w kontekście zarządzania procesami finansowo – księgowymi oraz zaprezentowaniu przykładowych funkcji tego typu systemów, jako odpowiedź ich producentów na potrzeby informacyjne oraz problemy użytkowników.

Głównymi adresatami Przewodnika powinni być menedżerowie przedsiębiorstw i organizacji niezależnie od skali czy branży, zajmujący się zarządzaniem procesami finansowo-księgowymi oraz wszystkie osoby, które podejmują decyzje na podstawie danych gromadzonych i przetwarzanych w systemach FK.

Wybór programu księgowego – wersja webowa czy deskopowa?

Zdajemy sobie sprawę, że większość z nich posiada już system finansowo – księgowy. Ale na pewno pośród nich są też tacy, którzy dopiero stoją przed jego wyborem i wdrożeniem - bo albo dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą, albo są niezadowoleni z aktualnie eksploatowanego systemu, albo ich organizacja rozwija się na tyle szybko, że aktualny system nie nadąża za zmianami. We wszystkich przypadkach treść naszego Przewodnika może stanowić skuteczną inspirację. Dla jednych – co do podejmowania decyzji o dalszej rozbudowie posiadanego już systemu o kolejne funkcjonalności, dla drugich – co do podejmowania decyzji o nabyciu nowego lub wymianie istniejącego systemu.

Rola systemów finansowo-księgowych w dzisiejszych organizacjach

W rzeczywistości gospodarczej przyjęła się opinia, że system FK jest prosty, standardowy – bo przecież zasady i standardy księgowe są określone - tym samym nie wymaga złożonych działań w celu jego nabycia, wdrożenia i eksploatacji. Nic bardziej mylnego. Systemy tego typu to złożone rozwiązania informatyczne, które powinny podlegać szczegółowej analizie przed jego wyborem, wdrożeniem i użytkowaniem tym bardziej, że ich producenci rozwijają je dynamicznie, zarówno pod względem nowych funkcjonalności i ergonomii, jak i skalowalności oraz sposobów dostępu.

W Przewodniku znajdziecie Państwo dodatkowo interesujący artykuł nt. roli systemów FK w procesie konsolidacji finansowej. Treść dostępna jest na stronie http://decyzje-it.pl/strefa-pobran/poradniki-i-przewodniki.html#FK


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Monika Sawarska

Ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »