| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Automatyczna archiwizacja dokumentów w powiązaniu z wysyłaniem elektronicznej faktury

Automatyczna archiwizacja dokumentów w powiązaniu z wysyłaniem elektronicznej faktury

Funkcjonalności: „autoarchiwizacja” oraz „e-faktura” zostały opracowane jako uzupełnienie systemu MerSoft. Pozwalają na wykorzystanie wymiany dokumentów elektronicznych oraz dopasowane do aktualnych przepisów, możliwości archiwizowania dokumentów, a tym samym ograniczenia lub nawet pełnej likwidacji archiwum papierowego.

Program daje też możliwość wykorzystania funkcjonalności automatycznego wydruku takiej specyfikacji na magazynie (magazynach) wg przypisanych do tych magazynów drukarek, również z możliwością „podzielenia” pozycji faktur, a tym samym wydruku odpowiednich specyfikacji wg przynależności danej kartoteki towaru do konkretnego magazynu.

Po skompletowaniu towaru i zapisaniu ostatecznej wersji faktury możemy, wybierając specjalną opcję wydruku „e-faktura” wysłać nasz dokument do Klienta. Każda faktura może być również wydrukowana i zarchiwizowana jako DUPLIKAT. Program dokonuje automatycznej archiwizacji takiego dokumentu. Każdy kolejny duplikat jest zapisywany do archiwum jako ostatnia wersja duplikatu faktury.

Jak dokonać wyboru systemu finansowo-księgowego

Rozwiązania szczególne związane z archiwizacją i wysyłką e-faktur:

Dla wersji z wydrukami roboczymi (przed ostatecznym wydrukiem oryginału) oprogramowano możliwość wysłania Klientowi e-faktury w wersji roboczej. Dokument taki może być generowany zarówno w szacie graficznej jak faktura oryginalna, oczywiście z odpowiednimi tekstami wyraźnie informującymi, że nie jest to oryginał faktury, podlegający  księgowaniu, jak również jako „zwykły” dokument - w wersji znakowej (odpowiednio formatowanej, zależnie od rodzaju drukarki).

Parametr: „e-faktura-dok” pozwala na określenie listy typów dokumentów, które mają być tworzone i archiwizowane w formacie PDF z wykorzystaniem szablonów XSL, np.: WF,FV,FK.

Plan kont i raport obrotów i sald w programie księgowym

Program pozwala na tworzenie faktur w szacie graficznej, które oczywiście mogą być w tej formie wysyłane jako dokumenty elektroniczne, czy zostać pobierane przez Klienta wg podanego linku do dokumentu ale wydruk na drukarce musi być realizowany specjalną procedurą wydruku lub wybrana drukarka musi posiadać możliwość przetwarzania takiego wydruku.


Firma Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. objęła patronat merytoryczny nad działem "Programy księgowe"


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Net Jacek Adamczak

Kancelaria Podatkowa - Biuro Rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »