| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Prowadzenie biznesu jest dzisiaj bardzo dynamiczne, a dostarczanie szybkiej i dokładnej informacji finansowej jest warunkiem koniecznym do funkcjonowania przedsiębiorstwa - mówi Dariusz Salamon, Dyrektor Kontrolingu Komercyjnego, Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Niewątpliwą zaletą systemu jak wcześniej wspomniałem, jest sprawna konsolidacja danych finansowych (planistycznych oraz aktualnych) oraz możliwość ich analizy na różnych poziomach szczegółowości. System znacząco wspomógł proces budżetowy, automatyzując sporządzanie sprawozdań i zmniejszając ryzyko popełnienia błędu.

Prowadzenie biznesu jest dzisiaj bardzo dynamiczne, a dostarczanie szybkiej i dokładnej informacji finansowej jest dzisiaj warunkiem koniecznym funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wykorzystanie systemu Matrix przyczynia się do spełnienia tego warunku i tym samym zwiększenia efektywności zarządzania spółką. System umożliwia przeprowadzenie szybkich symulacji finansowych, sprawdzenia różnych strategii „na papierze” przy zastosowaniu wielu zmiennych, co sprzyja skróceniu czasu analizy i podejmowania istotnych decyzji strategicznych. Dodatkowo każdy użytkownik systemu ma dostęp do aktualnych danych finansowych, które są w zakresie jego odpowiedzialności, do danych rynkowych oraz danych planistycznych, co znacząco przyspiesza pracę w całej organizacji.

  • Jak Pan ocenia, na ile możliwość korzystania z Matrix-BI przyśpiesza procesy planowania budżetowego?

Nie chcę kwantyfikować na ile korzystanie z Matrix przyspiesza nasze procesy planistyczne, gdyż usprawnienie i przyspieszenie procesów planistycznych jest zadaniempodstawowym postawionym przed tym systemem, z czego system Matrix wywiązuje się doskonale.

Wolałbym się skupić tutaj na tym, jakie ograniczenia oraz uproszczenia musielibyśmy wprowadzić, aby przeprowadzić cały proces np. w arkuszu kalkulacyjnym. Excel ma ogromne zalety w postaci elastyczności jego wykorzystania, popularności wśród odbiorców informacji oraz dostępności, lecz jego zastosowanie powodowałby konieczność ograniczenia liczby użytkowników procesu planistycznego, a tym samym zwiększenie odpowiedzialności działu finansowego w planowaniu budżetu, zmniejszenie rozdzielczości planowanych danych finansowych (większej agregacji), co doprowadziło by do utraty dokładności oraz poprawności budżetów oraz forecastów.

Pilnowanie okresów rozliczeniowych w programie księgowym

  • W jaki sposób podobne rozwiązanie jest w stanie zwiększyć bezpieczeństwo w biznesie?

Systemy typu BI poprzez dostarczanie w sposób przejrzysty i zrozumiały informacji niezbędnych decydentom do podejmowania bieżących decyzji biznesowych, ocenę i ewaluację potencjalnych szans i zagrożeń, znacznie ograniczają niebezpieczeństwa wewnętrzne oraz zewnętrzne, które pojawiają się w organizacji.

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Alan Pajek

wiceprezes Ediko - firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań oraz usług pozwalających usprawnić procesy związane z powstawaniem oraz zarządzaniem dokumentami i informacją w firmie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »