reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Prowadzenie biznesu jest dzisiaj bardzo dynamiczne, a dostarczanie szybkiej i dokładnej informacji finansowej jest warunkiem koniecznym do funkcjonowania przedsiębiorstwa - mówi Dariusz Salamon, Dyrektor Kontrolingu Komercyjnego, Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Niewątpliwą zaletą systemu jak wcześniej wspomniałem, jest sprawna konsolidacja danych finansowych (planistycznych oraz aktualnych) oraz możliwość ich analizy na różnych poziomach szczegółowości. System znacząco wspomógł proces budżetowy, automatyzując sporządzanie sprawozdań i zmniejszając ryzyko popełnienia błędu.

Prowadzenie biznesu jest dzisiaj bardzo dynamiczne, a dostarczanie szybkiej i dokładnej informacji finansowej jest dzisiaj warunkiem koniecznym funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wykorzystanie systemu Matrix przyczynia się do spełnienia tego warunku i tym samym zwiększenia efektywności zarządzania spółką. System umożliwia przeprowadzenie szybkich symulacji finansowych, sprawdzenia różnych strategii „na papierze” przy zastosowaniu wielu zmiennych, co sprzyja skróceniu czasu analizy i podejmowania istotnych decyzji strategicznych. Dodatkowo każdy użytkownik systemu ma dostęp do aktualnych danych finansowych, które są w zakresie jego odpowiedzialności, do danych rynkowych oraz danych planistycznych, co znacząco przyspiesza pracę w całej organizacji.

  • Jak Pan ocenia, na ile możliwość korzystania z Matrix-BI przyśpiesza procesy planowania budżetowego?

Nie chcę kwantyfikować na ile korzystanie z Matrix przyspiesza nasze procesy planistyczne, gdyż usprawnienie i przyspieszenie procesów planistycznych jest zadaniempodstawowym postawionym przed tym systemem, z czego system Matrix wywiązuje się doskonale.

Wolałbym się skupić tutaj na tym, jakie ograniczenia oraz uproszczenia musielibyśmy wprowadzić, aby przeprowadzić cały proces np. w arkuszu kalkulacyjnym. Excel ma ogromne zalety w postaci elastyczności jego wykorzystania, popularności wśród odbiorców informacji oraz dostępności, lecz jego zastosowanie powodowałby konieczność ograniczenia liczby użytkowników procesu planistycznego, a tym samym zwiększenie odpowiedzialności działu finansowego w planowaniu budżetu, zmniejszenie rozdzielczości planowanych danych finansowych (większej agregacji), co doprowadziło by do utraty dokładności oraz poprawności budżetów oraz forecastów.

Pilnowanie okresów rozliczeniowych w programie księgowym

  • W jaki sposób podobne rozwiązanie jest w stanie zwiększyć bezpieczeństwo w biznesie?

Systemy typu BI poprzez dostarczanie w sposób przejrzysty i zrozumiały informacji niezbędnych decydentom do podejmowania bieżących decyzji biznesowych, ocenę i ewaluację potencjalnych szans i zagrożeń, znacznie ograniczają niebezpieczeństwa wewnętrzne oraz zewnętrzne, które pojawiają się w organizacji.

Przydatne formularze online

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama