reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Prowadzenie biznesu jest dzisiaj bardzo dynamiczne, a dostarczanie szybkiej i dokładnej informacji finansowej jest warunkiem koniecznym do funkcjonowania przedsiębiorstwa - mówi Dariusz Salamon, Dyrektor Kontrolingu Komercyjnego, Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. znajduje się w czołówce firm korzystających z rozwiązań BI. Wśród nich jest polski system Matrix BI wspierający procesy planowania budżetowego.

Biznes w Polsce właśnie zamyka plany budżetowe na rok 2015. Dane rynkowe wskazują, że wciąż około 60% polskich, średnich i dużych przedsiębiorstw pracuje bez wsparcia dedykowanych rozwiązań, przygotowując plany budżetowe w plikach Excel. Pociąga to za sobą konkretne trudności, od wielkiej pracochłonności, przez spowolnienia wynikające z dużej ilości danych, problemy w aktualizacji plików przez wielu członków zespołu, po trudne do wykrycia błędy. Zazwyczaj w takich przypadkach wiedza niezbędna do kontrolowania jakości tego typu dokumentów spoczywa w gestii konkretnego specjalisty, względnie wąskiej grupy. Tymczasem tworzenie planów budżetowych wymaga kompilowania danych wprowadzanych przez wielu członków zespołu z różnym poziomem znajomości Excel’a. Tworzą oni własne wersje budżetu, które następnie muszą zostać skontrolowane pod względem jakości i połączone do poziomu wspólnego projektu. Kontrolowanie wykonania budżetu w tym przypadku wymaga gromadzenia i porównywania wielu plików.

Tymczasem nowoczesne narzędzia typu Matrix BI usprawniają procesy wprowadzania danych poprzez zastosowanie konkretnych formatek, lub import danych z plików. Standaryzują i ujednolicają poziom wiedzy w organizacji. Pozwalają na bieżąco weryfikować informacje i tworzyć dowolne modele analityczne z uwzględnieniem danych własnych i pochodzących z analiz rynkowych. Minimalizują ryzyka potencjalnych błędów.

O korzyściach wynikających z zastosowania Matrix BI oraz specyfice pracy z wykorzystaniem nowoczesnego rozwiązania opowiada Dariusz Salamon - Dyrektor Kontrolingu Komercyjnego, Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Kiedy firma potrzebuje indywidualnego oprogramowania?

  • Jak wyobraża Pan sobie przygotowanie budżetu dla firmy bez wsparcia Matrix BI? Jakie byłyby różnice?

Przygotowanie budżetu w Kontrolingu Komercyjnym bez wykorzystania systemu Matrix na pewno byłoby zadaniem trudnym, zdecydowanie bardziej pracochłonnym. Wykorzystanie systemu Matrix do tworzenia budżetu rocznego oraz budżetów kroczących, pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu podczas procesu zbierania, konsolidowania oraz raportowania danych finansowych.

  • Jakie konkretne korzyści dla siebie i organizacji Pan dostrzega w zastosowaniu Matrix BI?

Przydatne formularze online

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama