| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > R2faktury – kompleksowa obsługa sprzedaży

R2faktury – kompleksowa obsługa sprzedaży

Bogata oferta programów, służących do obsługi sprzedaży być może nie odstrasza, ale potrafi przyprawić o zawrót głowy. Na rynku znajdziemy programy zarówno niewielkich firm, jak i potężnych graczy. Począwszy od rozwiązań zupełnie darmowych, po takie, które do tanich nie należą, ale pod każdym względem mogą zostać dostosowane do specyfiki konkretnego przedsiębiorstwa. Co zatem wybrać? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy na przykładzie programu R2faktury.

Pełna obsługa magazynu

Wsparcie dla magazynu to podstawowa funkcjonalność, niezbędna do kompleksowej obsługi sprzedaży. Program R2faktury podaje rzetelne informacje nt. bieżących stanów magazynowych, co ułatwia planowanie zakupów oraz ogranicza związane z tym koszty. Wraz z programem otrzymujemy przede wszystkim możliwość generowania niezbędnych dokumentów magazynowych, takich jak PZ, MM, WZ, RW czy PR.

R2faktury: Przyjęcie zewnętrzne – wystawianie dokumentu magazynowego

Wsparcie sprzedaży

Moduł obsługujący sprzedaż to, zaraz po magazynie, najważniejszy element programu do sprzedaży. Prawidłowe wystawianie, przeliczanie oraz drukowanie faktur i paragonów to funkcje kluczowe. Podobnie jak obsługa drukarek fiskalnych. Program R2faktury oferuje także możliwość  wysyłania faktur w postaci elektronicznej oraz możliwość comiesięcznego wystawiania powtarzających się dokumentów. W przypadku zagranicznych kontrahentów, można wystawiać faktury walutowe w językach obcych, wraz z automatycznymi przeliczeniami EUR-PLN.

R2faktury: Wystawianie dokumentu sprzedaży

Należności i zobowiązania

Rozbudowany mechanizm rozliczania należności, dostępny w programie R2faktury, minimalizuje ryzyko obrotów z nierzetelnymi kontrahentami i zwiększa ściągalność długów. Przydatną funkcją jest szczegółowa ewidencja rozrachunków z poszczególnymi kontrahentami oraz moduł windykacyjny, który pomaga w seryjnym wystawieniu przypomnień i wezwań do zapłaty. Istotna może się okazać również możliwość nałożenia restrykcji na konkretnych kontrahentów czy kalkulator odsetkowy, który pomaga obliczyć odsetki ustawowe i podatkowe.

R2faktury: Ewidencja rozrachunków z kontrahentem

Ekspert:

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.
VAT 2019. Komentarz199.00 zł

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »