| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Nowoczesne technologie IT skutecznym narzędziem w pracy dyrektora finansowego

Nowoczesne technologie IT skutecznym narzędziem w pracy dyrektora finansowego

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość rynkowa wymusza na przedsiębiorcach stałe monitorowanie rentowności oraz przygotowanie scenariuszy zabezpieczających płynność finansową w bliskiej i dalszej perspektywie. Wzrasta na znaczeniu rola dyrektora finansowego w firmie, która przestaje się ograniczać jedynie do nadzorowania polityki finansowej, a coraz częściej zostaje rozszerzona o doradztwo strategiczne w kluczowych dla firmy decyzjach biznesowych. Współczesny finansista to osoba decyzyjna, posiadająca szerokie kompetencje menadżerskie również w zakresie zarządzania i sprzedaży, a także znajomości innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które efektywnie wspierają pracę nie tylko działu finansowego ale również optymalizują pracę pozostałych jednostek organizacyjnych w firmie.

Takim niezwodnym partnerem technologicznym do zadań specjalnych działów finansowych jest Tagetik, innowacyjna aplikacja klasy CPM (Corporate Performance Management), od niedawna dostępna w Polsce i oferowana przez firmę ITMAGINATION, wyłącznego dystrybutora tego rozwiązania w Polsce.

Jedna aplikacja, jeden model i baza danych, a pełny dostęp do szerokiego wachlarza procesów – zarówno tych klasycznych takich jak: budżetowanie, prognozowanie, konsolidacja finansowa i raportowanie, jak również dodatkowych, które bardzo rzadko są implementowane z wykorzystaniem konkurencyjnych technologii CPM, czyli prognozowanie bilansu i rachunku przepływów pieniężnych, sprawozdawczość w oparciu o koncepcję Integrated Reporting, zamknięcie finansowe, i ujawnienia regulacyjne w instytucjach finansowych (Solvency II, FINREP, COREP). System wykorzystuje najnowocześniejsze technologie takie jak In-Memory i HTML5 oraz jest dostępny z każdego urządzenia, w tym również urządzeń mobilnych, w każdym miejscu na świecie. Jeśli dodać do tego fakt, że wszystkie wymienione wyżej procesy można wdrożyć tradycyjnie on-premise oraz w chmurze, to mamy do czynienia z prawdziwie unikalnym rozwiązaniem, dostępnym dla tych wszystkich organizacji, które potrzebują wsparcia w obszarze zarządzania efektywnością.

Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Tagetik można wdrożyć według konkretnych wymagań organizacji lub wykorzystać aplikacje predefiniowane, przy czym można także łączyć oba te podejścia. Tylko od klienta i jego indywidualnych potrzeb zależy, które procesy będą implementowane, i w jakim czasie. Ponadto, system oferuje pełną integrację z technologiami Microsoft, co dla klientów Tagetika stanowi istotną wartość. „To czym wyróżnia się to oprogramowanie to jego wewnętrzna spójność i potencjał funkcjonalny. W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych, nie ma modułów lecz działa w oparciu o procesy, które pomagają wesprzeć wszystkie aspekty zarządzania finansowego w ramach centralnej bazy danych, zapewniając synergię pomiędzy poszczególnymi biurami i pionami w firmie. Dlatego, w kontrze do innych rozwiązań dostępnych na rynku, nie wymaga się od klientów podejmowania, często bardzo kosztownych działań, których celem jest integracja poszczególnych obszarów”– wyjaśnia Rafał Stalewski, Country Manager Tagetik w Polsce.

W realizacji specyficznych zadań rachunkowości zarządczej, kontrolingu i pionu finansów, klasyczne rozwiązania Business Intelligence (BI) nie dają pełnego obrazu sytuacji firmy. Platformy BI pozwalają odpowiadać na pytania takie jak; co się stało?, co się dzieje?, a tylko we współpracy z platformą Corporate Performance Management możliwe jest uzyskanie wartościowej odpowiedzi w kontekście typowych wątpliwości o przyszłość i tego co się rzeczywiście stanie, np. jaka będzie rentowność moich produktów jeśli zmodyfikuję politykę cenową, i jak to wpłynie na rachunek przepływów pieniężnych w wariancie optymistycznym, bazowym i pesymistycznym ? Dzięki wbudowanym funkcjonalnościom takim jak: scenariusze i wersjonowanie, wielowalutowość, workflow, reguły kontrolingowe oraz wszechstronny zestaw funkcji finansowych, firmy mogą zarządzać w Tagetik wysokiej jakości informacją, potrzebną dla interesariusza zewnętrznego jak i wewnętrznego.  Wraz z dostępnością Tagetik w Polsce nasi krajowi dyrektorzy finansowi otrzymują propozycję optymalizacji procesów w sposób innowacyjny i efektywny kosztowo oraz z gwarancją praktycznej realizacji idei „Single version of the truth”.

***

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego proces zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku. W tegorocznym raporcie Magic Quadrant Gartnera dla dostawców CPM, po raz szósty z rzędu, firma została sklasyfikowana w kwadrancie wizjonerów[i]. Analitycy podkreślają szeroki wachlarz funkcjonalności, zdecydowanie wyższy niż średnia branżowa, poziom wskaźników satysfakcji klienta, a także dobrą odpowiedź na potrzeby firm chcących implementować platformę w modelu chmurowym. Wyłącznym dystrybutorem rozwiązania Tagetik w Polsce jest spółka ITMAGINATION – dostawca systemów analityczno-raportowych oraz oprogramowania na zamówienie.

[i] http://www.tagetik.com/events-news/press-releases/2015/2015-gartner-mq-cpm#.VTYhvpNsxKq

Źródło: ITMAGINATION Sp. z o.o.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Aktualizacja: 30.04.2015

Ekspert:

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zdjęcia

Nowoczesne technologie IT skutecznym narzędziem w pracy dyrektora finansowego
Nowoczesne technologie IT skutecznym narzędziem w pracy dyrektora finansowego

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »