reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Import niekompletnej dokumentacji a zachowanie chronologii zdarzeń

Import niekompletnej dokumentacji a zachowanie chronologii zdarzeń

Księgując dokumenty w programie finansowo-księgowym możemy wprowadzać je samodzielnie (ręcznie) lub zaadaptować dokumentację stworzoną w zewnętrznym systemie sprzedażowym. Istotnym jest więc, aby program finansowo-księgowy dawał możliwość importu danych, np. z plików wymiany, z wielu programów fakturowych. Co jednak w sytuacji, gdy dokumentacja udostępniona przez fakturzystów jest błędna, niekompletna lub niepoprawnie przygotowana? Warto zadbać wtedy o to, by program, importując dokumenty, radził sobie z błędami tak, aby zachować chronologię, pozwalając jednocześnie księgowym na wyprostowanie błędów lub uzupełnienie brakujących informacji na wstępnie zaksięgowanych dokumentach.

Import z dowolnego systemu sprzedaży

Możliwość importu danych, np. z plików wymiany, jest bardzo przydatną funkcją każdego systemu finansowo-księgowego. Bezpośrednio wpływa na efektywność pracy księgowego, ponieważ nie ma potrzeby tworzenia każdego dekretu od podstaw, czasami zaburzając przy tym nawet kolejność wprowadzanych informacji. Niestety, mnogość systemów do fakturowania sprawia, że import nie zawsze przebiega bezproblemowo.

Sygnalizacja błędów

Na etapie wdrażania oprogramowania do obsługi księgowości, należy zadbać o to, by zainwestować w system, który nie będzie przerywał importowania danych, kiedy napotka problemy. Najbardziej pożądane będą zatem  programy, potrafiące chronologicznie tworzyć dekrety, pomimo niekompletnych informacji lub ich błędnej interpretacji.

Wymuszona staranność – własne mechanizmy reakcji na błędy użytkownika

Kosmetyczne korekty

Jeżeli wdrożone oprogramowanie będzie w stanie stworzyć konkretne pozycje, niezależnie od ww. braków, pozytywnie wpłynie to na efektywność pracy. Księgowy odpowiedzialny za wprowadzanie dokumentów będzie mógł szybko wyłapać błędy, które zazwyczaj powinny być dodatkowo podświetlone, i nanieść stosowne korekty lub uzupełnić wymagane informacje. Ingerencja sprowadzi się zatem wyłącznie do kosmetyki, na zasadzie doprecyzowania, a nie tworzenia dekretów od podstaw.

Polecamy: 50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Biura rachunkowe powinny dodatkowo zwrócić uwagę na możliwość rozliczania w jednym programie różnych form działalności. Przydatna okaże się także możliwość kompleksowego rozliczania właścicieli, ujmująca dochody z wielu firm, uwzględniająca remanenty i zmiany udziałów w trakcie miesiąca. Dopełnieniem kompleksowej obsługi powinny być formularze zgłoszeniowe NIP i VAT, deklaracje VAT i PIT oraz druki dodatkowych oświadczeń, zaświadczeń czy zawiadomień składanych do US.

Jak wyeliminować fałszywe e-faktury?

Autor: RESET2 Sp. z o.o.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Przydatne formularze online

Ekspert:

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zdjęcia

Import niekompletnej dokumentacji a zachowanie chronologii zdarzeń /Fotolia
Import niekompletnej dokumentacji a zachowanie chronologii zdarzeń /Fotolia

ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama