| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > R2księga i R2fk – kompleksowa obsługa księgowa

R2księga i R2fk – kompleksowa obsługa księgowa

Dobrze funkcjonujący program księgowy powinien być szczególnie istotny. Ustawodawca dopuszcza zmianę systemu finansowo-księgowego w trakcie roku obrotowego, ale procedura jest obwarowana m.in. koniecznością przetestowania go pod kątem zapewnienia porównywalności danych z nowego systemu FK, z danymi, które pochodzą z dotychczasowego oprogramowania. Warto zatem dobrze przemyśleć wybór, biorąc pod uwagę także czynnik ekonomiczny – koszt zakupu czy wdrożenia nie zawsze będzie bowiem kosztem ostatecznym.

Gdy firma prowadząca w programie R2księga księgę przychodów i rozchodów przejdzie na pełną księgowość, wystarczy zmiana programu na R2fk i od razu można rozpoczynać księgowanie, bazując na dotychczasowych przyzwyczajeniach użytkownika oraz zaimportowanych bibliotekach kontrahentów i zdarzeń gospodarczych. Dokumenty wprowadzane są w taki sam sposób, jak w księdze przychodów, a dekrety księgowe tworzą się automatycznie na podstawie dostarczanych przez program wzorców.

R2fk: Generowanie deklaracji VAT-7

R2fk: Generowanie deklaracji VAT-7

R2księga i R2fk: Biura rachunkowe

R2księga i R2fk zawierają wiele mechanizmów stworzonych specjalnie z myślą o biurach rachunkowych. Najważniejszym z nich jest możliwość rozliczania w jednym programie podmiotów prowadzących różne rodzaje księgowości: ryczałtową ewidencję przychodów, księgę przychodów i rozchodów oraz pełną księgowość. I to wszystko przy zachowaniu bardzo podobnego interfejsu oraz przyzwyczajeń użytkownika. Bardzo przydatne są również informację o podatkach PIT/VAT oraz składkach ZUS, przypadających do zapłaty w danym miesiącu, rozsyłane automatycznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, do wszystkich rozliczanych podatników. Programy R2fk i R2księga pozwalają na wyraźną redukcję kosztów prowadzenia działalności, dzięki optymalizacji zatrudnienia oraz zakupowi jednego programu do rozliczania wszystkich klientów.

R2fk: Wybór formy prowadzonej księgowości

Oprogramowanie RESET2: Wypróbuj za darmo!

Należy pamiętać, że zawsze możemy skorzystać z wersji testowych oprogramowania przed jego zakupem. Dzięki nim, w prosty sposób ocenimy przydatność oraz efektywność konkretnego rozwiązania. Warto także wiedzieć, że RESET2 pozwala korzystać z komercyjnego oprogramowania zupełnie za darmo, jeżeli tylko spełnimy określone warunki, tj. nie przekroczymy, przykładowo, kilku dokumentów księgowych w miesiącu.

Autor: RESET2 Sp. z o.o. (www.reset2.pl)

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Ekspert:

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

R2księga i R2fk – kompleksowa obsługa księgowa
R2księga i R2fk – kompleksowa obsługa księgowa

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni

Ekspert prawa nieruchomości, prawa budowlanego oraz projektów infrastrukturalnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »