| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Optymalizacja czasu i kosztów księgowości w sektorze MŚP przez pryzmat nowych rozwiązań IT

Optymalizacja czasu i kosztów księgowości w sektorze MŚP przez pryzmat nowych rozwiązań IT

Niezależnie od rodzaju i wielkości prowadzonego biznesu księgowość jest jedynym obszarem, który dotyczy i będzie dotyczył wszystkich firm. Z tego też względu nieustannie rozbudowywane są rozwiązania umożliwiające i ułatwiające obsługę księgową podmiotów gospodarczych, jak i prowadzenie księgowości przez nie same.

Korzystanie z księgowości online w praktyce oznacza, iż to dostawca usługi w imieniu usługobiorcy dba o całe rozwiązanie. Jedyną rzeczą, jaką użytkownicy oprogramowania potrzebują, jest dostęp do połączenia z Internetem. Użytkowanie rozwiązań w chmurze daje oczywiście szereg wymiernych korzyści, z których na szczególną uwagę zasługuje, co najmniej kilka.

  • Przejrzyste oraz przewidywalne koszty – usługobiorca płaci stały abonament miesięczny. Dla korzystających z chmury przedsiębiorstw oznacza to przede wszystkim koniec z dodatkowymi kosztami IT związanymi z utrzymaniem oraz obsługą sprzętu i oprogramowania.
  • Elastyczność – firmy stosujące księgowość online mogą w prosty sposób reagować na zachodzące u siebie zmiany, angażując w pracę mniejszą lub większą liczbę użytkowników. W rozwiązaniu SaaS korzysta się tylko z tych zasobów, które są rzeczywiście potrzebne. Podsumowując, w chmurze płaci się wyłącznie za to, czego się używa.
  • Wygoda – księgowość online opiera się na połączeniu internetowym, co z kolei wpływa na nieograniczony dostęp do systemu, zarówno z laptopa, tabletu czy też smartfona – i to z dowolnego miejsca.
  • Aktualność rozwiązania – aktualizacja oprogramowania oraz środowiska do najnowszych ich wersji, przywracanie środowiska w przypadku koniecznym - wszystko to całkowicie leży w gestii usługodawcy.
  • Bezpieczeństwo – rozwiązania osadzone w chmurze, najczęściej są zabezpieczone dużo lepiej, aniżeli przedsiębiorstwo jest w stanie samodzielnie je zabezpieczyć. Na fakt ten wpływa kilka czynników, wśród nich między innymi: posiadanie wielu źródeł zasilania, wysoki poziom kopii bezpieczeństwa (kopie zapasowe tworzone są nawet kilka razy dziennie), dane chronione są w wysokiej jakości centrach przetwarzania danych i to zgodnie z najwyższymi standardami czy też z regulacjami ISO.
  • Niezawodność – to kolejna korzyść z rozwiązania w chmurze, jakim jest księgowość online. Dostępność oprogramowania zapewniona jest 24/7.
  • Wiedza specjalistyczna – firmy nie muszą na bieżąco śledzić wszystkich zmian w przepisach. Oprogramowanie jest uaktualniane przy każdej znaczącej zmianie prawa, która wpływa na zasady prowadzenia księgowości. Ponadto, jak powszechnie wiadomo, branża IT rozwija się w niebywałym tempie. Innowacje pojawiają się tak szybko, że niemal niemożliwe jest ich śledzenie dla kogoś, kto nie jest specjalistą. Korzystając z usług w modelu SaaS, firmy pozostawiają poprowadzenie spraw IT ekspertom, uzyskując z oprogramowania po prostu to, co najlepsze.

Mając tak mocne wsparcie w nowych technologiach, coraz więcej firm skłania się ku korzystaniu właśnie z takich modeli rozwiązań. Mobilność, łatwość dostępu, intuicyjność obsługi, oszczędność czasu, opłacalność inwestycji, elastyczność i wygoda użytkowania, bieżące aktualizacje – są dodatkowymi elementami, które – poza oczywistymi funkcjonalnościami systemu księgowego – dają wymierną korzyść i paradoksalnie mogą zdecydować o korzystaniu z takiego, a nie innego modelu rozwiązania.

Źródło: Exact

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dowson Holdings Limited

Optymalizacja podatkowa, konta i spółki zagraniczne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »