| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Czego potrzebuje nowoczesny księgowy?

Czego potrzebuje nowoczesny księgowy?

Mimo krążącego wciąż negatywnego stereotypu, dotyczącego zawodu księgowego, współczesny finansista przestaje już być widziany jako zasypana fakturami sztywna pani schematycznie wykonująca swoją monotonną pracę. Nowoczesny księgowy stał się obecnie dla przedsiębiorcy nie tylko pomocną dłonią w prowadzeniu rachunkowości, ale i partnerem w biznesie. Dlatego też, aby sprostać wymaganiom klientów, potrzebuje on czegoś więcej niż tylko kalkulatora.

Kim jest nowoczesny księgowy?

Po deregulacji zawodu księgowego, współczesny finansista musi mieć do zaoferowania swoim klientom coś więcej niż konkurencja. Aby wyjść naprzeciw przedsiębiorcom, nowoczesny księgowy to taki, który jest na bieżąco ze stale zmieniającymi się przepisami. Co ważne, nie chodzi tu wyłącznie o zmiany w prawie z zakresu rachunkowości, ale także te dotyczące przedsiębiorczości, prawa pracy, optymalizacji podatkowej, czy prowadzenia firmy – ogólnie rzecz biorąc wszystkich sfer związanych z działalnością gospodarczą. Klienci oczekują pomocy nie tylko w najprostszych sprawach, takich jak podstawowe rozliczenia, ale także coraz częściej w podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych. Co więcej, liczy się dla nich również czas i koszty związane z prowadzeniem procesów księgowych w firmie.

Globalne biblioteki ułatwią pracę księgowym

Przyszłościowy finansista ma w swojej ofercie szeroki wachlarz usług z zakresu obsługi księgowej i pomocy w prowadzeniu działalności gospodarczej, szybką i sprawną komunikację, optymalizację czasu i kosztów, jest otwarty na potrzeby zmieniającego się środowiska biznesowego i chętny do rozwiązywania problemów współczesnych przedsiębiorców. W związku z tym, staje się on nierzadko gwarancją, która przesądza o sukcesie niejednego przedsiębiorstwa.

Potrzeby współczesnego finansisty

Zapotrzebowanie na księgowych w ostatnich latach szczególnie przybrało na sile. Wiąże się to z coraz większą przedsiębiorczością Polaków i dynamicznie rozwijającym się rynkiem młodych przedsiębiorstw. W pracy współczesnego finansisty pojawia się wiele potrzeb wynikających z oczekiwań klientów, stawiających biurom rachunkowym wysoką poprzeczkę. Oprócz wspomnianego już wcześniej bieżącego monitoringu przepisów, nowoczesny księgowy dąży do jak największej optymalizacji czasu i kosztów swojej pracy. Potrzebuje on narzędzi pozwalających zaoszczędzić czas i wyeliminować błędy, przy jednocześnie niewielkich nakładach finansowych. Kolejną kwestią jest usprawnienie obiegu dokumentów księgowych.

Polecamy: Poradnik Gazety Prawnej - Środki trwałe wycena, amortyzacja i likwidacja

Dlatego też, w tym przypadku niezbędne jest zagwarantowanie szybkiej i sprawnej komunikacji z klientem. Każda chwila zwłoki i każda pomyłka może być tragiczna w skutkach dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Księgowy, pracujący pod ciągłą presją czasu potrzebuje poprawy wydajności swoich działań, przy wyeliminowaniu ryzyka popełnienia nawet najmniejszego błędu. Pytanie brzmi: gdzie leży odpowiedź na potrzeby nowoczesnych finansistów?

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Semczyszyn

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »