| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > R2firma pomoże mikrofirmom z JPK

R2firma pomoże mikrofirmom z JPK

Firma RESET2, producent oprogramowania dla sektora MŚP, poinformowała o wprowadzeniu do oferty zintegrowanego systemu obsługi firmy - R2firma. Nowość jest adresowana do klientów, szukających oprogramowania zapewniającego kompleksową obsługę, zarówno jeśli chodzi o prowadzenie magazynu i wsparcie sprzedaży, jak i prowadzenie księgowości. Ponadto, R2firma – szczególnie w bezpłatnej wersji Start – może zainteresować także mikroprzedsiębiorców, którzy począwszy od stycznia 2018 roku są objęci obowiązkiem składania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK-VAT).

RESET2 R2firma w wersji Standard to oprogramowanie klasy ERP, adresowane do mikro i małych firm. Zapewnia kompleksową obsługę informatyczną, począwszy od magazynu, przez obsługę sprzedaży i kasy, rozrachunki i windykację należności, aż po środki trwałe i księgowość, umożliwiającą kompletne rozliczenie podatku dochodowego oraz VAT. Z kolei średnie i duże firmy powinny zainteresować się wersją PRO, która oferuje zdecydowanie wyższy poziom elastyczności na etapie wdrożenia i może zostać dostosowana pod konkretne wymagania i specyfikę przedsiębiorstwa.

R2firma to połączenie znanych już od dawna programów: księgowego R2fk lub R2księga (w zależności od rodzaju prowadzonej księgowości) oraz programu do prowadzenia faktur i obsługi magazynu R2faktury.

R2firma: Główne okno programu z poszczególnymi modułami

Funkcjonują one jako moduły systemu R2firma i pracują na tej samej bazie danych. Dzięki temu:

  • użytkownicy, dane firmy, rachunki bankowe, kontrahenci, raporty kasowe i bankowe oraz rozrachunki są wspólne dla obu modułów; dane wprowadzone w jednym module są od razu widoczne w drugim;
  • faktury wprowadzone przez dział handlowy są od razu widoczne dla działu księgowości (podlegają, po akceptacji przez dział księgowy, zapisowi w księgach handlowych);
  • wystawione faktury są także widoczne przez dział windykacji; dzięki temu osoby zajmujące się należnościami, mogą od razu wprowadzić informacje o zapłacie przez wspólny raport kasowy lub zaksięgować wspólny dla wszystkich modułów wyciąg bankowy;
  • fakturzyści są na bieżąco z informacjami o zaległych płatnościach (wspólny moduł restrykcji), a także z informacjami dla kogo wystawiono przypomnienie albo wezwanie do zapłaty (wspólny moduł windykacji);
  • archiwizacja/odtwarzanie danych obejmuje dane z obu modułów.

Cena podstawowa serii Standard programu R2firma zaczynaja się już od 188 PLN netto. Obejmuje roczną gwarancję, roczną subskrypcję uaktualnień oraz pomoc techniczną. Dostępna jest także pełnowartościowa wersja DEMO, która działa przez okres 60 dni i oferuje możliwość zakupu licencji bez utraty wprowadzonych danych.

R2firma: Podpisywanie JPK profilem zaufanym ePUAP

Warto zwrócić uwagę na bezpłatny program R2firma START. Jest on przeznaczony dla mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia 2018 muszą sprostać nowym obowiązkom, związanym z JPK-VAT. Korzystając z R2firmy START będą mogli nie tylko przygotować i wysłać JPK-VAT bezpośrednio do urzędu skarbowego, ale także prowadzić i rozliczyć swoją firmę. Wszystko zupełnie za darmo.

Polecamy: JPK_VAT 2018 – Instrukcja wdrożenia

Data publikacji:

Ekspert:

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zdjęcia

R2firma pomoże mikrofirmom z JPK /fot. Fotolia
R2firma pomoże mikrofirmom z JPK /fot. Fotolia

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »