| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Biegli rewidenci

KIBR partnerem Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Aktualizacja: 14.09.2015

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów zaangażowała się w piątą edycję Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. To wydarzenie ważne dla wielu polskich firm audytorskich. »

Krzysztof Burnos: przyszłość zawodu zależy od nas samych

Aktualizacja: 23.07.2015

- Jeśli nie pokażemy rynkowi, jaki drzemie w nas potencjał, zmarnujemy ogromną szansę - mówi nowy prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Krzysztof Burnos. »

XV posiedzenie Europejskiej Grupy Kontroli Badań (EAIG) - pierwszy raz w Polsce

Aktualizacja: 29.06.2015

W dniach 23-24 czerwca 2015 r., na zaproszenie Komisji Nadzoru Audytowego (KNA), w Ministerstwie Finansów odbyło się XV posiedzenie Europejskiej Grupy Kontroli Badań (ang. European Audit Inspection Group - EAIG), w którym uczestniczyło 60 ekspertów z 29 europejskich organów nadzoru publicznego nad biegłymi rewidentami i firmami audytorskimi a także przedstawiciel Komisji Europejskiej. Po raz pierwszy posiedzenie EAIG zostało zorganizowane w Polsce. »

Są fundusze na rozwój. KIBR podnosi kompetencje biegłych rewidentów

Aktualizacja: 25.06.2015

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów korzysta z funduszy Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Tysiące biegłych rewidentów podniosło swoje kompetencje i dostosowało je do coraz bardziej wymagającego rynku. W naszym zasięgu są jeszcze większe środki. Skorzysta na tym całe środowisko, a zwłaszcza mniejsze podmioty - mówi Józef Król. »

W Arłamowie o przyszłości zawodu biegłego rewidenta - XV Zjazd Wyszehradzki

Aktualizacja: 25.06.2015

Organizacje biegłych rewidentów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier spotkały się w Arłamowie w dniach 27-29 maja 2015 r. by dyskutować o przyszłości profesji. Już po raz czwarty Krajowa Izba Biegłych Rewidentów była organizatorem Zjazdu Wyszehradzkiego. »

Biegli rewidenci i doradcy podatkowi łączą siły

Aktualizacja: 25.06.2015

Samorządy biegłych rewidentów i doradców podatkowych podpisały 16 czerwca 2015 r. porozumienie o współpracy. Wymiana wiedzy i doświadczeń pozwoli obu branżom podnieść swoje kompetencje, a w przyszłości poszerzyć ofertę usług dla klientów. »

Sprawozdanie Komisji Nadzoru Audytowego za rok 2014

Aktualizacja: 19.05.2015

Sprawozdanie Komisji Nadzoru Audytowego (KNA) za rok 2014 zawiera podstawowe dane o rynku usług audytorskich w Polsce, w tym prezentuje udział największych firm audytorskich w badaniach sprawozdań finansowych w sektorze giełdowym, bankowym i ubezpieczeniowym. Sprawozdanie opisuje także działalność KNA i nadzorowanych przez nią organów Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, w obszarze w jakim wykonują działania z zakresu nadzoru publicznego. »

Międzynarodowe Standardy Badania zwiększą jakość audytu

Aktualizacja: 15.04.2015

Komisja Nadzoru Audytowego zatwierdziła uchwały Krajowej Rady Biegłych Rewidentów nakładające na polskich biegłych rewidentów obowiązek stosowania międzynarodowych standardów rewizji finansowej i międzynarodowego standardu kontroli jakości usług. To oznacza usługi audytorskie bardziej przemyślane i lepiej dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. »

Międzynarodowe Standardy Rewizji Finansowej stosowane w Polsce

Aktualizacja: 08.04.2015

W dniu 1 kwietnia 2015 r. Komisja Nadzoru Audytowego (KNA), zatwierdzając odpowiednie uchwały Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, zatwierdziła do stosowania w Polsce przez biegłych rewidentów i podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych, wydawane przez Radę Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych (ang. International Auditing and Assurance Standards Board, IAASB). »

Wybór biegłego rewidenta - cena nie może być dominującym kryterium

Aktualizacja: 24.03.2015

Świadomy, poprzedzony zebraniem informacji o potencjalnych wykonawcach badania sprawozdania finansowego – tym powinien cechować się wybór biegłego rewidenta. Kierowanie się ceną jako jedynym kryterium jest niewłaściwe i pozbawia korzyści płynących ze współpracy z audytorem. »

Biegli rewidenci mogą korzystać z konsultacji ekspertów KIBR

Aktualizacja: 24.02.2015

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów stworzyła możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji merytorycznych z zakresu stosowania krajowych i międzynarodowych standardów rewizji finansowej oraz standardów etycznych obowiązujących biegłych rewidentów. O szczegółach projektu opowiada Justyna Sułkiewicz, konsultantka Banku Światowego odpowiedzialna za prowadzenie Konsultacji KIBR. »

KIBR i ACCA łączą siły na rzecz promowania najwyższych standardów zawodowych

Aktualizacja: 17.02.2015

Prowadzenie działań służących uzyskiwaniu i promowaniu najwyższych standardów zawodowych, etycznych i zarządczych oraz zwiększaniu zainteresowania społecznego i udzielaniu wsparcia profesjom związanym z finansami i rachunkowością w Polsce – to główne cele porozumienia o współpracy, które KIBR podpisał z ACCA (The Association Of Chartered Certified Accountants) w połowie stycznia 2015 r. »

W Łodzi o audycie w warunkach gospodarki opartej na wiedzy

Aktualizacja: 20.01.2015

Optymalizacja procesów, rachunkowość i audyt w warunkach gospodarki opartej na wiedzy, cyfryzacji i informatyzacji. To temat konferencji, którą na początku grudnia 2014 roku zorganizował Regionalny Odział Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Łodzi. »

Wsparcie informatyczne dla rewidentów. KIBR rozwija współpracę z firmą DATEV

Aktualizacja: 20.01.2015

Polscy biegli rewidenci zyskają wsparcie w obszarze wykorzystania w pracy narzędzi informatycznych. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów podpisała umowę o współpracy z firmą DATEV. »

Etyka to stan umysłu

Aktualizacja: 03.12.2014

Biznes bez etyki, oparty wyłącznie na zysku to inwestycja, która opłaca się tylko na krótką metę. Kto liczy na długoterminowe zyski, nie powinien zapominać, że zaufanie w biznesie to podstawa. A tego nie da się zbudować bez etyki. Takie wnioski płyną z listopadowej konferencji Krajowej Izby Biegłych Rewidentów „Etyka w procesach zarządzania, sprawozdawczości i rewizji finansowej”. »

Programy dla księgowych

STUDIA DLA KSIĘGOWYCH

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »