reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Biegli rewidenci

KIBR partnerem Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Aktualizacja: 14.09.2015

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów zaangażowała się w piątą edycję Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. To wydarzenie ważne dla wielu polskich firm audytorskich. »

Krzysztof Burnos: przyszłość zawodu zależy od nas samych

Aktualizacja: 23.07.2015

- Jeśli nie pokażemy rynkowi, jaki drzemie w nas potencjał, zmarnujemy ogromną szansę - mówi nowy prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Krzysztof Burnos. »

XV posiedzenie Europejskiej Grupy Kontroli Badań (EAIG) - pierwszy raz w Polsce

Aktualizacja: 29.06.2015

W dniach 23-24 czerwca 2015 r., na zaproszenie Komisji Nadzoru Audytowego (KNA), w Ministerstwie Finansów odbyło się XV posiedzenie Europejskiej Grupy Kontroli Badań (ang. European Audit Inspection Group - EAIG), w którym uczestniczyło 60 ekspertów z 29 europejskich organów nadzoru publicznego nad biegłymi rewidentami i firmami audytorskimi a także przedstawiciel Komisji Europejskiej. Po raz pierwszy posiedzenie EAIG zostało zorganizowane w Polsce. »

Są fundusze na rozwój. KIBR podnosi kompetencje biegłych rewidentów

Aktualizacja: 25.06.2015

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów korzysta z funduszy Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Tysiące biegłych rewidentów podniosło swoje kompetencje i dostosowało je do coraz bardziej wymagającego rynku. W naszym zasięgu są jeszcze większe środki. Skorzysta na tym całe środowisko, a zwłaszcza mniejsze podmioty - mówi Józef Król. »

W Arłamowie o przyszłości zawodu biegłego rewidenta - XV Zjazd Wyszehradzki

Aktualizacja: 25.06.2015

Organizacje biegłych rewidentów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier spotkały się w Arłamowie w dniach 27-29 maja 2015 r. by dyskutować o przyszłości profesji. Już po raz czwarty Krajowa Izba Biegłych Rewidentów była organizatorem Zjazdu Wyszehradzkiego. »

Biegli rewidenci i doradcy podatkowi łączą siły

Aktualizacja: 25.06.2015

Samorządy biegłych rewidentów i doradców podatkowych podpisały 16 czerwca 2015 r. porozumienie o współpracy. Wymiana wiedzy i doświadczeń pozwoli obu branżom podnieść swoje kompetencje, a w przyszłości poszerzyć ofertę usług dla klientów. »

Sprawozdanie Komisji Nadzoru Audytowego za rok 2014

Aktualizacja: 19.05.2015

Sprawozdanie Komisji Nadzoru Audytowego (KNA) za rok 2014 zawiera podstawowe dane o rynku usług audytorskich w Polsce, w tym prezentuje udział największych firm audytorskich w badaniach sprawozdań finansowych w sektorze giełdowym, bankowym i ubezpieczeniowym. Sprawozdanie opisuje także działalność KNA i nadzorowanych przez nią organów Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, w obszarze w jakim wykonują działania z zakresu nadzoru publicznego. »

Międzynarodowe Standardy Badania zwiększą jakość audytu

Aktualizacja: 15.04.2015

Komisja Nadzoru Audytowego zatwierdziła uchwały Krajowej Rady Biegłych Rewidentów nakładające na polskich biegłych rewidentów obowiązek stosowania międzynarodowych standardów rewizji finansowej i międzynarodowego standardu kontroli jakości usług. To oznacza usługi audytorskie bardziej przemyślane i lepiej dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. »

Międzynarodowe Standardy Rewizji Finansowej stosowane w Polsce

Aktualizacja: 08.04.2015

W dniu 1 kwietnia 2015 r. Komisja Nadzoru Audytowego (KNA), zatwierdzając odpowiednie uchwały Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, zatwierdziła do stosowania w Polsce przez biegłych rewidentów i podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych, wydawane przez Radę Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych (ang. International Auditing and Assurance Standards Board, IAASB). »

Wybór biegłego rewidenta - cena nie może być dominującym kryterium

Aktualizacja: 24.03.2015

Świadomy, poprzedzony zebraniem informacji o potencjalnych wykonawcach badania sprawozdania finansowego – tym powinien cechować się wybór biegłego rewidenta. Kierowanie się ceną jako jedynym kryterium jest niewłaściwe i pozbawia korzyści płynących ze współpracy z audytorem. »

Biegli rewidenci mogą korzystać z konsultacji ekspertów KIBR

Aktualizacja: 24.02.2015

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów stworzyła możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji merytorycznych z zakresu stosowania krajowych i międzynarodowych standardów rewizji finansowej oraz standardów etycznych obowiązujących biegłych rewidentów. O szczegółach projektu opowiada Justyna Sułkiewicz, konsultantka Banku Światowego odpowiedzialna za prowadzenie Konsultacji KIBR. »

KIBR i ACCA łączą siły na rzecz promowania najwyższych standardów zawodowych

Aktualizacja: 17.02.2015

Prowadzenie działań służących uzyskiwaniu i promowaniu najwyższych standardów zawodowych, etycznych i zarządczych oraz zwiększaniu zainteresowania społecznego i udzielaniu wsparcia profesjom związanym z finansami i rachunkowością w Polsce – to główne cele porozumienia o współpracy, które KIBR podpisał z ACCA (The Association Of Chartered Certified Accountants) w połowie stycznia 2015 r. »

W Łodzi o audycie w warunkach gospodarki opartej na wiedzy

Aktualizacja: 20.01.2015

Optymalizacja procesów, rachunkowość i audyt w warunkach gospodarki opartej na wiedzy, cyfryzacji i informatyzacji. To temat konferencji, którą na początku grudnia 2014 roku zorganizował Regionalny Odział Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Łodzi. »

Wsparcie informatyczne dla rewidentów. KIBR rozwija współpracę z firmą DATEV

Aktualizacja: 20.01.2015

Polscy biegli rewidenci zyskają wsparcie w obszarze wykorzystania w pracy narzędzi informatycznych. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów podpisała umowę o współpracy z firmą DATEV. »

Etyka to stan umysłu

Aktualizacja: 03.12.2014

Biznes bez etyki, oparty wyłącznie na zysku to inwestycja, która opłaca się tylko na krótką metę. Kto liczy na długoterminowe zyski, nie powinien zapominać, że zaufanie w biznesie to podstawa. A tego nie da się zbudować bez etyki. Takie wnioski płyną z listopadowej konferencji Krajowej Izby Biegłych Rewidentów „Etyka w procesach zarządzania, sprawozdawczości i rewizji finansowej”. »

Programy dla księgowych

STUDIA DLA KSIĘGOWYCH

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama
reklama