reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Biegli rewidenci

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów aktywna w debatach europejskich

Aktualizacja: 20.11.2014

W dniu 17 września 2014 r. w Paryżu odbyła się konferencja Audit Policy Conference. Celem spotkania była wymiana informacji i poglądów na temat aktualnych regulacji dot. europejskiego rynku audytu i oczekiwanych zmian w systemach krajów UE. O rezultatach konferencji opowiada Krzysztof Burnos, członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów i przewodniczący Komisji ds. rozwoju usług biegłego rewidenta w sektorze MŚP. »

Jak i kiedy dokonać wyboru biegłego rewidenta?

Aktualizacja: 05.09.2014

Osobą uprawnioną do badania sprawozdań finansowych jest biegły rewident. Jego praca polega na sprawdzaniu, czy informacje zawarte w sprawozdaniach wypływające na rynek od jednostek są prawdziwe. Jednostki powinny też odpowiednio wcześniej dokonać wyboru biegłego rewidenta. »

Forma i zasady wykonywania zawodu biegłego rewidenta

Aktualizacja: 21.08.2014

Biegły rewident to zawód zaufania publicznego uregulowany w ustawie z dnia 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym (dalej ustawa). Osoba, która po pozytywnym ukończeniu postępowania kwalifikacyjnego uzyskała wpis do rejestru biegłych rewidentów zobowiązana jest do przestrzegania szeregu norm dotyczących między innymi formy i zasad wykonywania swojego zawodu. »

Ułatwienie dostępu do zawodu biegłego rewidenta

Aktualizacja: 21.08.2014

Ministerstwo Sprawiedliwości w ustawie o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych, przewiduje zliberalizowanie procedury kwalifikacyjnej umożliwiającej uzyskanie tytułu biegłego rewidenta. »

Przedmiot działalności biegłych rewidentów

Aktualizacja: 21.08.2014

Zawód biegłego rewidenta reguluje ustawa z dnia 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym (dalej ustawa). Wyznacza ona między innymi formę w jakiej może być wykonywany wyżej wskazany zawód i do jakich czynności osoba go wykonująca jest uprawniona. »

Warunki uzyskania wpisu do rejestru biegłych rewidentów

Aktualizacja: 21.08.2014

Biegły rewident to prestiżowy zawód zaufania publicznego, który uprawnia między innymi do badania sprawozdań finansowych. Biegli rewidenci posiadają własny samorząd zawodowy zrzeszony wokół Krajowej Izbę Biegłych Rewidentów. »

Zwolnienie z egzaminów na biegłego rewidenta

Aktualizacja: 21.08.2014

Obowiązek udzielenia zwolnienia z konieczności złożenia niektórych egzaminów pisemnych w przypadku legitymowania się zdanym egzaminem uniwersyteckim przewidziany jest w deregulacji zawodu biegłego rewidenta. Ale już obecnie istnieje możliwość uzyskania takiego zwolnienia za zgodą Komisji Egzaminacyjnej. Ustawa o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych - dotycząca zawodu biegłego rewidenta - została uchwalona przez Sejm w dniu 9 maja 2014 r. i podpisana przez Prezydenta RP w dniu 30 maja 2014 r. »

Biegli rewidenci - praktyki zawodowe i aplikacja

Aktualizacja: 21.08.2014

Osoba ubiegająca się o wpis do rejestru biegłych rewidentów, musi oprócz pomyślnego złożenia egzaminów pisemnych odbyć także praktykę oraz aplikację. »

Biegły rewident z innego kraju UE może być rewidentem w Polsce

Aktualizacja: 21.08.2014

Osoby fizyczne, które posiadają uprawnienia do wykonywania zawodu biegłego rewidenta uzyskane w innym państwie Unii Europejskiej, mogą zostać wpisane do polskiego rejestru biegłych rewidentów. Wpis do rejestru uzależniony jest jednak od złożenia z wynikiem pozytywnym, egzaminu z prawa gospodarczego przeprowadzonego w języku polskim przez Komisję Egzaminacyjną. »

Egzaminy na biegłego rewidenta

Aktualizacja: 21.08.2014

Warunkiem koniecznym do uzyskania wpisu na listę biegłych rewidentów jest zaliczenie z wynikiem pozytywnym 10 pisemnych egzaminów oraz ustnego egzaminu dyplomowego, organizowanych przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów. »

Programy dla księgowych

STUDIA DLA KSIĘGOWYCH

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Miziołek

adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama
reklama