reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biegli rewidenci > Wsparcie informatyczne dla rewidentów. KIBR rozwija współpracę z firmą DATEV

Wsparcie informatyczne dla rewidentów. KIBR rozwija współpracę z firmą DATEV

Polscy biegli rewidenci zyskają wsparcie w obszarze wykorzystania w pracy narzędzi informatycznych. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów podpisała umowę o współpracy z firmą DATEV.

Dzięki współpracy, biegli rewidenci oraz podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych uzyskają łatwiejszy dostęp do narzędzi umożliwiających prowadzenie badań zgodnie z aktualnymi standardami, w tym zwłaszcza z wymogami wynikającymi z Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej (MSRF).

Rewidenci potrzebują narzędzi informatycznych

Planowane wprowadzenie w Polsce MSRF wymagać będzie stosowania nowoczesnych narzędzi informatycznych. Jak podkreśla Józef Król, prezes KRBR, Izba stara się stale podejmować działania na rzecz wspierania członków samorządu i podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych w znajdowaniu narzędzi ułatwiających ich pracę. Te starania dotyczą w szczególności zapewnienia im narzędzi służących do prowadzenia rewizji finansowej zgodnie z MSRF. – Dlatego zależało nam, by podmioty audytorskie otrzymały produkt wysokiej jakości za rozsądną cenę, stąd decyzja o nawiązaniu współpracy z firmą DATEV – komentuje podpisanie umowy Józef Król, prezes KIBR.

Licencja na dobrych warunkach

Dzięki porozumieniu uzyskano korzystne warunki cenowe nabycia licencji na oprogramowanie dla polskich biegłych rewidentów oraz podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych.

– Od momentu pojawienia się informacji o wdrażaniu MSRF w Polsce, dostajemy sygnały z rynku, iż biegli poszukują narzędzia, które usprawni ich pracę. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z KIBR ułatwi im dostęp do takich narzędzi – skomentował powód nawiązania oficjalnej współpracy Piotr Franciszkowski, prezes DATEV.

Limity ulg i odliczeń w PIT 2014 / 2015

W ramach współpracy, KIBR będzie prowadził ścisły nadzór merytoryczny nad pracami związanym z dostosowaniem oprogramowania DATEV.pl do zmieniających się przepisów, dzięki czemu audytorzy zyskają gwarancję, iż narzędzia, których używają są zgodne z obowiązującymi normami prawa.

– Chcemy także zapewnić użytkownikom oprogramowania i pracownikom DATEV, bezpłatny dostęp do eksperta, który odpowie na pytania dotyczące MSRF i dokumentacji zaimplementowanej w oprogramowaniu – dodał Prezes KRBR.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Do uroczystego podpisania umowy pomiędzy KIBR i firmą DATEV doszło 15 stycznia 2015 r.

Przydatne formularze online

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama