reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biegli rewidenci > W Łodzi o audycie w warunkach gospodarki opartej na wiedzy

W Łodzi o audycie w warunkach gospodarki opartej na wiedzy

Optymalizacja procesów, rachunkowość i audyt w warunkach gospodarki opartej na wiedzy, cyfryzacji i informatyzacji. To temat konferencji, którą na początku grudnia 2014 roku zorganizował Regionalny Odział Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Łodzi.

Celem konferencji było propagowanie wśród mikro, małych i średnich przedsiębiorstw usług biegłych rewidentów innych niż badanie sprawozdań finansowych. – Jesteśmy przekonani , że  to wydarzenie pozwoli na stworzenie platformy do nawiązania dyskusji biegłych rewidentów ze środowiskiem przedsiębiorców reprezentujących mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. – powiedziała po konferencji Izabela Maciejewska, prezes Regionalnej Rady RO KIBR w Łodzi.

Optymalizacja w nowych obszarach

W trakcie trwania konferencji zostały przedstawione tematy związane z możliwością usprawnienia procesów w biznesie w związku z postępującą cyfryzacją, automatyzacją oraz coraz szerszym dostępem do wiedzy. Rozwój nowych technologii oraz powszechna informatyzacja znajdują odzwierciedlenie nie tylko w usprawnieniu procesów produkcyjnych, sprzedażowych bądź zakupowych, ale mogą przełożyć się również na znaczną optymalizację w obszarach finansowo-księgowych każdego przedsiębiorstwa – Właściwe zrozumienie i znajomość tej tematyki może pomóc w podjęciu odpowiednich decyzji biznesowych prowadzących do podniesienia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. – dodała Iza Maciejewska.

Limity ulg i odliczeń w PIT 2014 / 2015

CAAT w audycie

Podczas konferencji wystąpili praktycy biznesu, biegli rewidenci, przedstawiciele organów skarbowych, służb celnych, Najwyższej Izby Kontroli, władz miasta i instytucji wspierających rozwój regionalny. Na szczególną uwagę zasługuje Panel 3 dotyczący  audytu w środowisku zaawansowanym informatycznie, a w szczególności wystąpienie Edwarda Lisa, przedstawiciela NIK. Z wystąpień wszystkich prelegentów tego panelu wynika jednoznacznie potrzeba edukowania audytorów z zakresu  umiejętności wykorzystania CAAT (computer assised audit fools) w audycie.

Konferencja, finansowana ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, zorganizowana została we współpracy Regionalnego Oddziału Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Łodzi z Biurem Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi. Konferencja objęta została Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego,  Wojewody Łódzkiego i Najwyższej Izby Kontroli.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Przydatne formularze online

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Hanna Stachowiak

Wspólnik Zarządzający w Kancelarii Prawnej Skarbiec

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama