REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Łodzi o audycie w warunkach gospodarki opartej na wiedzy

Polska Izba Biegłych Rewidentów
Samorząd zawodowy biegłych rewidentów
W Łodzi o audycie w warunkach gospodarki opartej na wiedzy
W Łodzi o audycie w warunkach gospodarki opartej na wiedzy
ST

REKLAMA

REKLAMA

Optymalizacja procesów, rachunkowość i audyt w warunkach gospodarki opartej na wiedzy, cyfryzacji i informatyzacji. To temat konferencji, którą na początku grudnia 2014 roku zorganizował Regionalny Odział Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Łodzi.

Celem konferencji było propagowanie wśród mikro, małych i średnich przedsiębiorstw usług biegłych rewidentów innych niż badanie sprawozdań finansowych. – Jesteśmy przekonani , że  to wydarzenie pozwoli na stworzenie platformy do nawiązania dyskusji biegłych rewidentów ze środowiskiem przedsiębiorców reprezentujących mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. – powiedziała po konferencji Izabela Maciejewska, prezes Regionalnej Rady RO KIBR w Łodzi.

Optymalizacja w nowych obszarach

W trakcie trwania konferencji zostały przedstawione tematy związane z możliwością usprawnienia procesów w biznesie w związku z postępującą cyfryzacją, automatyzacją oraz coraz szerszym dostępem do wiedzy. Rozwój nowych technologii oraz powszechna informatyzacja znajdują odzwierciedlenie nie tylko w usprawnieniu procesów produkcyjnych, sprzedażowych bądź zakupowych, ale mogą przełożyć się również na znaczną optymalizację w obszarach finansowo-księgowych każdego przedsiębiorstwa – Właściwe zrozumienie i znajomość tej tematyki może pomóc w podjęciu odpowiednich decyzji biznesowych prowadzących do podniesienia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. – dodała Iza Maciejewska.

Limity ulg i odliczeń w PIT 2014 / 2015

CAAT w audycie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Podczas konferencji wystąpili praktycy biznesu, biegli rewidenci, przedstawiciele organów skarbowych, służb celnych, Najwyższej Izby Kontroli, władz miasta i instytucji wspierających rozwój regionalny. Na szczególną uwagę zasługuje Panel 3 dotyczący  audytu w środowisku zaawansowanym informatycznie, a w szczególności wystąpienie Edwarda Lisa, przedstawiciela NIK. Z wystąpień wszystkich prelegentów tego panelu wynika jednoznacznie potrzeba edukowania audytorów z zakresu  umiejętności wykorzystania CAAT (computer assised audit fools) w audycie.

Konferencja, finansowana ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, zorganizowana została we współpracy Regionalnego Oddziału Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Łodzi z Biurem Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi. Konferencja objęta została Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego,  Wojewody Łódzkiego i Najwyższej Izby Kontroli.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony 23 kwietnia, ustanowiony został przez UNESCO. W tym dniu w bibliotekach i księgarniach odbywają się spotkania z autorami, seanse głośnego czytania, wystawy i odczyty. W 2024 roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”.

Umowa ubezpieczenia na życie będzie mniej ryzykowna. Zmieni się stopień ochrony ubezpieczonych

Umowa ubezpieczenia na życie. Podniesienie stopnia ochrony ubezpieczonych na życie zakłada projekt rozporządzenia Ministra Finansów ws. szczególnych zasad związanych z lokowaniem przez zakład ubezpieczeń aktywów z umów ubezpieczenia na życie, w których ryzyko lokaty ponosi ubezpieczający.

Umowa ubezpieczenia na życie będzie mniej ryzykowna. Zmieni się stopień ochrony ubezpieczonych

Umowa ubezpieczenia na życie. Podniesienie stopnia ochrony ubezpieczonych na życie zakłada projekt rozporządzenia Ministra Finansów ws. szczególnych zasad związanych z lokowaniem przez zakład ubezpieczeń aktywów z umów ubezpieczenia na życie, w których ryzyko lokaty ponosi ubezpieczający.

REKLAMA

Zakazane fast-foody, na początek w reklamie, ale walka z otyłością rusza na całego

Na początek w Wielkiej Brytanii, ale warto śledzić doświadczenia Brytyjczyków, bo otyłość staje się problemem w skali chorobowej także w Polsce.

Zatwierdzanie taryf za wodę i ścieki - zmiany 2024. Te kompetencje wrócą do gmin. Ale w pewnych granicach [założenia projektu nowelizacji]

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowelizacją ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz Prawa wodnego. Celem tej nowelizacji jest zmiana zasad zatwierdzania taryf za wodę i ścieki. Wyłączna kompetencja zatwierdzania tych taryf wróci z powrotem do rad gmin. Tak jak to było do grudnia 2017 roku. PGW Wody Polskie będzie mogło wtrącić się w gminną procedurę zatwierdzania taryf jeżeli będą one ustalane na poziomie znacznie wyższym od średniego w danym regionie wodnym. Nowelizacja ma zostać przyjęta przez Radę Ministrów w III kwartale 2024 r. Nie jest zatem wykluczone wejście w życie tych zmian jeszcze w bieżącym roku.

GIF wycofał niebezpieczny lek przeciwbólowy. Przekroczenie wartości określonej w dokumentacji rejestracyjnej

GIF poinformował o wstrzymaniu obrotu na terenie całej Polski produktu leczniczego Ibuprofen Dr. Max, 400 mg, kapsułki miękkie.

ZNP o elektronicznych dziennikach w szkołach. Rodzice oczekują odpowiedzi od nauczyciela w nocy

Dlaczego praca nauczycieli nigdy się nie kończy? Bo elektroniczne dzienniki są cały czas dostępne i rodzice piszą wiadomości do nauczycieli o różnych porach dnia i nocy, często oczekując natychmiastowej odpowiedzi.

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

REKLAMA