reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biegli rewidenci > XV posiedzenie Europejskiej Grupy Kontroli Badań (EAIG) - pierwszy raz w Polsce

XV posiedzenie Europejskiej Grupy Kontroli Badań (EAIG) - pierwszy raz w Polsce

W dniach 23-24 czerwca 2015 r., na zaproszenie Komisji Nadzoru Audytowego (KNA), w Ministerstwie Finansów odbyło się XV posiedzenie Europejskiej Grupy Kontroli Badań (ang. European Audit Inspection Group - EAIG), w którym uczestniczyło 60 ekspertów z 29 europejskich organów nadzoru publicznego nad biegłymi rewidentami i firmami audytorskimi a także przedstawiciel Komisji Europejskiej. Po raz pierwszy posiedzenie EAIG zostało zorganizowane w Polsce.

W trakcie otwarcia posiedzenia Przewodnicząca KNA, Wiceminister Finansów, Pani Dorota Podedworna-Tarnowska w swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie EAIG jako platformy współpracy przyczyniającej się do wzrostu jakości usług biegłych rewidentów i firm audytorskich. Zwróciła również uwagę na wspólne wyzwania związane z implementacją unijnej reformy audytu.

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.


W trakcie dwudniowego posiedzenia omówiono m.in. rezultaty i dalsze działania w zakresie Wspólnej Metodologii Kontroli Badania (ang. Common Audit Inspection Methodology - CAIM) opracowanej w ramach EAIG, kwestie związane z komunikacją organów nadzoru z komitetami audytu działającymi w spółkach oraz wyzwania i zmiany wynikające z implementacji przepisów prawa UE w ramach tzw. reformy audytu, która zacznie obowiązywać od czerwca 2016 r. (dotyczy to zmienionej dyrektywy 2006/43/WE i nowego rozporządzenia UE 567/2014). W drugim dniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami globalnych struktur firmy audytorskiej Deloitte w celu omówienia podejmowanych przez tę firmę działań w zakresie wzrostu jakości świadczonych usług rewizji finansowej.

Grupa EAIG działa od 2011 r. W jej skład wchodzą przedstawiciele organów nadzoru publicznego nad biegłymi rewidentami i firmami audytorskim z państw członkowskich UE oraz Norwegii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Komisja Europejska posiada status obserwatora. Posiedzenia grupy odbywają się rotacyjnie w różnych państwach członkowskich grupy.

Koszty pracy po zmianach - multipakiet: książka, program, CD, teleporadnia

Celem EAIG jest przede wszystkim wymiana doświadczeń i zapewnienie spójności działań w ramach prowadzonych w poszczególnych państwach kontroli firm audytorskich.

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Gałka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama