| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biegli rewidenci > XVII Doroczna Konferencja Auditingu od 17 do 19 października 2016 roku

XVII Doroczna Konferencja Auditingu od 17 do 19 października 2016 roku

Już ponad 200 osób zgłosiło udział w XVII Dorocznej Konferencji Audytingu. W tym roku uczestnicy i zaproszeni eksperci będą mówić o wyzwaniach związanych ze zmianami w praktyce biegłego rewidenta. Konferencja odbędzie się 17-19 października 2016 roku w hotelu Narvil w Serocku. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Organizatorzy konferencji stawiają tezę, że najbliższe lata to dla audytorów czas dużych zmian i dostosowywania się do nowej praktyki rewizji finansowej. Reforma audytu dotyczyć będzie regulacji, ryzyk i zagrożeń w praktyce audytora, także tych makroekonomicznych. Jak zatem przygotować się do odbywających się już zmian? Takie pytanie zostanie postawione gościom tegorocznej edycji Dorocznej Konferencji Audytingu. Temat przewodni wydarzenia to: „Standardy, regulacje, rynek – czy czeka nas nowa praktyka rewizji finansowej?”.

W trakcie trzech konferencyjnych dni i sześciu sesji plenarnych 30 ekspertów i ponad 300 gości będzie poruszało bieżące i najważniejsze dla branży audytorskiej tematy. Uczestnicy rozmawiać będą o skutkach rynkowych związanych z wejściem w życie europejskiej reformy rynku usług audytorskich oraz pracami nad nowym kształtem ustawy o biegłych rewidentach. Nie mniej miejsca zostanie poświęcone przejściu na nowe, międzynarodowe standardy rewizji finansowej.

Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w warsztatach, poświęconych programom informatycznym, wspierającym badanie sprawozdań zgodnie z nowymi standardami. W programie konferencji pojawi się również aktualny temat bezpieczeństwa danych w kontekście rosnącego ryzyka postępującej cyfryzacji – zaprezentowane zostaną m.in. przykłady form i metod zabezpieczania danych finansowych. Uczestnicy usłyszą także o problemach związanych z ryzykiem utraty niezależności – to głównie w kontekście odpowiedzialności biegłego rewidenta wobec klienta, organów skarbowych i innych interesariuszy.

W programie tegorocznej konferencji pojawił się również temat związany z geopolitycznymi i makroekonomicznymi uwarunkowaniami rozwoju gospodarczego i ich wpływem na badanie sprawozdania finansowego. Tu szczególnie interesujący powinien okazać się wykład wprowadzający prof. Dariusza Filara.

Polecamy: Jednolity Plik Kontrolny – praktyczny poradnik (książka)

Prelegenci

Do przedstawienia swojego stanowiska i udziału w sesjach plenarnych zaproszeni zostali przedstawiciele środowiska biegłych rewidentów, świata biznesu oraz wybitni ekonomiści. W sumie w spotkaniu udział weźmie ponad 30 mówców.

Swoją obecność potwierdzili już:

Krzysztof Burnos – prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów,

Barbara Misterska-Dragan i Ewa Sowińska – zastępcy prezesa KRBR,

prof. Aldona Kamela-Sowińska – profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,

prof. Dariusz Filar – profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Gdańskim,

prof. zw. dr hab. Marek Wierzbowski – partner w kancelarii prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni,

dr Jerzy Podlewski – wiceprezes Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem POLRISK,

prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego,

Anna Sirocka – partner w Dziale Doradztwa w Zakresie Rachunkowości Ernst & Young Audyt Polska,

Ewa Jakubczyk-Cały – partner zarządzający PKF Consult,

Adam Żołnowski – wiceprezes ds. Finansowych w terminalu kontenerowym DCT Gdańsk,

Tomasz Konieczny – kierownik zespołu ds. rynków kapitałowych PwC w regionie Europy Środkowo-Wschodniej,

Piotr Pisarewicz – prezes zarządu fundacji Banking & Insurance Solutions,

Maria Rzepnikowska – członek zarządu Federacji Europejskich Księgowych.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-19 października 2016 roku w hotelu Narvil w Serocku. Liczba miejsc jest ograniczona. Już ponad 200 osób zgłosiło się do udziału w wydarzeniu. Więcej szczegółów o wydarzeniu oraz możliwość rejestracji na stronie www.dka.kibr.org.pl. Zapraszamy do udziału!

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »