reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biegli rewidenci > XVII Doroczna Konferencja Auditingu od 17 do 19 października 2016 roku

XVII Doroczna Konferencja Auditingu od 17 do 19 października 2016 roku

Już ponad 200 osób zgłosiło udział w XVII Dorocznej Konferencji Audytingu. W tym roku uczestnicy i zaproszeni eksperci będą mówić o wyzwaniach związanych ze zmianami w praktyce biegłego rewidenta. Konferencja odbędzie się 17-19 października 2016 roku w hotelu Narvil w Serocku. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Organizatorzy konferencji stawiają tezę, że najbliższe lata to dla audytorów czas dużych zmian i dostosowywania się do nowej praktyki rewizji finansowej. Reforma audytu dotyczyć będzie regulacji, ryzyk i zagrożeń w praktyce audytora, także tych makroekonomicznych. Jak zatem przygotować się do odbywających się już zmian? Takie pytanie zostanie postawione gościom tegorocznej edycji Dorocznej Konferencji Audytingu. Temat przewodni wydarzenia to: „Standardy, regulacje, rynek – czy czeka nas nowa praktyka rewizji finansowej?”.

W trakcie trzech konferencyjnych dni i sześciu sesji plenarnych 30 ekspertów i ponad 300 gości będzie poruszało bieżące i najważniejsze dla branży audytorskiej tematy. Uczestnicy rozmawiać będą o skutkach rynkowych związanych z wejściem w życie europejskiej reformy rynku usług audytorskich oraz pracami nad nowym kształtem ustawy o biegłych rewidentach. Nie mniej miejsca zostanie poświęcone przejściu na nowe, międzynarodowe standardy rewizji finansowej.

Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w warsztatach, poświęconych programom informatycznym, wspierającym badanie sprawozdań zgodnie z nowymi standardami. W programie konferencji pojawi się również aktualny temat bezpieczeństwa danych w kontekście rosnącego ryzyka postępującej cyfryzacji – zaprezentowane zostaną m.in. przykłady form i metod zabezpieczania danych finansowych. Uczestnicy usłyszą także o problemach związanych z ryzykiem utraty niezależności – to głównie w kontekście odpowiedzialności biegłego rewidenta wobec klienta, organów skarbowych i innych interesariuszy.

W programie tegorocznej konferencji pojawił się również temat związany z geopolitycznymi i makroekonomicznymi uwarunkowaniami rozwoju gospodarczego i ich wpływem na badanie sprawozdania finansowego. Tu szczególnie interesujący powinien okazać się wykład wprowadzający prof. Dariusza Filara.

Polecamy: Jednolity Plik Kontrolny – praktyczny poradnik (książka)

Prelegenci

Do przedstawienia swojego stanowiska i udziału w sesjach plenarnych zaproszeni zostali przedstawiciele środowiska biegłych rewidentów, świata biznesu oraz wybitni ekonomiści. W sumie w spotkaniu udział weźmie ponad 30 mówców.

Swoją obecność potwierdzili już:

Krzysztof Burnos – prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów,

Barbara Misterska-Dragan i Ewa Sowińska – zastępcy prezesa KRBR,

prof. Aldona Kamela-Sowińska – profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,

prof. Dariusz Filar – profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Gdańskim,

prof. zw. dr hab. Marek Wierzbowski – partner w kancelarii prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni,

dr Jerzy Podlewski – wiceprezes Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem POLRISK,

prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego,

Anna Sirocka – partner w Dziale Doradztwa w Zakresie Rachunkowości Ernst & Young Audyt Polska,

Ewa Jakubczyk-Cały – partner zarządzający PKF Consult,

Adam Żołnowski – wiceprezes ds. Finansowych w terminalu kontenerowym DCT Gdańsk,

Tomasz Konieczny – kierownik zespołu ds. rynków kapitałowych PwC w regionie Europy Środkowo-Wschodniej,

Piotr Pisarewicz – prezes zarządu fundacji Banking & Insurance Solutions,

Maria Rzepnikowska – członek zarządu Federacji Europejskich Księgowych.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-19 października 2016 roku w hotelu Narvil w Serocku. Liczba miejsc jest ograniczona. Już ponad 200 osób zgłosiło się do udziału w wydarzeniu. Więcej szczegółów o wydarzeniu oraz możliwość rejestracji na stronie www.dka.kibr.org.pl. Zapraszamy do udziału!

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Błaszkiewicz

Ekspert w zakresie VAT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama