Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Biuletynu VAT Logo
Nr 210/2023 poniedziałek, 2 października 2023 r.

Jakie będą obowiązywały limity dla małych podatników VAT w 2024 r.

 
Kurs euro ogłaszany pierwszego roboczego dnia października wyznacza limit wartości sprzedaży, który określa grupę podatników zaliczanych do kategorii „małych podatników VAT” na kolejny rok podatkowy. Dla podatników VAT limit ten wynosi 2.000.000 euro (a dla niektórych podatników – 45.000 euro). Podatnicy, u których wartość sprzedaży w 2023 r. nie przekroczy limitu, będą mogli korzystać w 2024 r. ze statusu małego podatnika VAT.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Niższe limity dla małych podatników PIT i CIT w 2024 r.

 
Kurs euro ogłaszany pierwszego roboczego dnia października wyznacza limit wartości przychodu ze sprzedaży, który w podatku dochodowym określa grupę podatników zaliczanych do kategorii „małych podatników ” na kolejny rok podatkowy.  Od kursu euro z tego dnia zależą także limity jednorazowej amortyzacji
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

VAT zapłacony przez spółkę otrzymującą aport nie jest przychodem podatkowym wnoszącego aport – zmiana interpretacji MF

 
Wnoszący aport nie zapłaci podatku dochodowego od kwoty  podatku VAT zapłaconego przez spółkę, do której wniesiono aport. Szef KAS z urzędu zmienił nieprawidłową interpretację wydaną w tej sprawie.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych od 1 stycznia 2024

 
Limit przychodów za 2023 r. decydujący o powstaniu obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych od 1 stycznia 2024 r. wynosi 9 218 200 zł. Jest on niższy niż ten obowiązujący poprzednio o ponad 436 tyś zł.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Limit dla ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w 2024 r.

 
W 2024 r. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych będą mogli opłacać podatnicy, których przychody w 2023 r. nie przekroczą kwoty 9 218 200 zł. Prawo do kwartalnego rozliczenia ryczałtu w 2024 r. będzie przysługiwało podatnikom, których przychody nie przekroczą w 2023 r. kwoty 921 820 zł.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Tylko do 7 października 2023 r. można wykonywać telepracę

 
Pracownicy mogą świadczyć telepracę do 7 października 2023 r. Do tego dnia pracodawcy powinni zmienić warunki zatrudnienia telepracowników.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Ceny transferowe - objaśnienia podatkowe dotyczące metody koszt plus

 
Ministerstwo Finansów opublikowało objaśnienia podatkowe w zakresie cen transferowych nr 6 dotyczące metody koszt plus.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Podatek u źródła – MF rozpoczyna konsultacje podatkowe

 
W Ministerstwie Finansów rozpoczęły się konsultacje podatkowe projektu objaśnień dotyczących przepisów o podatku u źródła (WHT) w zakresie klauzuli rzeczywistego właściciela (beneficial owner). Opinie na temat projektu można zgłaszać do 10 października 2023 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

W I półroczu 2023 r. liczba zawartych umów o dzieło wyższa niż w latach poprzednich

 
W pierwszym półroczu 2023 r. przekazano do ZUS 610,4 tys. formularzy RUD, na których zgłoszono 850,7 tys. umów o dzieło. To nieco więcej niż w analogicznych okresach w latach 2021-2022. Nie zmieniła się charakterystyka podmiotów, które zgłaszają umowy o dzieło, oraz ich wykonawców.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Rozpoczęły się konsultacje podatkowe projektu objaśnień dotyczących ulgi na ekspansję

 
W Ministerstwie Finansów rozpoczęły się konsultacje podatkowe projektu objaśnień dotyczących ulgi na ekspansję. Opinie na temat projektu można zgłaszać do 10 października 2023 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Wniosek o zwrot kosztów zakupu kasy przez e-Urząd Skarbowy

 
W e-Urzędzie Skarbowym (e-US) osoby fizyczne i organizacje mogą złożyć wniosek o zwrot kosztów za zakup kasy fiskalnej. Natomiast organizacje mogą już korzystać z usługi „Rozliczenia”, gdzie sprawdzą swoje salda i rozliczenia z urzędem skarbowym.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.