Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

:: Newsletter Biuletyn VAT :: Logo
 
Newsletter: 20 maja 2024 r.
Porada dnia

Kontrola łańcucha dostaw i kontrola wwozu i wywozu gotówki - zmiana ustawy o KAS
Kontrola łańcucha dostaw i kontrola wwozu i wywozu gotówki - zmiana ustawy o KAS
9 maja 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Ustawa dostosowuje polskie prawo do unijnych przepisów dotyczących obowiązków importerów minerałów, które pochodzą z obszarów dotkniętych konfliktami i z obszarów wysokiego ryzyka. Zawiera również regulacje dotyczące wzmocnienia kontroli środków pieniężnych wwożonych do Unii Europejskiej oraz wywożonych z Unii Europejskiej. Zmiany mają na celu zapobieganie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Czytaj więcej »

Reklama
 

Polecany produkt

Reklama IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

Nie przegap tej atrakcyjnej oferty na abonament 𝐈𝐅𝐊 𝐏𝐥𝐚𝐭𝐟𝐨𝐫𝐦y 𝐊𝐬𝐢𝐞̨𝐠𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐢 𝐊𝐚𝐝𝐫𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡. Teraz dostęp na pierwszy miesiąc tylko 9,90 zł Zobacz więcej szczegółów https://sklep.infor.pl/ifk-wydanie-internetowe.html 📢 Skorzystaj! To doskonała okazja, by być na bieżąco ze zmianami przepisów ważnych dla księgowych, kadrowych i Biur Rachunkowych.
Zamów »
 

Polecane porady

Obrót z zagranicą pod większą kontrolą – projekt

Planowane są zmiany przepisów określających tzw. środki ograniczające względem podmiotów rosyjskich i białoruskich. Planowane jest nałożenie nowych obowiązków na przedsiębiorców dokonujących obrotu z zagranicą. Z drugiej strony przewiduje się rozszerzenie katalogu odstępstw od zakazów lub środków ograniczających. Będzie to zadanie Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Przeczytaj »
Więcej produktów objętych akcyzą – projekt

6 maja 2024 r. został opublikowany projekt ustawy nowelizującej ustawę o podatku akcyzowym. Zaproponowane zmiany będą polegały na objęciu podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów akcyzowych: saszetek nikotynowych oraz innych wyrobów nikotynowych. 

Przeczytaj »
Globalny podatek minimalny – przedłużono konsultacje

Do 24 maja 2024 r, przedłużono konsultacje w sprawie wprowadzenia w Polsce przepisów o globalnym podatku minimalnym. Tym samym podatnicy mogą ciągle jeszcze wypowiedzieć się na temat projektu ustawy o opodatkowaniu wyrównawczym jednostek składowych grup międzynarodowych i krajowych (dalej projekt).

Przeczytaj »
Od 1 czerwca 2024 r. wyższe limity dla zarobkujących rencistów i wcześniejszych emerytów

Osoby które nadal zarobkują i jednocześnie pobierają świadczenia emerytalno-rentowe będą mogły od 1 czerwca 2024 r. zarobić więcej bez obawy przed obniżeniem bądź zawieszeniem świadczenia z ZUS. Wzrastają bowiem limity dla dorabiających emerytów i rencistów. Będą one obowiązywać przez kolejne 3 miesiące tj. do sierpnia 2024 r. 

Przeczytaj »
Rząd planuje wprowadzenie ustawy o dostępie cudzoziemców do rynku pracy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało plan pracy nad projektem ustawy o dostępie cudzoziemców do rynku pracy. Ma ona w sposób kompleksowy regulować zagadnienia dotyczące powierzania pracy cudzoziemcom w Polsce.

Przeczytaj »
Eksploatacja utworów w Internecie – projekt zmian w ustawie o prawie autorskim

14 maja 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz niektórych innych ustaw. 

Przeczytaj »
Ograniczenie wzrostu cen energii

15 maja 2024 r. Sejm uchwalił ustawę o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym.

Przeczytaj »
Wsparcie rodziców w aktywności zawodowej

15 maja 2024 r. Sejm uchwalił ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny rodzic”.

Przeczytaj »
Umowy zlecenia i działalność gospodarcza będą wliczane do stażu pracy

Rząd planuje nowelizację Kodeksu pracy i wliczenie do okresu zatrudnienia - poza wykonywaniem pracy na podstawie stosunku pracy i stosunków służbowych - okresu wykonywania pracy na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia oraz indywidualnej działalności gospodarczej, jeżeli stanowiły tytuł do ubezpieczeń społecznych. Takie rozwiązanie ma wyrównać sytuację pracowników, którzy wykonują tą samą pracę na podstawie różnych tytułów prawnych i ułatwić dostęp do niektórych uprawnień pracowniczych i stanowisk.

Przeczytaj »
Reklama

Dołącz do nas Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.