Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

Newsletter: 21 września 2023 r.


PODSUMOWANIE DNIA

  Stopy procentowe na wyspach. Bank Anglii podjął decyzję  
Bank Anglii (BoE) zdecydował w czwartek o pozostawieniu głównej stopy procentowej na dotychczasowym poziomie 5,25 proc. Było to jego pierwsze posiedzenie od listopada 2021 r. bez podnoszenia stopy procentowej.
Czytaj więcej »
 


Czy zarobki za pracę w komisji wyborczej są opodatkowane? Odpowiedź Cię zaskoczy!
Czy osoby podejmujące pracę w komisji wyborczej muszą liczyć się z opodatkowaniem dochodu za jej wykonanie? To pytanie zapewne zadają sobie wszystkie osoby, które podejmują ten rodzaj dorywczej pracy. Jak wygląda to w praktyce?
Czytaj więcej »

Duda w Radzie Bezpieczeństwa: Imperialistyczna Rosja zdyskredytowała się, potrzebny jest specjalny trybunał
Imperialistyczna Rosja zdyskredytowała się jako członek wspólnoty międzynarodowej - powiedział w środę w Radzie Bezpieczeństwa ONZ prezydent RP Andrzej Duda podczas debaty nt. Ukrainy. Wyraził też poparcie dla utworzenie specjalnego trybunału ds. sądzenia rosyjskich zbrodni i międzynarodowego mechanizmu rekompensaty szkód Ukrainie.
Czytaj więcej »

Afera wizowa. Czy szef MSZ powinien stracić stanowisko? [SONDAŻ]
Zdecydowana większość Polaków słyszała już o tzw. aferze wizowej w rządzie i jest zdania, że minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powinien stracić stanowisko - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu UCE Research dla Onetu.
Czytaj więcej »

Biały Dom wezwał Kongres do uchwalenia dodatkowych środków na pomoc Ukrainie
Przegłosowanie przez Kongres dodatkowego pakietu środków na pomoc Ukrainie jest absolutnie kluczowe - powiedział w środę rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby, w przeddzień wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Białym Domu. Los ustawy jest niepewny wobec oporu części Republikanów.
Czytaj więcej »

TSUE w sprawie kredytów frankowych: Bank powinien przekazać konsumentowi rzeczywiste ryzyko
Na podstawie przekazanych przez bank informacji, konsument powinien zrozumieć rzeczywiste ryzyka, na które jest narażony w trakcie całego okresu obowiązywania umowy kredytu denominowanego w walucie obcej - orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE.
Czytaj więcej »

Rzecznik rządu: Polska realizuje wyłącznie uzgodnione wcześniej dostawy amunicji oraz uzbrojenia dla Ukrainy
W kontekście pytań o dostawy uzbrojenia informuję, że Polska realizuje wyłącznie uzgodnione wcześniej dostawy amunicji oraz uzbrojenia, w tym wynikającego z podpisanych kontraktów z Ukrainą - powiedział PAP w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
Czytaj więcej »

Problemy klientów ING. Co napisał bank w specjalnym komunikacie?
Weekend może być dla klientów ING Bank Śląski czasem wyzwań. W dniach 23 i 24 września, przez 12 godzin, niedostępna będzie część usług banku. Z czego konkretnie nie będzie można skorzystać?
Czytaj więcej »ZNAJDZIESZ NAS NA    Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.