Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

Newsletter: 16 lipca 2024 r.


PODSUMOWANIE DNIA

  Rekordowe kary dla rolników prowadzących ciągniki. Nawet 12 900 złotych  
Od 1 lipca tego roku rolnicy w Polsce mogą spodziewać się rekordowych kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC dla ciągników i innych pojazdów rolniczych. Zgodnie z nowymi przepisami, za niespełnienie tego obowiązku kary mogą sięgnąć nawet 12 900 zł.
Czytaj więcej »
 

Przegłosowana przez Sejm definicja gwałtu nie poprawi sytuacji ofiar przestępstw seksualnych [WYWIAD]
- Przegłosowana przez Sejm definicja gwałtu nie poprawi sytuacji ofiar przestępstw seksualnych - uważa prof. dr hab. Jacek Giezek adwokat, członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. 
Czytaj więcej »

Raport: Polska armia trzecia w NATO i największa w Unii Europejskiej
Według najnowszych danych z raportu "Defence Expenditure of NATO Countries" na rok 2024, Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej liczą 216,1 tysięcy personelu wojskowego. To plasuje Polskę na trzecim miejscu pod względem liczebności armii w NATO, wyprzedzaną jedynie przez Turcję i Stany Zjednoczone. Turcja dysponuje 481 tysiącami żołnierzy, natomiast USA posiadają imponującą liczbę 1 300,2 miliona personelu wojskowego.
Czytaj więcej »

Ochrona sygnalistów: Obowiązki i korzyści firm
Firmom oraz jednostkom z sektora publicznego przybędzie w najbliższym czasie wiele obowiązków. Do 25 września muszą, zgodnie z wchodzącą tego dnia w życie ustawą o ochronie sygnalistów (dalej: u.o.s.), wdrożyć m.in. procedury dotyczące zgłaszania przez sygnalistów nieprawidłowości, określić, kto będzie odpowiedzialny za ich przyjmowanie, zapewnić poufność zgłaszającym oraz ochronę przed działaniami odwetowymi. To ostatni dzwonek na przygotowanie się do nowych regulacji. Podpowiadamy, jak to zrobić. Ale czy wdrażanie procedur zgłaszania nieprawidłowości firmy powinny rozpatrywać tylko w kategoriach obowiązków? Warto się pochylić także nad potencjalnymi korzyściami, które z implementacji rozwiązań whistleblowingowych może odnieść organizacja.
Czytaj więcej »

"To jest dzicz, a nie dialog społeczny". Ostro o rozmowach w PKP Cargo
– Miękki dialog już się skończył. Tu trzeba konkretnych działań, bo widać, że dyktator Wojewódka się nie zmieni. (…) Przyszedł po to, żeby zamknąć PKP Cargo – mówił podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", cytowany na stronie organizacji. 
Czytaj więcej »

Karty parkingowe stracą wkrótce ważność. Niepełnosprawni muszą złożyć wniosek
Do 30 września 2024 roku ważne są dotychczasowe orzeczenia o niepełnosprawności oraz karty parkingowe. W związku ze spodziewanymi zatorami przy wydawaniu nowych, ministerstwo wprowadza mechanizm, który ma pozwolić ich uniknąć. Będzie on również dotyczył kart parkingowych. 
Czytaj więcej »


ZNAJDZIESZ NAS NA    Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.