Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

Newsletter: 29 września 2022 r.


PODSUMOWANIE DNIA

  Podsumowanie dnia: Sejm uchwalił ustawę zamrażającą ceny prądu w 2023 r.  

Sejm uchwalił w czwartek ustawę, przewidującą zamrożenie gospodarstwom domowym do pewnego pułapu zużycia cen energii elektrycznej w 2023 r. na poziomie z 2022 r.

Czytaj więcej »
 


Wybory samorządowe w późniejszym terminie. Sejm przyjął ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów

Sejm przyjął ustawę o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego do 30 kwietnia 2024 r. oraz o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy. Ustawę poparło 231 posłów, 209 było przeciwnych, a jeden wstrzymał się od głosu.

Czytaj więcej »

Czwarty wyciek w gazociągach Nord Stream

Szwedzka straż przybrzeżna stwierdziła wcześniej w tym tygodniu czwarty wyciek w uszkodzonych gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2 - poinformowała rzeczniczka służby Jenny Larsson w wypowiedzi dla dziennika "Svenska Dagbladet". Wcześniej mówiono o trzech wyciekach.

Czytaj więcej »

Węgiel brunatny znów trafi do gospodarstw domowych. Sejm przyjął poprawkę zawieszającą zakaz sprzedaży

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o programach wsparcia dla firm w związku z cenami prądu i gazu wraz z poprawką PiS czasowo dopuszczającą sprzedaż węgla brunatnego gospodarstwom domowym. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Czytaj więcej »

Prezydent podpisał ustawę o wsparciu dla przedsiębiorców znad Odry i przedłużeniu bonu turystycznego

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze. Na wypłatę jednorazowego świadczenia 3010 zł na pracownika będą mogły liczyć firmy, które w sierpniu zanotowały spadek przychodów powyżej 50 proc.

Czytaj więcej »

KAS: Wnioski o zwrot środków z systemu viaTOLL do 30 września

Wnioski o zwrot środków z nieczynnego już systemu poboru opłat drogowych viaTOLL można składać do piątku 30 września - poinformowała PAP Katarzyna Paterak-Kondek, zastępca dyrektora Departamentu Poboru Opłat Drogowych w Ministerstwie Finansów.

Czytaj więcej »

Od 29 września Czechy przywracają kontrolę na granicy ze Słowacją. Sprawdź, dlaczego

Rząd Czech zdecydował o czasowym przywróceniu w czwartek 29 września kontroli na granicy ze Słowacją w związku ze wzrostem nielegalnej migracji. Niemcy, Austria, Francja, Szwecja i Dania wprowadziły niemal stałe kontrole na granicach wewnętrznych, obchodząc układ z Schengen dotyczący swobodnego przepływu osób i wbrew orzeczeniu TSUE.

Czytaj więcej »ZNAJDZIESZ NAS NA    Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube
Administratorem Państwa danych osobowych jest:
INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.

Kontakt: bok@infor.pl. Reklama reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj