Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
Dziennik Gazeta Prawna - logo
Newsletter nr 616/2023 2 czerwca 2023 r.
Temat dnia
Sztuczna inteligencja i halucynacje. Czy każda odpowiedź od ChatGPT jest prawdziwa?

OpenAI ogłosił w środę, że podejmuje walkę z „halucynacjami” AI. Służyć temu będą nowe metody szkolenia modeli sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
Podzielmy Polskę na pół. Zaprowadzi nas to ku nicości [FELIETON]

Podzielmy Polskę na pół. Niech w Polandii mieszkają fani standardów zachodnich, a w Polszy miłośnicy ruskiego miru – taki postulat usłyszałem w środę od przedsiębiorców. Nie, wcale nie z „warszawki”, ani innej metropolii, tylko z głęboko powiatowej Małopolski. Ów drobny biznes zasygnalizował przy tym „pewien szkopuł”: „My z Polandii ciężko harujemy na dobrobyt tych ciemnych niewdzięczników z Polszy”.

Czytaj więcej »
Nawet 42 proc. młodych nie ma tam pracy. Oto unijne regiony z najwyższym i najniższym bezrobociem

W 2022 r. stopa bezrobocia osób w wieku 15-74 lat w całej Unii Europejskiej była na poziomie 6,2 proc. Wskaźnik ten różnił się jednak w poszczególnych regionach Wspólnoty. Sprawdź, jak wypadają polskie województwa na tle innych regionów UE.

Czytaj więcej »
Szef PIE: Polska nigdy wcześniej nie była tak atrakcyjna dla zagranicznych inwestycji jak obecnie

Polska gospodarka nigdy nie była tak istotna dla globalnego handlu jak obecnie. Co roku zwiększa swój udział w globalnym eksporcie i jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc lokowania inwestycji w Europie - stwierdził dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak.

Czytaj więcej »
Marsz 4 czerwca. Jak Polacy oceniają to wydarzenie? [SONDAŻ]

54 proc. ankietowanych wątpi w to, że marsz organizowany 4 czerwca przez opozycję będzie sukcesem - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego na zlecenie "Super Expressu”. Przeciwnego zdania jest 46 proc. badanych.

Czytaj więcej »
W UE więcej młodych kobiet niż mężczyzn na wyższe wykształcenie. Co pokazują dane z Polski?
W grupie osób w wieku od 25 do 34 lat w UE jest więcej kobiet z wyższym wykształceniem (48 proc.) niż mężczyzn (37 proc.) - wynika z danych Eurostatu za 2022 r. Jaki obraz przedstawiają dane ws. Polski? Czytaj więcej »
Operacje odchudzające. W tym kraju coraz więcej nastolatków trafia na stół operacyjny
Liczba operacji odchudzających wśród nastolatków w USA znacznie wzrosła w ostatnich latach – podaje Bloomberg. Co wpływa na zmianę ws. metody leczenia młodych pacjentów? Czytaj więcej »
W najnowszym wydaniu
Czytaj e-wydanie
ZNAJDZIESZ NAS NA Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

$opt-out$