Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
Dziennik Gazeta Prawna - logo
Newsletter nr 835/2024 15 kwietnia 2024 r.
Temat dnia
Na rynkach ślad po irańskim ataku na Izrael widać tylko w notowaniach bitcoina [PORANNY BRIEF]
Rynki finansowe zakładają, że najgorsze w konflikcie na linii Iran – Izrael już za nami i dalszej eskalacji nie będzie, więc na razie zachowują się spokojnie, chociaż oczywiście nie wiadomo, czy ten scenariusz jest prawidłowy. Do tego miarowo rośnie nam deficyt budżetowy, finansowany częściowo przez obligacje detaliczne, których kupujemy całkiem sporo, bo są oprocentowane powyżej inflacji, która z kolei zdaniem ministra finansów nie wzrośnie w tym roku znacząco. A Sejm uchwalił nowe wakacje kredytowe. Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
Gdyby nie wykształcone kobiety z dużych miast, bylibyśmy narodem analfabetów [RAPORT BIBLIOTEKI NARODOWEJ]
Na początku kwietnia 2024 roku Biblioteka Narodowa opublikowała swój coroczny raport o stanie czytelnictwa. W świat poszedł komunikat, który chętnie podchwyciły media – wiwat sejm, wiwat naród, wiwat wszystkie stany – czytelnictwo wzrosło nam w Polsce o 9 punktów procentowych! Nie na darmo jednak piszę tu, kryptocytując „Pana Tadeusza”, o tych wszystkich stanach. Gdy wejdziemy głębiej w raport BN, widzimy jak na dłoni – czytanie książek wciąż jest w naszym kraju dystynkcją klasową. Czytaj więcej »
Kredyt „na start”. Czy napompuje ceny mieszkań tak jak poprzedni program?
Kredyt mieszkaniowy „na start” nie powinien zdaniem ekspertów mieć tak dużego wpływu na rynek nieruchomości, jak jego poprzednik Bezpieczny kredyt 2 proc., ale wzrostu cen nie unikniemy. Czytaj więcej »
Czy roboty kradną ludziom miejsca pracy? Według dyrektora Amazona to mit
Czołowy dyrektor Amazona powiedział w czwartek CNBC, że „mitem” jest twierdzenie, że roboty i inne technologie odbierają ludziom pracę Czytaj więcej »
Języki obce w szkołach średnich. Który jest najpopularniejszy po angielskim?
W 2022 r. ponad 60 proc. uczniów ogólnokształcących szkół średnich II stopnia w całej UE uczyło się co najmniej dwóch języków obcych jako przedmiotów obowiązkowych lub jako przedmiotów do wyboru. W szkołach kształcenia zawodowego odsetek ten jest prawie o połowę niższy – podał Eurostat. A który język obcy jest najpopularniejszy? Czytaj więcej »
W najnowszym wydaniu
Czytaj e-wydanie
ZNAJDZIESZ NAS NA Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

$opt-out$