Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

Newsletter: 28 stycznia 2021 r.


Temat dnia

  Wyrok TK ws. aborcji. Motywy trybunału czy z teczki  

Uzasadnienie do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji pojawiło się „nie wiadomo skąd”. Część sędziów nie chciała go podpisać. W opublikowanym wczoraj tekście TK osłabił nieco twardą wymowę październikowego orzeczenia. 

Czytaj więcej »
 
Podatki i rachunkowość

Kolejne problemy z korektami VAT

Obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. przepisy nie mówią, co ma zrobić sprzedawca, gdy zastosował błędny kurs waluty lub popełnił zwykły błąd, wpisując na fakturze wartość sprzedaży 1000 zł zamiast 100 zł.

Czytaj więcej »

Ulgę na złe długi powinien odliczyć wspólnik, nie spółka

W uzasadnieniu do projektu ustawy nowelizującej ministerstwo odwołało się do poszanowania zasady praw nabytych, ale ogranicza się jedynie do kwestii dokonywania odpisów amortyzacyjnych przez spółkę komandytową po dniu uzyskania przez nią statusu podatnika CIT - mówi Daniel Więckowski, doradca podatkowy i partner w LTCA.

Czytaj więcej »


Kadry i płace

Pandemiczne poluzowanie prawa pracy – tak, ale ograniczone

W czasie epidemii firma ma prawo np. wypowiadać lojalki i wysyłać zatrudnionych na zaległy urlop. Ale może to robić tylko wtedy, gdy odczuła negatywne skutki związane z sytuacją epidemiologiczną lub obecnym kryzysem

Czytaj więcej »

Tarcza branżowa. Firmy tracą przez niechlujne prawo

Piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, firmy organizujące imprezy sportowe oraz prowadzący działalność w zakresie nagrań dźwiękowych i muzycznych wciąż nie mogą złożyć wniosku o ulgę w opłacaniu składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Wszystko przez błąd legislacyjny. 

Czytaj więcej »

Firma i prawo

Jeden burmistrz w trzech osobach

Sławomir Antonik, zarządzając warszawskim Targówkiem, zawarł z jedną z największych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, „Bródno”, porozumienie, na mocy którego postanowiono umorzyć jej 3,2 mln zł długu. W chwili podpisania umowy burmistrz był przewodniczącym rady nadzorczej rzeczonej spółdzielni, a kilka miesięcy później został jej prezesem

Czytaj więcej »

Klient musi wiedzieć, do kogo trafią jego dane

Wbrew powszechnemu przekonaniu RODO dopuszcza marketing bez konieczności uzyskiwania dodatkowej zgody. Ale tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Czytaj więcej »

Biznes

Moratoria i tarcza pomogły kredytom

Pandemia nie popsuła jakości zobowiązań gospodarstw domowych. Ale banki boją się pogorszenia portfela kredytowego w nadchodzących miesiącach. 

Czytaj więcej »

Niebezpieczna reaktywacja węglowych aspiracji związkowców [OPINIA]

Ostatnie rozmowy rządu z górniczymi związkami skręciły w ślepą uliczkę i dają czas na kumulowanie roszczeń branży węglowej. To może spowolnić polski plan transformacji, a każde opóźnienie przynosi realne straty. Pozwolenie na emisję dwutlenku węgla kosztuje już ponad 25 euro za tonę, co przekłada się na cenę prądu i innych produktów.

Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu edgp.gazetaprawna.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta: tel: 22 761 31 27; 801 626 666 lub mail: bok@infor.pl Kontakt: bok@infor.pl
Reklama: reklama@infor.pl
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj