Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

Newsletter: 5 sierpnia 2022 r.


Temat dnia

  Praca szuka kierowcy lub kierowczyni. Dziwne losy na rynku pracy  

Przewoźnicy kuszą różnymi benefitami, aby zapełnić luki w zatrudnieniu, jednak potencjalni pracownicy uważają, że zarobki są za niskie, biorąc pod uwagę odpowiedzialność.

Czytaj więcej »
 
Magazyn na weekend

Piekło Ołeniwki. "Zaczynało się od tego, że przy rejestracji dostawało się pałą od konwojenta"

Zniszczony budynek, w którym zginęli ukraińscy jeńcy, nie był przeznaczony do przetrzymywania ludzi. To był magazyn albo hangar. Skoro kogoś tam przenieśli, był w tym ukryty cel.

Czytaj więcej »

Zadaniem psychologa jest pomóc pacjentowi, a ja chcę przede wszystkim zrobić film [WYWIAD RIGAMONTI]

Ten świat beztroski, który sfilmowałem między 2018 a 2020 r., w zasadzie już nie istnieje. Teraz już bym tego filmu nie zrobił, bo wszyscy moi bohaterowie mówiliby o wojnie. Z Pawłem Łozińskim rozmawia Magdalena Rigamonti.

Czytaj więcej »

Imposybilizm prezesa PiS. Przedwyborcza podróż świadectwem bezsilności

Gołym okiem widać, że takie przyszykowanie sobie boiska – zbudowanie bazy z publicznych mediów, spółek Skarbu Państwa i posłusznej prokuratury – to przed wyborami za mało. Polacy obwiniają rządzących o inflację i brak węgla. Wątpię, aby na Nowogrodzkiej rodziła się skuteczna odpowiedź.

Czytaj więcej »

Czy jesteśmy gotowi na nadchodzący kryzys [OPINIA]

W czasie kryzysu strefy euro prześcignęliśmy Grecję, w okresie pandemii Portugalię, teraz moglibyśmy dogonić, a może nawet przeskoczyć następnych w kolejce Hiszpanów. Niestety wiele wskazuje na to, że nasza dobra passa może się skończyć.

Czytaj więcej »

Wicedyrektor MPW: Tworzymy narrację, w której może się odnaleźć każdy Polak

Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość. Wydarzenia w Ukrainie pokazały, że ona jest fundamentem wszystkich innych wartości. Jeżeli jest, wtedy są: wolność, tolerancja, praworządność, solidarność. Z Dariuszem Gawinem rozmawia Estera Flieger.

Czytaj więcej »


Gazeta Prawna Poradnik

Nowa ustawa deweloperska w pytaniach i odpowiedziach

Czy jeśli ten pierwszy lokal w inwestycji pod reżimem starej ustawy nabył ktoś prowadzący działalność gospodarczą, to deweloper może spać spokojnie? Dużo wątpliwości budzi też kwestia, kto może być nabywcą, któremu przysługuje parasol nowej ustawy deweloperskiej. Kolejne źródło wątpliwości: umowy rezerwacyjne. Pytania się mnożą. Jako że na niektóre z nich trudno znaleźć odpowiedzi wprost w przepisach, przedstawiamy wyjaśnienia specjalistów.

Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube
Administratorem Państwa danych osobowych jest:
INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.

Kontakt: bok@infor.pl. Reklama reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj