Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

Newsletter: 1 grudnia 2023 r.


Temat dnia

  Jak to możliwe, że przestępcy dostają się do systemów ochrony zdrowia?  
Wyciek danych z Alabu to przypomnienie, że choć elektroniczna dokumentacja ułatwia życie pacjentom, może się stać łatwym łupem internetowych przestępców.
Czytaj więcej »
 
Magazyn na weekend

Jak wydawane są te setki miliardów na zdrowie? Posłowie są zagubieni
– Zdrowiem to ja nie chcę się zajmować – mówi mi posłanka, która przez cztery lata brała udział w pracach komisji zdrowia. – Lobby w tym obszarze jest tak potężne, że człowiek się szybko gubi. Nie wiadomo, kto, dlaczego i czego chce – tłumaczy. 
Czytaj więcej »

Timczenko: Nie da się być gotowym do wojny [WYWIAD]
Nie wiemy, jaka będzie skala ataków. Ale ubiegła zima wiele nas nauczyła, a obrona infrastruktury energetycznej jest wysoko na liście priorytetów.
Czytaj więcej »

Dawstwo to co innego niż adopcja [WYWIAD]
-Bałam się, że wkrótce nie będę miała prawa decydować o tym, kto urodzi dziecko z moich zarodków. Dlatego w zeszłym roku przeniosłam je do kliniki w Czechach, w której zostały zniszczone - mówi Anita Fincham, menedżerka w Fertility Europe, ogólnoeuropejskiej organizacji reprezentującej i wspierającej stowarzyszenia pacjentów z niepłodnością.
Czytaj więcej »

Kościół ma wskazywać przyszłość, a nie wyczekiwać powrotu przeszłości [WYWIAD]
Kościół jest znakiem profetycznym. Ma wskazywać przyszłość i czuć się w niej jak u siebie, a nie wyczekiwać z tęsknotą powrotu przeszłości - mówi Barbara Radzimińska.
Czytaj więcej »

Wróbel: Jeżeli coś mi nie wyszło, to projekt Morawiecki
Szczery i mądry rachunek sumienia jest w świecie polityki taką rzadkością jak ciekawy przebój w Eurowizji. Nie inaczej jest wśród duchowieństwa, co ciekawe, skoro akurat Kościół katolicki wynalazł i propaguje jeden z największych wynalazków kultury duchowej Zachodu – spowiedź świętą. Dobrego przykładu nie dają nawet publicyści.
Czytaj więcej »


Poradnik

Czas pracy w pytaniach i odpowiedziach
Co do zasady pracownik nie wybiera sobie sam czasu pracy. Związany jest narzuconym stałym lub harmonogramowy rozkładem czasu pracy. Wykonywanie pracy w innych przedziałach czasu wymaga polecenia pracodawcy albo co najmniej akceptacji przez pracodawcę powstałej sytuacji. Podejmowanie poza czasem pracy czynności służbowych bez polecenia oraz bez zaistnienia obiektywnej potrzeby nie uzasadnia zaliczenia tego czasu do czasu pracy.
Czytaj więcej »


Podcast

Rafał Dutkiewicz: Będzie brakowało rąk i głów do pracy, dlatego tak ważna jest aktywność zawodowa pań [PODCAST]
Gościem Szymona Glonka w podcaście "DGPtalk: Obiektywnie o biznesie" jest Rafał Dutkiewicz, prezydent Pracodawców RP. Podczas rozmowy na OEES w Krakowie 2023 roku, przedstawił raport pod tytułem "Punkt widzenia Pracodawców RP. Sytuacja kobiet na rynku pracy".
Czytaj więcej »ZNAJDZIESZ NAS NA Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.