Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

Newsletter: 17 września 2021 r.


Temat dnia

  Szczepienie na COVID-19: Zastrzyk emocji dla pracodawców i zatrudnionych  

Pytać pracowników o szczepienie nie wolno. Trzeba im jednak zapewnić bezpieczne miejsce pracy. Wielu pracodawców dostrzega w tym sprzeczność.

Czytaj więcej »
 
Magazyn na weekend

Nie myślimy wspólnotowo. Prywatny interes w Polsce to świętość [OPINIA]

Dwie trzecie obywateli Polski nie czuje, że ma wpływ na sprawy publiczne. nic dziwnego, że traktujemy państwo i nasze wspólne instytucje jako władcze i społecznie niekontrolowane ciało obce.

Czytaj więcej »

Bielan: Mamy bardzo duże szanse na reelekcję, a Polski Ład może je zwiększyć [WYWIAD]

PiS ma większość. Niewielką, ale ma. Znając nastroje w parlamencie, myślę, że będzie się ona zwiększać - wskazuje Adam Bielan, lider Partii Republikańskiej.

Czytaj więcej »

Cierpienie wychodzi w kolejnych pokoleniach [WYWIAD RIGAMONTI]

Śmiertelność wśród deportowanych w pierwszej wywózce była ogromna. Do drugiej i do kolejnych ludzie byli już przygotowani. Świadczy o tym chociażby to, że niektórzy mieli naszykowane wiadro albo wielki gar ze smalcem i worki z sucharami. Przygotowywali się na głód - opowiada w wywiadzie z Magdaleną Rigamonti Wojciech Śleszyński, polski historyk i politolog, dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru.

Czytaj więcej »

Termopile Wschodu. Historia ppr Jana Bołbotta

W „odbudowywanej” przez komunistów Polsce historia podporucznika Jana Bołbotta nie miała szans na przebicie się. W Londynie nie było lepiej.

Czytaj więcej »

Jessica Bruder: Amerykański optymizm czasami ma toksyczny wymiar [WYWIAD]

Kapitalizm jest znakomitym narzędziem ekonomicznym, ale nie powinien być ostateczną wyrocznią rządzących. Bo to nie żadna boska siła. Rynek ma być użyteczny dla społeczeństwa. Odwrotność stanowi społeczeństwo rynkowe, w którym to reguły ekonomiczne mają pierwszeństwo. Z Jessicą Bruder rozmawia Piotr Kofta.

Czytaj więcej »


PORADNIK DZIENNIKA GAZETY PRAWNEJ

Pakiet SLIM VAT 2 wchodzi w życie od 1 października [SPRAWDŹ CO SIĘ ZMIENI]

Pomimo deklarowanych przez resort finansów celów i założeń związanych z uproszczeniem rozliczeń VAT niektóre zmiany przewidziane w pierwszej części SLIM VAT okazały się kontrowersyjne i w praktyce utrudniły rozliczenia podatników. Jednak tym razem zmiany wynikające z nowelizacji są zdecydowanie korzystne i korespondują z nazwą nadaną pakietowi przez resort finansów, która pochodzi od słów „SIMPLE, LOCAL and MODERN VAT”.

Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube
Administratorem Państwa danych osobowych jest:
INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.

Kontakt: bok@infor.pl. Reklama reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj