Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

Czwartek 1 lipca 2021 r.
   
Porównanie skutków podatkowych: działalność gospodarcza kontra jednoosobowa spółka z o.o.

Czy spółka kapitałowa to rzeczywiście lekarstwo na planowaną niekorzystną składkę zdrowotną? Czy indywidualni przedsiębiorcy mają rację, że dzięki niej unikną dodatkowych obciążeń po wprowadzeniu Polskiego Ładu?

 PODATKI
Przedsiębiorcy (nie) mają remedium na Polski Ład

Jednoosobowa sp. z o.o. albo spółka komandytowo-akcyjna – to o nich dyskutuje się w mediach społecznościowych. Nie brak głosów, że trzeba dokonać przekształcenia, bo tylko tak będzie można uniknąć wzrostu obciążenia nową składką zdrowotną. Czy na pewno?

Patkowski: Koszt Polskiego Ładu to 1,5 proc PKB [WYWIAD]

W Polskim Ładzie nie powinny pojawić się wydatki, które nie zostały w nim wskazane. Są wydatki, które wynikają z celów strategicznych państwa, ale zawsze można je pokrywać z różnego rodzaju montaży finansowych. Będziemy do tego mocno zachęcać resorty. Model braku nowych, niestrategicznych wydatków sprawdził się w latach 2015‒2019 - mówi Piotr Patkowski wiceminister finansów.

MF obiecuje: Zainstalujesz terminal płatniczy - dostaniesz ulgę i szansę na szybszy zwrot VAT

W ramach pakietu "Silver" podatnik dostanie ulgę na terminal płatniczy, w ramach pakietu "Gold" ulga będzie podwójna, a czas oczekiwania na zwrot VAT skróci się z 60 do 15 dni. Ministerstwo Finansów w ten sposób chce zachęcić do przejścia na płatności bezgotówkowe.
OCHRONA ZDROWIA
Morawiecki: W Polskim Ładzie 6 proc. PKB na ochronę zdrowia

System ochrony zdrowia w ramach Polskiego Ładu będzie naszym oczkiem w głowie, stąd nasze zobowiązanie, by w najbliższych dwóch latach przeznaczyć na ochronę zdrowia 6 proc. PKB - mówił w Sokołowie Podlaskim premier Mateusz Morawiecki.

Polski Ład i budżet NFZ. Nocna i świąteczna pomoc może wrócić do lekarzy rodzinnych [WYWIAD]

Przed nami zmiana planu finansowego na ten rok. Budżet NFZ na zdrowie zwiększy się o ponad 4,3 mld zł - mówi Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.
INWESTYCJE
Rządowy Fundusz Polski Ład. PiS zasypie samorządy miliardami

Nowe żłobki, drogi, sieci wodociągowe – lokalne władze już szukają pomysłów, na co wydać środki z nowego rządowego funduszu. A przy okazji kręcą nosem, że to kolejny krok w uzależnianiu samorządów od decyzji władz centralnych.

Morawiecki: W Polskim Ładzie 20 ważnych programów dla rolników

W Polskim Ładzie przygotowano 20 ważnych programów dla rolników - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Będkowicach (woj. małopolskie). Jego zdaniem bardzo ważne jest skrócenie łańcucha dostaw "od pola do stołu".


ZNAJDZIESZ NAS NA Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu, którego jesteś użytkownikiem.
bok@infor.pl Kontakt: bok@infor.pl
Reklama: reklama@infor.pl
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji handlowych prosimy kliknąć w link tutaj