Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

Czwartek 10 listopada 2022 r.
   
Polski Ład. Ślub w sylwestra uprawnia do wspólnego rozliczenia PIT za cały rok

Kto nie zdążył jeszcze w tym roku się pobrać, a uczyni to choćby 31 grudnia 2022 r., także rozliczy się na preferencyjnych zasadach. Warunkiem jest wspólność majątkowa – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

 
Samborska: Chaos trwa, a demony Polskiego Ładu nie dają o sobie zapomnieć [WYWIAD]

- W komunikacie z 13 stycznia 2022 r. Ministerstwo Finansów zapewniało, że „żadne nieświadome błędy (w tym popełnione przez księgowych) związane z nowymi regulacjami nie spotkają się z sankcjami” - mówi Małgorzata Samborska, doradca podatkowy, partner w Grant Thornton.

Kolejna zasadzka w Polskim Ładzie

Księgowi powinni byli w lipcu ponownie przeliczyć dochody pracowników, począwszy od początku roku – tym razem bez uwzględniania ulgi dla klasy średniej.

Warszawa z gorszą perspektywą ratingu. Przez Polski Ład

Agencja ratingowa Moody’s utrzymała ocenę wiarygodności kredytowej Warszawy - A2. To taki sam poziom, jaki ma Polska. Równocześnie jednak Moody’s zmienił perspektywę ratingu stolicy z neutralnej na negatywną. Powód? Wpływ Polskiego Ładu na finanse miasta.

Polski Ład 3.0: Minimalny CIT na nowych zasadach

Najważniejszą zmianą dotyczącą podatku minimalnego jest zawieszenie tego podatku w 2022 i 2023 r. Podatnicy, których rok podatkowy jest inny niż kalendarzowy i rozpocznie się przed 1 stycznia 2024 r., a zakończy po 31 grudnia 2023 r., nie będą podlegali podatkowi minimalnemu do końca tego roku podatkowego.

Polski Ład 3.0: Estoński CIT na nowych zasadach

Rozpoczęta w ramach Polskiego Ładu w 2022 r. reforma estońskiego CIT pozwoliła znacznie ułatwić dostęp do tej formy opodatkowania, m.in. dzięki rozszerzeniu katalogu podmiotów uprawnionych do skorzystania z estońskiego CIT, obniżeniu stawki ryczałtu od dochodów, a także zniesieniu limitu przychodowego.

Polski Ład 3.0: Podatek u źródła w kolejnej wersji

Nastała jesień, a wraz z nią kolejna zmiana przepisów podatkowych, w tym o zryczałtowanym podatku dochodowym, czyli podatku u źródła.

Polski Ład 3.0: Zmiany w podatku od przerzuconych dochodów oraz w ograniczeniach i limitach dotyczących KUP

Wprowadzenie w 2022 r. podatku od przerzucanych dochodów było - zdaniem ustawodawcy - kolejnym rozwiązaniem uszczelniającym. Konstrukcja art. 24aa ustawy o CIT poprzez swój poziom niejasności wzbudziła jednak u podatników liczne wątpliwości interpretacyjne, dlatego zdecydowano się na dokonanie istotnych zmian w tej regulacji.


ZNAJDZIESZ NAS NA Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.