Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Samorządu i Administracji Logo
Nr 123/2020środa, 27 maja 2020 r.

Tarcza antykryzysowa 4.0 w Sejmie

 
27 maja Sejm rozpocznie posiedzenie, na którym zajmie się projektem kolejnej ustawy w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej. Projekt oprócz przepisów ws. pomocy w spłacie kredytów przewiduje zmiany np. w kwestii urlopów. Projekt zawiera też zapis, że na koniec roku budżetowego 2020 łączna kwota długu jednostki samorządu terytorialnego nie może przekroczyć 80 proc. wykonanych dochodów ogółem tej jednostki w tym roku budżetowym.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 28 czerwca

 
Trwają prace legislacyjne, by dodatkowy zasiłek opiekuńczy, przysługujący rodzicom w związku z zamknięciem placówek opiekuńczych, został przedłużony do 28 czerwca - poinformował wiceminister resortu rodziny Stanisław Szwed.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Czy w związku z epidemią można zwolnić pracownika w wieku przedemerytalnym

 
Przepisy tzw. tarczy antykryzysowej nie wprowadzają żadnych szczególnych trybów wypowiadania stosunku pracy pracownika znajdującego się w okresie ochronnym. Wprowadzają natomiast dopuszczalność obniżenia wymiaru czasu pracy bez zgody pracownika. Nie ma również przeciwwskazań do czasowego oddelegowania pracownika do innej pracy, do której posiada niezbędne kwalifikacje.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Większy budżet na pożyczki z funduszy europejskich

 
Ponad 500 milionów złotych w prawie tysiącu wniosków - tak wygląda sytuacja po niespełna 2 tygodniach naboru wniosków o pożyczkę z funduszy europejskich dla firm dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. Pierwsze pieniądze zostały już wypłacone. W odpowiedzi na potrzeby biznesu Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podjęło decyzję o zwiększeniu budżetu na pożyczki o 150 milionów złotych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Przesunięcie terminu obowiązkowej wymiany kas rejestrujących

 
MF informuje o prowadzeniu prac nad przedłużeniem terminów prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym i papierowym zapisem kopii.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: gs@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj