Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!Dołącz do nas facebook
NEWSLETTER INFOR IFK
czwartek, 21 stycznia 2021 r.
 
Porada dnia

Wypadek pracownika w drodze do miejsca wykonywania pracy zdalnej jest wypadkiem w drodze do pracy

zdjęcie
Pracownik na podstawie pisemnego polecenia pracodawcy wykonuje pracę w trybie zdalnym ze swojej działki rekreacyjnej, która znajduje się 20 km poza miejscem jego zamieszkania. W drodze z domu na działkę, gdzie pracownik miał tego dnia wykonywać pracę zdalną, doszło do wypadku samochodowego, w którym został on poszkodowany. Czy zdarzenie to należy potraktować jako wypadek w drodze do pracy, w sytuacji gdy pracownik jako miejsce pracy w umowie o pracę ma wskazaną siedzibę firmy?
Czytaj dalej
 
Baner
 
Nowości na INFORFK
zdjęcieCzy SLIM VAT obowiązkowo obejmie wszystkie podmioty

Wideoporada

 

 

Zobacz

 
Polecany produkt
zdjęcie

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 2021


Autor publikacji – doradca podatkowy – przystępnie wyjaśnia, jak korzystać z ulg o charakterze innowacyjnym, tj. ulgi B+R oraz IP Box. Ponadto Czytelnik znajdzie w książce omówienie nowych rozwiązań podatkowych, określanych jako estoński CIT. Dzięki nim zgodnie z prawem można zmniejszyć zobowiązania podatkowe i inwestować w rozwój firmy. Liczne przykłady oraz przytoczone interpretacje podatkowe i pisma MF pomogą w zrozumieniu zagadnień podatkowych związanych z inwestycjami w innowacyjność firm.


Zamów


 
Polecane porady
Obliczanie dodatku wyrównawczego dla pracownika w wieku ochronnym
Jeden z naszych pracowników, zatrudniony na stanowisku dyrektora, jest objęty ochroną przedemerytalną. Chcemy wypowiedzieć mu warunki pracy i płacy w trybie ustawy o zwolnieniach grupowych w ten sposób, że zmniejszymy wymiar etatu i proporcjonalnie wynagrodzenie. Zatem w tej sytuacji musimy wypłacić pracownikowi dodatek wyrównawczy obliczony według zasad wynikających z Kodeksu pracy. Jak ustalić wysokość tego dodatku, jeżeli pracownikowi przysługuje stałe miesięczne wynagrodzenie zasadnicze, roczna premia regulaminowa uzależniona od wyników pracy, roczna premia w postaci papierów wartościowych przyznawana w wysokości uznaniowej? Ponadto pracownik otrzymywał wynagrodzenie i dodatki za nadgodziny.
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Rozliczenie zasiłku macierzyńskiego pobranego za zmarłą pracownicę
Jesteśmy pracodawcą uprawnionym do wypłaty zasiłków z FUS. Nasza pracownica zawnioskowała o zasiłek macierzyński za okres urlopu macierzyńskiego i bezpośrednio po nim urlopu rodzicielskiego. Zasiłek przysługiwał jej w wysokości 80% podstawy wymiaru. Pracownica zmarła w 122 dniu urlopu rodzicielskiego (23 listopada 2020 r.). Nikt nie przejmie ani urlopu, ani zasiłku macierzyńskiego na osierocone dziecko za dalszy okres ze względu na brak osób uprawnionych. O przysposobienie dziecka wystąpiła matka pracownicy - jedyna osoba będąca jej najbliższą rodziną, uprawniona do renty rodzinnej. Jak w tej sytuacji powinniśmy rozliczyć zasiłek macierzyński w dokumentacji ZUS za 23 dni listopada 2020 r.? Zasiłek macierzyński wypłaciliśmy matce zmarłej pracownicy 30 listopada 2020 r.
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
 
Baner
 
 Administratorem Państwa danych osobowych są:

INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580.

INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu inforfk.pl, którego jesteś użytkownikiem.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj