Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!Dołącz do nas facebook
NEWSLETTER INFOR IFK
czwartek, 5 grudnia 2019 r.
 
Porada dnia

Wydatki na zakup alkoholu przekazanego kontrahentom stanowią koszty podstawowej działalności jednostki i powinny być księgowane na kontach zespołu 4

zdjęcie
W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym chcemy wybranym kontrahentom wysyłać lub osobiście wręczać po butelce wina zapakowanego w pudełka opatrzone logo firmy. Jak ująć w księgach rachunkowych oraz rozliczyć podatkowo takie przekazanie alkoholu w formie prezentu?
Czytaj dalej
 
Baner
 
Nowości na INFORFK
zdjęcieKontrola stosowania przepisów RODO u pracodawcy - praktyczne wskazówki

E-poradnik

Kontrola przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych jest w Polsce prowadzona przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO). Podczas takiej kontroli upoważnieni przez Prezesa UODO kontrolujący mogą weryfikować m.in. zakres przetwarzanych danych w stosunku do celu ich przetwarzania, a także sposoby zabezpieczania danych. Kontrole te są prowadzone na podstawie zatwierdzonego przez Prezesa UODO planu kontroli, jak również mogą być wynikiem wpływających do urzędu skarg lub innych pozyskanych przez Prezesa UODO informacji o nieprawidłowościach w procesie przetwarzania danych.

 

 

Zobacz

 
Polecany produkt
zdjęcie

Sprzedaż przez internet


Poradnik „Sprzedaż przez internet” to zbiór wiedzy i praktycznych doświadczeń zebranych przez pracowników Kancelarii prawnej ANSWER Wojciechowski i Partnerzy. Publikacja w sposób szczegółowy omawia zagadnienia związane z obrotem w internecie wskazując jak w bezpiecznych warunkach rozwijać własny e-handel.


Zamów


 
Baner
 
Polecane porady
Jaka obowiązuje stawka VAT na usługę wybudowania budynku mieszkalnego wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi
Spółka (podatnik VAT czynny) świadczy usługi budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych (do 300 m2). Usługi wybudowania budynku mieszkalnego są wykonywane na gruncie będącym własnością nabywcy usługi. Usługi wybudowania budynku mieszkalnego są dokonywane wraz z wbudowanymi w bryle budynku instalacjami i urządzeniami technicznymi, pozostałymi elementami infrastruktury budowlanej poza bryłą budynku, między innymi takimi, jak: droga wewnętrzna, podjazd, doprowadzenia sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej, gazowej, ogrodzenia nieruchomości z bramą wjazdową i furtką (obiekty budowlane, które są niezbędne do funkcjonowania budynku mieszkalnego). Czy można zastosować 8-procentową stawkę podatku VAT do całości sprzedawanej usługi wybudowania budynku mieszkalnego wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi czy też należałoby wyodrębnić wartość przyłączy, podjazdu, ogrodzenia i opodatkować według stawki 23%?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Kiedy przedawnią się roszczenia związane z opóźnieniem zapłaty za usługę transportową
Zostaliśmy obciążeni notą (wystawioną w październiku 2019 r.) w wysokości 40euro z tytułu rekompensaty za koszty odzyskiwania należności - zgodnie z art. 10 ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych z 8 marca 2013 r. Faktura, w związku z którą wystawiono notę, dotyczyła usługi transportowej, za którą termin płatności upłynął 29 października 2017 r. Po jakim okresie nie można już wystawić not za opóźnienie w zapłacie?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
 
Baner
 
Polecany produkt
zdjęcie

Nowa matryca stawek VAT


Od 1 kwietnia 2020 r. zmieniają się dotychczasowe zasady klasyfikacji usług i towarów oraz ustalania ich stawek VAT. Od tej daty należy klasyfikować usługi według PKWiU 2015, towary będziemy klasyfikować według nomenklatury CN. Te zmiany spowodują również zmianę stawek VAT na wiele z nich. Nasze publikacje to jedyny komplet na rynku, który zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów i usług wymienionych w nowej klasyfikacji.


Zamów


 
 Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa i INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu inforfk.pl, którego jesteś użytkownikiem.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj