Aplikacja mobilna
Twoje codzienne aktualności.
INFORorganizer
Przejdź do bazy wiedzy
INFORORGANIZER
15 października 2019 r.
AKTUALNOŚCI
Sankcja za brak oznaczenia faktury

Za brak przestrzegania obowiązku oznaczania faktury dopiskiem "mechanizm podzielonej płatności" ustawodawca wprowadza z dniem 1 listopada 2019 r. sankcję administracyjną dla sprzedawców.
Skokowe podwyższenie płacy minimalnej negatywnie wpłynie na rynek pracy

Skokowe podwyższenie płacy minimalnej do 4000 zł w 2024 roku będzie miało negatywny wpływ na rynek pracy. W sposób nieuzasadniony zmniejszą się różnice między zarobkami osób z dyplomem a pracownikami niewykwalifikowanymi. Obecnie, np. zarobki pielęgniarki z tytułem magistra są o ok. 50 proc. wyższe niż portiera czy sprzątaczki. Po podwyższeniu płacy minimalnej do 4000 zł ta różnica stopnieje do ok. 15 proc.
Co we wniosku o wydanie WIS

Wniosek o wydanie WIS będzie mógł być składany w formie papierowej lub drogą elektroniczną przez e-PUAP.
Podatek minimalny uderza w branżę hotelarską

W 2018 r. wprowadzono w Polsce podatek minimalny od przychodów z budynków. Po modyfikacji w 2019 r. objął on wszystkie nieruchomości - budynki podatnika, które są oddane w najem lub dzierżawę. Zgodnie z interpretacją KAS podatek minimalny ma obciążać branżę hotelarską, co jest niezgodne z intencją ustawy. Zdaniem Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan gość hotelowy nie jest najemcą, usługa noclegowa to nie dzierżawa powierzchni, a opłata za nocleg to nie czynsz. Hotel nie jest budynkiem na wynajem tylko obiektem oferującym kompleksowe usługi wypoczynkowo-rekreacyjne. Podatkowi nie powinien podlegać pokój hotelowy, ponieważ nie jest odrębnym środkiem trwałym.
Więcej aktualności »
INFORORGANIZER
INFORORGANIZER
Newsletter nie wyświetla się dobrze?
Obejrzyj go w oknie przeglądarki!Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa i INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj

Adres do korespondencji: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa, tel.: 22 761 30 30; faks: 22 761 30 31; infolinia 801 626 666; e-mail: bok@infor.pl.