Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Monitor Księgowego Logo
Nr 25/2019poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.

O zaliczkach ewidencjonowanych na kasie nie trzeba zawiadamiać w styczniu

 
Podatnicy, którzy chcą rozpoznawać przychód w momencie zaewidencjonowania zaliczki na kasie fiskalnej nie muszą już składać zawiadomienia w tej sprawie na początku roku (do 20 stycznia). Zrobią to dopiero w zeznaniu za 2019 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dla jakich wypłat można korzystać z kopii certyfikatów rezydencji

 
Od 1 stycznia 2019 r. podatnicy CIT i PIT będą mogli w wyjątkowych sytuacjach posługiwać się kopiami certyfikatów rezydencji przy wypłacie za granicę należności z tytułu usług niematerialnych. Niestety możliwość ta dotyczy jedynie wypłat dokonywanych w ramach rocznego limitu 10 000 zł na rzecz jednego kontrahenta.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Resort pracy opublikował pomocnicze wzory dokumentów kadrowych

 
Wzory kwestionariuszy osobowych, umowy o pracę, wypowiedzenia warunków umowy o pracę i innych dokumentów opublikowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Pracy. Są one pomocnym narzędziem dla pracodawców i pracowników, bowiem obecnie obowiązujące przepisy nie przewidują wzorów takich dokumentów.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

ZUS udostępnił nową wersję programu Płatnik

 
Zmiany w dokumentach ubezpieczeniowych składanych do ZUS które obowiązują od 1 stycznia 2019 r., spowodowały konieczność dostosowania programu Płatnika a także aplikacji dla mniejszych firm e-płatnik. Nowa wersja Płatnika (10.02.002) będzie obowiązywać od 26 stycznia 2019 r. Do tego czasu płatnicy składek mogą korzystać jeszcze ze starej wersji programu.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Aktualizacja KSR Nr 7

 
4 stycznia 2019 r. w Dzienniku Urzędowym MF opublikowano komunikat Ministra Finansów z 27 grudnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia uchwały Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie przyjęcia aktualizacji Krajowego Standardu Rachunkowości Nr 7 „Zmiany zasad (polityki) rachunkowości, wartości szacunkowych, poprawianie błędów, zdarzenia następujące po dniu bilansowym – ujęcie i prezentacja”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Rozliczenia między wspólnikiem a spółką mogą być unikaniem opodatkowania

 
Szef KAS uznał niektóre rozliczenia między wspólnikiem a spółką za podejrzane i uzasadniające stosowanie przepisów o przeciwdziałaniu unikania opodatkowania. Za takie działania fiskus uznał wzajemne kompensaty zobowiązań między wspólnikiem a spółką, gdzie jedną z kompensowanych wartości jest zorganizowana część przedsiębiorstwa, którego główną częścią są wartości niematerialne takie jak prawa autorskie i know how.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj