Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Samorządu i Administracji Logo
Nr 20/2018poniedziałek, 5 listopada 2018 r.

Od 1 stycznia 2019 r. zostaną wprowadzone limity kosztowe dla opłat leasingowych

 
Od 1 stycznia 2019 r. zostaną wprowadzone limity zaliczania do kosztów podatkowych opłat leasingowych od samochodów osobowych o wartości przekraczającej 150 000 zł. Limitowane będą także wydatki związane z korzystaniem z samochodów osobowych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Od przyszłego roku podatnicy rozliczą wyższą stratę podatkową

 
Od 1 stycznia 2019 r. podatnicy będą mogli jednorazowo rozliczyć stratę podatkową do wysokości 5 mln zł. Obecnie nie mają takie możliwości.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

W 2019 r. mali podatnicy CIT i podatnicy rozpoczynający działalność zapłacą tylko 9% podatku

 
W 2019 r. z 15% do 9% zostanie obniżona stawka CIT. Z nowej, niskiej stawki podatku skorzystają mali podatnicy oraz podatnicy, którzy rozpoczną działalność po 31 grudnia 2018 r. Obniżona stawka będzie miała zastosowanie do dochodów z działalności podstawowej. Nie będzie można jej stosować do rozliczania dochodów z zysków kapitałowych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Składki na fundusz solidarnościowy już od 1 stycznia 2019 r.

 
Od 1 stycznia 2019 r. utworzony zostanie fundusz solidarnościowy którego celem jest zapewnienie wsparcia społecznego zawodowego i zdrowotnego osobom niepełnosprawnym. Fundusz będzie tworzony z obowiązkowych składek na fundusz oraz z tzw. daniny solidarnościowej. Jak wynika z uzasadnienia projektu ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, składka na fundusz solidarnościowy ma wynosić 0,15% podstawy wymiaru składki na Fundusz Pracy. Będzie to dodatkowy koszt obciążający pracodawców.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Do 12 listopada 2018 r. można zgłaszać uwagi do stanowiska KSR w sprawie gruntów przekazanych w użytkowanie wieczyste.

 
Do 12 listopada 2018 r. można zgłaszać uwagi do projektu stanowiska w sprawie gruntów przekazanych w użytkowanie wieczyste Projekt odnosi się m.in. do problemu zbliżającego się terminu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Firmy audytorskie pod większym nadzorem

 
Od 1 stycznia 2020 r. firmy audytorskie mają być kontrolowane w zwiększonym niż dotąd wymiarze. Nadzór ma być realizowany przez nowy organ nadzoru. Będzie on wyposażony w nowe narzędzia nadzorcze, dochodzeniowe i sankcyjne w odniesieniu do usług świadczonych przez biegłych rewidentów.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

12 listopada 2018 r. będzie wolny także dla handlu

 
12 listopada 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy, także dla pracowników zatrudnionych w handlu. Taką poprawkę zaproponował Senat. Prezydent już zapowiedział, że ustawę podpisze.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj