Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Monitor Księgowego Logo
Nr 72/2020poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r.

W 2020 r. obowiązują wyższe limity dla niektórych zwolnień z PIT

 
Od 31 marca 2020 r. obowiązują wyższe limity zwolnień z PIT dla niektórych świadczeń otrzymywanych przez podatników. Mimo tego, część płatników o tym nie pamięta i nadal pobiera zaliczki od świadczeń, według poprzednio obowiązujących limitów. Aby uniknąć zapłaty nienależnej zaliczki na PIT przez płatników przypominamy rodzaje świadczeń, których dotyczą podwyższone limity.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Podmioty turystyczne już od 1 sierpnia 2020 r. mogą przyjmować płatności bonem

 
Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego którzy posiadają profil na PUE ZUS i są wpisani na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT), mogą już przyjmować płatności bonem turystycznym.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Współpraca z Wielką Brytanią - po okresie przejściowym

 
Tylko do końca 2020 r. trwa okres przejściowy w opodatkowaniu transakcji z Wielką Brytanią, utrzymujący zasady obowiązujące przed Brexitem. Po upływie tego okresu zmienią się zasady opodatkowania rozliczeń z brytyjskimi kontrahentami i zasady opodatkowania dochodów osiąganych w Wielkiej Brytanii. Jak poinformowało MF warunki współpracy gospodarczej po zakończeniu tego okresu będą zależeć od treści przyszłej umowy o wolnym handlu.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

„Estoński CIT” skierowano do prekonsultacji

 
Ministerstwo Finansów zaprosiło podatników do udziału w warsztatach konsultacyjnych na temat nowego systemu opodatkowania CIT (tzw. estońskiego CIT). Nowy system opodatkowania ma wejść w życie na początku 2021 roku. Na stronie MF opublikowano także dotyczące estońskiego CIT materiały robocze zawierające propozycje zmian legislacyjnych w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Podwyżka maksymalnych stawek podatków i opłat lokalnych w 2021 r.

 
MF zdecydowało się na podwyższenie maksymalnych stawek podatków i opłat lokalnych w 2021 r. w stosunku do tych obowiązujących w 2020 r. Należy jednak pamiętać, że to gminy decydują o wysokości faktycznych obciążeń podatników z tytułu tych opłat. Podejmując taką decyzję gminy nie mogą tylko przekraczać stawek maksymalnych podanych w obwieszczeniu MF.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj