Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Poradnik Rachunkowości Budżetowej Logo
Nr 12/2019wtorek, 1 października 2019 r.

Odpis na ZFŚS 2019

 
W tym roku obowiązują cztery terminy wpłat (do: 31 maja, 30 września, 31 października, a do 31 grudnia – korekta). Do końca września jednostki muszą przelać resztę odpisów podstawowych (3278,14 zł) i kwoty zwiększeń. Miesiąc później (do 31 października) trzeba będzie jeszcze raz przeliczyć i przekazać na rachunek bankowy ZFŚS dodatkową kwotę.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

CZAS na INWENTARYZACJĘ

 
1 października czas rozpocząć prace inwentaryzacyjne. Sam proces inwentaryzacji jest bardzo praco- i czasochłonny. Do tego musi być powtarzany rokrocznie w okresie, w którym obciążenie pracą pracowników różnych komórek organizacyjnych jest większe niż w pozostałych częściach roku.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Jeśli telefony komórkowe stały się zbędne w jednostce, można je odsprzedać pracownikom jednostki

 
Jednostka budżetowa zakupiła telefony komórkowe dla celów służbowych. Czy po wygaśnięciu umowy z teleoperatorem można je odpłatnie przekazać pracownikom, którzy ich używali? Czy jednak telefony muszą być fizycznie zlikwidowane?
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Minimalne wynagrodzenie za pracę oraz minimalna stawka godzinowa w 2020 r. – rozporządzenie opublikowane

 
18 września w Dzienniku Ustaw pod pozycją 1778 zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z 10 września 2019 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Projekt ustawy budżetowej na rok 2020

 
24 września Rada Ministrów przyjęła wstępnie projekt ustawy budżetowej na rok 2020, przedłożony przez ministra finansów. W przyjętym projekcie nie zaplanowano deficytu budżetu państwa. To pierwsza taka sytuacja od 1990 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Trzy metody przeprowadzania inwentaryzacji

 
Ustawa o rachunkowości przewiduje trzy metody przeprowadzania inwentaryzacji: spis z natury, potwierdzenie salda, weryfikacja salda. Wybór właściwej metody inwentaryzacji jest ściśle określony w art. 26 ust. 1 uor i uzależniony od rodzaju składników aktywów i pasywów posiadanych przez jednostkę.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Głównych księgowych/skarbników i pracowników księgowości zapraszamy na facebooka!

 
Głównych księgowych/skarbników oraz wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką finansów publicznych, rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej zapraszamy do dołączenia do grona na facebooku PORADNIKA Rachunkowości Budżetowej: https://www.facebook.com/PRBinfor i śledzenia naszych działań. Umieszczamy tam na bieżąco ważne dla księgowych jednostek sektora finansów publicznych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj