Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Poradnik Rachunkowości Budżetowej Logo
Nr 21/2020poniedziałek, 17 lutego 2020 r.

Ministerstwo Finansów przypomina o obowiązku poinformowania urzędów skarbowych o właściwych numerach rachunków bankowych JST

 
W związku z koniecznością prawidłowego realizowania obowiązku ustawowego dotyczącego zgłaszania i aktualizowania numerów rachunków bankowych przez JST wynikającego z centralizacji rozliczeń w VAT oraz wprowadzonego od 1 września 2019 r. wykazu podatników VAT, MF przypomina o obowiązku poinformowania urzędów skarbowych o właściwych numerach rachunków bankowych JST, jak również rachunków jednostek organizacyjnych, których posiadaczem jest JST.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Potwierdzenie weryfikacji kontrahenta na białej liście

 
Jak udowodnić, że weryfikacja kontrahenta na białej liście podatników VAT została przeprowadzona lub że transakcja została dokonana na rachunek zgodny z białą listą?
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

17 lutego 2020 r. mija termin przekazywania do RIO sprawozdań z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli za 2019 r. – nowy formularz

 
Organ prowadzący szkołę będący JST przedkłada sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez tę JST, w terminie 7 dni od jego sporządzenia (czyli od 10 lutego), RIO, a także organowi stanowiącemu tej JST, dyrektorom szkół prowadzonych przez tę jednostkę oraz związkom zawodowym zrzeszającym nauczycieli.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Jak ulepszyć prawo podatkowe?

 
Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa czekają na sugestie, jak tworzyć nowe rozwiązania podatkowe i dostosować prawo do szybko zmieniających się wyzwań i technologii?
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

ZFŚS a RODO – wyjaśnienia UODO z 6 lutego 2020 r.

 
Żeby przyznać pracownikowi świadczenie z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, pracodawca musi poznać i ocenić sytuację życiową i materialną pracownika oraz członków jego rodziny, z którymi prowadzi wspólne gospodarstwo domowe. W celu realizacji tych potrzeb musi więc przetwarzać dane osobowe tych osób, ale tylko te dane, które są niezbędne dla realizacji celu, w jakim je pozyskał. Pracodawca jest zobowiązany również do dokonywania przeglądu tych danych co najmniej raz w roku.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Wysokość opłaty za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny oraz wysokość kosztów gminy związanych z tą Kartą – zmiany od 1 marca 2020 r.

 
W dniu 12 lutego 2020 r. opublikowane zostało obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 5 lutego 2020 r. w sprawie wysokości opłaty za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny oraz wysokości kosztów gminy związanych z przyznaniem tej Karty oraz wydaniem jej duplikatu (MP z 2020 r. poz. 176).
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Ministerstwo Finansów: Uwagi do zasad audytu wewnętrznego

 
Departament Polityki Wydatkowej w Ministerstwie Finansów rozpoczął przegląd regulacji prawnych dotyczących audytu wewnętrznego. W związku z tym MF zachęca audytorów wewnętrznych i kierowników jednostek sektora finansów publicznych do konsultowania obowiązujących przepisów w zakresie audytu wewnętrznego.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Głównych księgowych/skarbników i pracowników księgowości zapraszamy na facebooka!

 
Głównych księgowych/skarbników oraz wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką finansów publicznych, rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej zapraszamy do dołączenia do grona na facebooku PORADNIKA Rachunkowości Budżetowej: https://www.facebook.com/PRBinfor i śledzenia naszych działań. Umieszczamy tam na bieżąco ważne dla księgowych jednostek sektora finansów publicznych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj