Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Poradnik Rachunkowości Budżetowej Logo
Nr 32/2020poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

ZFŚS w 2020 r. a COVID-19

 
Czy ze względu na problemy finansowe wywołane epidemią koronawirusa jednostki mogą zrezygnować w 2020 r. z tworzenia ZFŚS?
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

MF: Wykazywanie umorzonych odsetek w sprawozdaniu Rb-27S w zakresie umorzeń zaległości podatkowych

 
RIO w Lublinie zwróciła się do MFz wnioskiem o udzielenie wyjaśnień dot. wykazywania umorzonych odsetek w sprawozdaniu Rb-27S w kolumnie „Skutki decyzji wydanych przez organ podatkowy ...” w zakresie umorzeń zaległości podatkowych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Audyt wewnętrzny w warunkach pandemii – informacja MF

 
W związku z zapytaniami dotyczącymi realizacji funkcji audytu wewnętrznego w warunkach pandemii, Departament Efektywności Wydatków Publicznych przedstawił informację w tym zakresie.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Obowiązek zatrudniania głównego księgowego

 
Wszystkie jednostki należące do sektora finansów publicznych mają obowiązek zatrudniania głównego księgowego. Etatu przewidzianego dla głównego księgowego nie można zredukować nawet w sytuacji nadzwyczajnej, jaką jest stan epidemii.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nawet do końca roku szkolnego – projekt w Sejmie

 
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ma być przedłużony do 28 czerwca. Taką możliwość zakłada projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Szkoły mogą wnioskować o dyspensery jeszcze do 3 czerwca

 
Ministerstwo Edukacji Narodowej ponownie przedłużyło termin na składanie wniosków o bezpłatne środki ochrony dla szkół: dyspensery i płyny do dezynfekcji. Dyrektorzy mogą o nie aplikować jeszcze do 3 czerwca.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Głównych księgowych/skarbników i pracowników księgowości zapraszamy na facebooka!

 
Głównych księgowych/skarbników oraz wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką finansów publicznych, rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej zapraszamy do dołączenia do grona na facebooku PORADNIKA Rachunkowości Budżetowej: https://www.facebook.com/PRBinfor i śledzenia naszych działań. Umieszczamy tam na bieżąco ważne dla księgowych jednostek sektora finansów publicznych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj