Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Poradnik Rachunkowości Budżetowej Logo
Nr 52/2020poniedziałek, 26 października 2020 r.

Stan epidemii nie jest wystarczającym uzasadnieniem do zmiany metody inwentaryzacji

 
Czy jeśli w jednostce będą problemy z przeprowadzeniem spisu z natury z powodu COVID-19, można będzie go zastąpić weryfikacją stanu środków trwałych z dokumentacją?
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dotacje dla gmin na realizację programu: Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

 
Gminy będą mogły skorzystać z dofinansowania ze środków budżetu państwa na zorganizowanie i realizację usługi wsparcia w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Kody GTU wymagane w JPK_V7M od października 2020 r.

 
W praktyce powstały wątpliwości, czy na potrzeby nowego JPK_VAT jednostka musi od 1 października 2020 r. umieszczać kody GTU bezpośrednio na wystawianych przez nią fakturach (np. za wynajem sali) i refakturach (za energię elektryczną, gaz)?
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Nieprawidłowa korekta błędnych zapisów na koncie 133

 
Kontrolujący dość często stwierdzają nieprawidłowość polegającą na dokonywaniu zapisów na koncie 133 „Rachunek budżetu” na podstawie PK – „Polecenie księgowania”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

ZUS będzie pozyskiwać dane o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych

 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pozyskiwać dane o osobach, które obywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. ZUS będzie udostępniał te informacje płatnikom składek. Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Głównych księgowych/skarbników i pracowników księgowości zapraszamy na facebooka!

 
Głównych księgowych/skarbników oraz wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką finansów publicznych, rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej zapraszamy do dołączenia do grona na facebooku PORADNIKA Rachunkowości Budżetowej: https://www.facebook.com/PRBinfor i śledzenia naszych działań. Umieszczamy tam na bieżąco ważne dla księgowych jednostek sektora finansów publicznych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych są:

INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580.

INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj