Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Rachunkowość Budżetowa Logo
Nr 12/2020poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

Podatkowe zmiany w tarczy 4.0

 
Projekt tarczy 4.0 w zakresie dotyczącym podatków uległ zmianie. Zaproponowano między innymi, przesunięcie terminu wprowadzenia nowego JPK VAT oraz ułatwienia dla podmiotów powiązanych i tych wypłacających za granicę należności opodatkowanie u źródła. Zmiany nie obejmują przesunięcia matrycy stawek VAT.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

W jaki sposób obliczyć kwotę wolną od potrąceń zgodnie z rozwiązaniami w tarczy antykryzysowej 3.0

 
Ochrona pracowniczego wynagrodzenia polega na stosowaniu ograniczeń w dokonywaniu potrąceń z różnych tytułów. Ustanowione w Kodeksie pracy kwoty wolne pozwalają uchronić pracownika przed nadmiernymi zajęciami zarówno ze strony pracodawcy, jak i organu egzekucyjnego. Kwota wolna musi być zagwarantowana jako pewne minimum socjalne zapewniające środki do życia. Wysokość kwot wolnych jest uzależniona od rodzaju egzekwowanej należności. Obowiązująca od maja 2020 r. tarcza antykryzysowa 3.0 daje dłużnikom prawo do zwiększenia kwot wolnych w określonych przypadkach, wzmacniając ich pozycję względem wierzyciela. Dzięki wyższej kwocie wolnej potrącenie może w ogóle nie dojść do skutku lub może być o wiele niższe niż dotychczas.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Realizacja przez nauczycieli awansu zawodowego w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

 
Zmiana sposobu realizacji zadań jednostek systemu oświaty w okresie czasowego ograniczenia ich funkcjonowania nie ma wpływu na długość odbywanych przez nauczycieli staży na kolejny stopień awansu zawodowego - informuje MEN.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj