Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Serwisu Prawno-Pracowniczego Logo
Nr 7/2019poniedziałek, 20 maja 2019 r.

Zmiany w PPK przyjęte przez Sejm

 
Sejm uchwalił 16 maja 2019 r. zmiany w ustawie o PPK. Nowelizacja wprowadza ważne zmiany dla podmiotów, które zobowiązane będą do tworzenia PPK. Najważniejsze z nich to rozszerzenie katalogu osób uznawanych - na potrzeby PPK - za osoby zatrudnione, a także zniesienie limitu 30-krotności przy ustalaniu wysokości wpłat do PPK.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Zmiany w kwestionariuszach osobowych od 4 maja 2019 r.

 
Resort pracy zmienił pomocnicze wzory kwestionariuszy osobowych, które są publikowane na stronie internetowej ministerstwa. Zostały one dostosowane do obowiązujących od 4 maja 2019 r. zmian w Kodeksie pracy w zakresie ochrony danych osobowych pracowników. W nowych wzorach nie należy już zamieszczać imion rodziców kandydata do pracy lub pracownika. Można natomiast wskazać dane kontaktowe podane przez osobę ubiegającą się o pracę.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Do 31 maja 2019 r. należy przekazać I ratę odpisu na zfśs

 
Do 31 maja 2019 r. pracodawcy, którzy mieli w tym roku obowiązek utworzenia zfśs , powinni przekazać co najmniej 75% odpisu podstawowego na rachunek funduszu. Pracodawcy, którzy utworzyli fundusz dobrowolnie, środki na jego działalność mogą przekazać w innym dowolnie ustalonym terminie, przy czym również na wyodrębnione konto funduszu. W 2019 r. maksymalna podstawa odpisu na zfśs jest wyższa niż w 2018 r. i wynosi 3278,14 zł.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

31 maja 2019 r. upływa termin na zawiadomienie ZUS o przychodach uzyskanych przez osoby uprawnione do świadczeń przedemerytalnych

 
Do 31 maja 2019 r. płatnicy składek są zobowiązani wystawić zaświadczenia potwierdzające przychód wypłacony osobom uprawnionym do świadczeń przedemerytalnych w okresie od 1 marca 2018 r. do 28 lutego 2019 r. Powinni w nim wykazać wszystkie oskładkowane składniki wynagrodzenia, jak również kwoty świadczeń chorobowych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Składki zgromadzone przez ubezpieczonych na kontach w ZUS zostaną zwaloryzowane wskaźnikiem 109,2%

 
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowała o wysokości wskaźnika waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za 2018 r. Wynosi on 109,2% i jest to jeden z najwyższych wskaźników rocznych w ostatnich latach.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj