Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Serwisu Prawno-Pracowniczego Logo
Nr 36/2020poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r.

Rząd przekazał propozycję płacy minimalnej na 2021 r. w wysokości 2800 zł

 
Centrum Informacyjne Rządu 28 lipca 2020 r. przekazało propozycję rządu wysokości minimalnego wynagrodzenia na 2021 r. Płaca minimalna za pracę w 2021 r. miałby wynosić 2800 zł brutto, a minimalna stawka godzinowa dla zatrudnionych na umowę zlecenie – 18,30 zł brutto.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Niektórym płatnikom ZUS z urzędu umorzy składki za marzec, kwiecień i maj 2020 r.

 
ZUS z urzędu ponownie rozpatrzy wnioski o zwolnienie ze składek płatników, którym wcześniej zaliczył nadpłaty na poczet bieżących należności i którzy ze względu na opłacenie składek nie mogli skorzystać z ulgi. Wniosek zostanie ponownie rozpatrzony, nawet gdy ZUS wcześniej odmówił płatnikowi udzielenia zwolnienia.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Od 1 sierpnia 2020 r. można aktywować bon turystyczny na PUE ZUS

 
Osoby uprawnione do bonu turystycznego mogą go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Po aktywacji mogą nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w podmiotach zarejestrowanych na PUE ZUS i wpisanych na listę przez Polską Organizację Turystyczną.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Osoby współpracujące będące pracownikami mogły być wliczane do zatrudnionych przy ubieganiu się o pomoc z PFR

 
W komunikacie z 20 lipca 2020 r. PFR uznał, że w ogólnej liczbie pracowników, ustalanej na potrzeby określenia statusu mikroprzedsiębiorcy albo MŚP, podmiot ubiegający się o wsparcie mógł uwzględnić osobę współpracującą zgłoszoną do ubezpieczeń społecznych z kodem 0511, pod warunkiem, że osoba ta jest jednocześnie pracownikiem.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Wywieszenie w zakładzie pracy wyników dotyczących wydajności pracy możliwe wyłącznie po spełnieniu określonych warunków – stanowisko UODO

 
Pracodawca może pod pewnymi warunkami wywieszać w zakładzie pracy najlepsze wyniki dotyczące wydajności pracy czy ocen pracowniczych, które były oparte na jego indywidualnej ocenie. Takie działanie jest dopuszczalne jeśli nie stygmatyzuje i nie narusza dóbr osobistych innych pracowników, stwierdził UODO w swoim komunikacie z 31 lipca 2020 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Resort pracy planuje uregulowanie pracy zdalnej w Kodeksie pracy

 
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje nowelizację Kodeksu pracy, która na stałe ureguluje zasady pracy zdalnej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: dorota.majcher@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj