Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Serwisu Prawno-Pracowniczego Logo
Nr 21/2020środa, 8 stycznia 2020 r.

Zgłoszenie do "małego ZUS" najpóźniej do 8 stycznia 2020 r.

 
Przedsiębiorcy, którzy w 2019 r. uzyskali z działalności gospodarczej przychód nie wyższy niż 67 500 zł, mogą za styczeń 2020 r. rozliczyć składki w ramach "małego ZUS". Jeżeli nie korzystali z tej preferencji w 2019 r., muszą dokonać odpowiedniego zgłoszenia najpóźniej do 8 stycznia 2020 r. Ulga na dotychczasowych zasadach będzie obowiązywać jednak tylko w styczniu 2020 r. Od 1 lutego 2020 r. zostanie zastąpiona przez mały ZUS "plus".
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Do końca stycznia 2020 r. należy powiadomić pracowników o rezygnacji z tworzenia zfśs lub wypłacania świadczenia urlopowego

 
Pracodawcy zatrudniający według stanu na 1 stycznia 2020 r. mniej niż 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty mogą tworzyć zfśs na ogólnych zasadach lub wypłacać świadczenie urlopowe. Jeżeli nie zdecydują się na żadną z tych form wsparcia socjalnego o swojej decyzji powinni poinformować pracowników do końca stycznia 2020 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Pracodawcy będą mieli obowiązek wskazania w ogłoszeniu o pracę kwoty wynagrodzenia

 
Do Sejmu wpłynął poselski projekt zmian do Kodeksu pracy. Zgodnie z nim pracodawca, publikując w dowolnej formie informację o możliwości zatrudnienia pracownika na danym stanowisku pracy, uwzględnia w niej kwotę proponowanego wynagrodzenia brutto dla pracownika. Niedopełnienie tego obowiązku zgodnie z projektem będzie stanowić wykroczenie przeciwko prawom pracownika.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Do 20 stycznia 2020 r. pracodawcy muszą złożyć deklarację wpłat na PFRON za 2019 r.

 
Pracodawca, który chociaż za jeden miesiąc w 2019 r. był zobowiązany do dokonania wpłat na PFRON, musi złożyć deklarację roczną wpłat (DEK-R). Ma na to czas do 20 stycznia 2020 r. przez system e-PFRON2.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Od 1 stycznia 2020 r. obowiązują nowe wzory formularzy PIT sporządzanych przez pracodawców

 
Informacje PIT-11 i deklaracje PIT-4R oraz PIT-8AR od 1 stycznia 2020 r. pracodawcy sporządzają na nowych formularzach. Wskazane informacje i deklaracje pracodawca przekazuje urzędowi skarbowemu w terminie do końca stycznia 2020 r. Tak jak dotychczas, obowiązuje w tym zakresie elektroniczna forma przekazania dokumentów.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj