| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > PPK

PPK

Jak liczyć termin zawarcia umowy o PPK dla pracownika

Aktualizacja: 31.01.2020

Automatycznie do PPK podmiot zatrudniający włącza osoby zatrudnione, w wieku od 18 do 55 lat. W przypadku pracowników zatrudnionych w dniu, od którego ustawa znajduje zastosowanie (zgodnie z art. 134), pracodawca nie bierze pod uwagę 3-miesięcznego okresu zatrudnienia. »

Przedsiębiorco, masz nowe obowiązki

Aktualizacja: 05.12.2019

Już od stycznia pracodawcy zatrudniający co najmniej 50 osób staną przed koniecznością tworzenia pracowniczych planów kapitałowych. Po pół roku ten obowiązek obejmie również mniejsze firmy. »

Uważaj, żeby nie narazić się na surowe kary

Aktualizacja: 05.12.2019

Pracownicze plany kapitałowe to dla pracodawców nie tylko obowiązki, lecz także koszty związane z odprowadzaniem wpłat na rzecz pracowników. Dlatego mogą rodzić pokusę, by zniechęcać pracowników do udziału w programie. To się jednak nie opłaca. Grozi monstrualnymi karami. »

Pracodawco, to musisz zrobić! Krok po kroku

Aktualizacja: 05.12.2019

Wprowadzenie pracowniczych planów kapitałowych to dla pracodawców spory wysiłek organizacyjny. Tym większy, że determinowany kolejnymi ustawowymi terminami. Ich przekroczenie wiążę się zaś z karami. »

Bezpłatne materiały informacyjne i szkolenia dla pracowników

Aktualizacja: 05.12.2019

Według szacunków ZUS za 25 lat "państwowa" emerytura wyniesie zaledwie około 30 proc. ostatniej pensji. Dlatego decyzja o tym, czy oszczędzać na przyszłość w ramach pracowniczych planów kapitałowych, jest dla pracowników kluczowa. Może zadecydować o ich przyszłości. »

Najważniejsza jest wiarygodność i oferowane wsparcie

Aktualizacja: 05.12.2019

Rozmowa z wiceprezesem TFI PZU Marcinem Żółtkiem »

Jak wybrać instytucję zarządzającą PPK

Aktualizacja: 05.12.2019

Decydując o wyborze instytucji, która będzie zarządzać pieniędzmi gromadzonymi przez pracowników, należy kierować się starannością i zadbać o interes pracowników. Trzeba wziąć pod uwagę jej solidność, stabilność, doświadczenie, niskie koszty i efektywność w inwestowaniu. »

Jaka korzyść dla pracodawców

Aktualizacja: 05.12.2019

Prawie 40 proc. pracodawców w Polsce myśli o zatrudnieniu nowych pracowników, ale jeszcze więcej, bo ponad połowa, ma problem z ich znalezieniem. Dochodzi do tego, że co piąta firma w Polsce ogranicza inwestycje ze względu na deficyty kadrowe. Pracownicze plany kapitałowe mogą być szansą na zdobycie nowych pracowników i utrzymanie w firmie tych najbardziej wartościowych. »Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

BAZA WIEDZY