| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
pko pko pko

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > PPK

PPK

Wypłata środków z PPK w przypadku poważnej choroby pracownika

Aktualizacja: 05.08.2019

Wypłata środków z PPK może odbyć się w przypadku wystąpienia poważnej choroby. Zachorowanie pracownika będącego uczestnikiem Pracowniczych Planów Kapitałowych, jego małżonka, a także dziecka uprawnia do złożenia wniosku o wypłatę zgromadzonych pieniędzy. Jakie choroby ustawa uznaje za poważne zachorowanie? »

PPK a umowa zlecenie

Aktualizacja: 05.08.2019

W ramach PPK mogą oszczędzać pracownicy. Czy dotyczy to także zlecenia? Ważne jest, aby od zatrudnienia pracownika odprowadzano składki na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Czy zatem zleceniobiorcy mogą być uczestnikami PPK? »

Dostęp on-line do rejestru PPK w PKO TFI

Aktualizacja: 02.08.2019

Czy w systemie transakcyjnym zobaczę wszystkie wpłaty dokonywane na moje rejestry w PPK? Gdzie mogę sprawdzić stan swoich oszczędności w PPK? W jaki sposób zalogować się do systemu transakcyjnego? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Inne dyspozycje finansowe

Aktualizacja: 02.08.2019

Co to jest wkład własny? Jakie trzeba spełnić warunki aby otrzymać wypłatę na wkład własny? Czy jak mam PPK i wycofam środki, czyli dokonam zwrotu, będę mógł oszczędzać w PPK od nowa? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Korzystanie ze środków zgromadzonych w PPK

Aktualizacja: 02.08.2019

W jaki sposób mogę dokonać wypłaty środków zgromadzonych w ramach PPK? Czy mogę wypłacić środki przed 60 rokiem życia? Jakie koszty są z tym związane? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Podział środków z PPK

Aktualizacja: 02.08.2019

Jak wygląda podział środków gromadzonych w PPK w przypadku rozwodu? Co się stanie z moimi środkami przy rozwodzie? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Zmiana pracy

Aktualizacja: 02.08.2019

Czy przy utracie pracy będę mógł wypłacić środki z PPK? Co się stanie z moimi pieniędzmi jak zmienię pracę? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Bezpieczeństwo środków gromadzonych w ramach PPK

Aktualizacja: 02.08.2019

Kto będzie dbał o bezpieczeństwo moich środków? Czy należna wpłata do PPK, którą firma powinna odprowadzić będzie podlegała zajęciom komorniczym? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Dopłaty do PPK ze strony Państwa

Aktualizacja: 02.08.2019

Jakie warunki muszę spełnić aby otrzymać wpłatę powitalną i ile ona wynosi? Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać dopłatę roczną i ile ona wynosi? Czy wpłata powitalna oraz dopłata roczna są rozliczane przez pracodawcę w jego systemie kadrowo-płacowym? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Wpłaty do PPK

Aktualizacja: 02.08.2019

Ile będą wynosiły wpłaty finansowane przeze mnie (pracownika)? Kiedy mogę zwiększyć bądź zmniejszyć wysokość wpłaty dodatkowej? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

NAJNOWSZE PORADY

NAJCZĘSTSZE PYTANIA