| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
pko pko pko

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK PKO TFI

PPK PKOTFI

PPK - poważne zachorowanie własne, małżonka, dziecka

Aktualizacja: 03.09.2019

W wyjątkowych sytuacjach życiowych, jakim jest poważne zachorowanie własne, małżonka lub dziecka, uczestnik PPK może wnioskować o wypłatę środków zgromadzonych na swoim rachunku. Jaka jest maksymalna wysokość takiej wypłaty? Jakie choroby uznaje się za „poważne zachorowanie”? »

PPK - zakup mieszkania i wypłata środków na wkład własny

Aktualizacja: 03.09.2019

Czy pracownik może wypłacić środki z PPK na sfinansowanie wkładu własnego do kredytu, np. przy zakupie mieszkania lub domu? Kiedy i na jakich warunkach? Czy musi zwrócić te środki? »

PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe) czyli jak oszczędzać pieniądze

Aktualizacja: 05.08.2019

Pracownicze Plany Kapitałowe, w skrócie nazywane PPK, stanowią powszechny i dobrowolny program oszczędzania na emeryturę. Obecnie odkładanie środków pieniężnych na późniejsze lata życia stało się koniecznością. Planowana wysokość gwarantowanej emerytury nie zapewni bezpieczeństwa finansowego po ukończeniu 60 (kobiety) czy 65 lat (mężczyźni). »

5 najważniejszych zasad PPK z punktu widzenia pracownika

Aktualizacja: 02.09.2019

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to dobrowolny program oszczędnościowy na emeryturę. Ile wynoszą składki? Kiedy i jak można wypłacić zebrane pieniądze? Przedstawiamy najważniejsze zasady funkcjonowania PPK dla pracownika. »

Wypłata środków z PPK w przypadku poważnej choroby pracownika

Aktualizacja: 05.08.2019

Wypłata środków z PPK może odbyć się w przypadku wystąpienia poważnej choroby. Zachorowanie pracownika będącego uczestnikiem Pracowniczych Planów Kapitałowych, jego małżonka, a także dziecka uprawnia do złożenia wniosku o wypłatę zgromadzonych pieniędzy. Jakie choroby ustawa uznaje za poważne zachorowanie? »

PPK a umowa zlecenie

Aktualizacja: 05.08.2019

W ramach PPK mogą oszczędzać pracownicy. Czy dotyczy to także zlecenia? Ważne jest, aby od zatrudnienia pracownika odprowadzano składki na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Czy zatem zleceniobiorcy mogą być uczestnikami PPK? »

Dostęp on-line do rejestru PPK w PKO TFI

Aktualizacja: 02.08.2019

Czy w systemie transakcyjnym zobaczę wszystkie wpłaty dokonywane na moje rejestry w PPK? Gdzie mogę sprawdzić stan swoich oszczędności w PPK? W jaki sposób zalogować się do systemu transakcyjnego? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Inne dyspozycje finansowe

Aktualizacja: 02.08.2019

Co to jest wkład własny? Jakie trzeba spełnić warunki aby otrzymać wypłatę na wkład własny? Czy jak mam PPK i wycofam środki, czyli dokonam zwrotu, będę mógł oszczędzać w PPK od nowa? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Korzystanie ze środków zgromadzonych w PPK

Aktualizacja: 02.08.2019

W jaki sposób mogę dokonać wypłaty środków zgromadzonych w ramach PPK? Czy mogę wypłacić środki przed 60 rokiem życia? Jakie koszty są z tym związane? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Podział środków z PPK

Aktualizacja: 02.08.2019

Jak wygląda podział środków gromadzonych w PPK w przypadku rozwodu? Co się stanie z moimi środkami przy rozwodzie? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

NAJNOWSZE PORADY

NAJCZĘSTSZE PYTANIA