| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
pko pko pko

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK PKO TFI

PPK PKOTFI

PPK – co w przypadku upadłości i likwidacji pracodawcy

Aktualizacja: 01.10.2019

Co dzieje się ze środkami, zgromadzonymi na koncie PPK uczestnika w przypadku: połączenia podmiotów zatrudniających/podziału/likwidacji/upadłości podmiotu zatrudniającego? »

Jak inwestowane są środki uczestnika PPK?

Aktualizacja: 01.10.2019

Środki uczestnika PPK trafiają na rachunek imienny prowadzony przez wybraną instytucję finansową. Zgromadzone oszczędności są inwestowane. Na to jak są inwestowane wpływ ma wiek danego uczestnika PPK. »

Wcześniejsza wypłata środków z PPK – przed ukończeniem 60. roku życia

Aktualizacja: 01.10.2019

Ustawa o PPK przewiduje możliwość wcześniejszej wypłaty środków z rejestru PPK w dowolnym momencie, bez podawania przyczyny oraz w dwóch szczególnych sytuacjach życiowych, tj. w przypadku poważnego zachorowania i pokrycia wkładu własnego. »

Oszczędzanie w PPK a zmiana pracodawcy

Aktualizacja: 01.10.2019

Już niedługo oszczędzanie w ramach PPK rozpocznie każdy zatrudniony. Powstaje pytanie jak na uczestnictwo w programie wpływa zmiana pracodawcy? »

PPK – wypłata transferowa

Aktualizacja: 17.09.2019

Program Pracowniczych Planów Kapitałowych przewiduje kilka rodzajów wypłat środków zgromadzonych przez uczestnika na swoim koncie. Jedna z możliwości to wypłata transferowa. Czym jest i jak jej dokonać? »

Wypłata środków z PPK po 60. roku życia – kiedy i jak wypłacić środki zgromadzone w PPK

Aktualizacja: 17.09.2019

Zasadniczo wypłata środków z PPK odbywa się po ukończeniu przez uczestnika 60. roku życia. Wypłata oszczędności następuje wyłącznie na wniosek uczestnika PPK. »

PPK - podział środków w przypadku rozwodu lub unieważnienia małżeństwa

Aktualizacja: 06.09.2019

Co dzieje się ze środkami zgromadzonymi na rachunku PPK uczestnika PPK, jeśli jego małżeństwo uległo rozwiązaniu przez rozwód lub zostało unieważnione? Czy były mąż/żona uczestnika PPK ma prawo do tych środków? Jeśli tak, do jakiej ich części? »

Śmierć uczestnika PPK – jakie prawa ma wdowa/wdowiec?

Aktualizacja: 06.09.2019

Śmierć uczestnika PPK nie powoduje utraty środków zgromadzonych na imiennym rachunku. Jakie prawa ma wdowa lub wdowiec po zmarłym uczestniku PPK? »

Rezygnacja z PPK a możliwość późniejszego przyłączenia się do programu

Aktualizacja: 23.08.2019

Rezygnacja z PPK możliwa jest zarówno na samym początku objęcia firmy Pracowniczymi Planami Kapitałowymi jak i w każdym innym momencie. Czy pomimo rezygnacji można w późniejszym terminie przystąpić do nowego programu oszczędzania na emeryturę? »

Świadczenie małżeńskie z PPK - wszystko co musisz wiedzieć

Aktualizacja: 03.09.2019

Czym jest świadczenie małżeńskie, o które może wnioskować uczestnik PPK? Kiedy i w jaki sposób może to zrobić? »

NAJNOWSZE PORADY

NAJCZĘSTSZE PYTANIA