| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > PPK

PPK

Zmiana instytucji finansowej

Aktualizacja: 03.03.2020

Zgodnie z Art. 12. 1. Ustawy o PPK, podmiot zatrudniający może wypowiedzieć umowę o zarządzanie PPK, jeżeli zawarł umowę o zarządzanie PPK z inną instytucją finansową zarządzaną przez inne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, PTE, pracownicze towarzystwo emerytalne albo zakład ubezpieczeń. »

Wypłata transferowa w PPK

Aktualizacja: 03.03.2020

Pracownik średniej firmy w PPK

Aktualizacja: 03.03.2020

PPK to dobrowolny i prywatny system długoterminowego oszczędzania, który ma podnieść bezpieczeństwo finansowe Polaków i zapewnić dodatkowe środki osobom po zakończeniu pracy zawodowej. Jest to plan powszechny, dzięki wpłatom pracodawcy, pracownika jak i z budżetu państwa. »

Fundusze zdefiniowanej daty w PPK

Aktualizacja: 03.03.2020

Jak można rozporządzać środkami zgromadzonymi w PPK

Aktualizacja: 03.03.2020

Ustawodawca założył, że środki gromadzone na prywatnych kontach uczestnika PPK będą wybierane dopiero po 60.roku życia. 25-proc. zostanie wypłacone jednorazowo, a pozostała część - w minimum 120 miesięcznych ratach. Można też będzie oszczędzać dłużej. Tego rodzaju wypłata środków będzie wolna od obciążeń podatkowych. »

Jak liczyć termin zawarcia umowy o PPK dla pracownika

Aktualizacja: 31.01.2020

Automatycznie do PPK podmiot zatrudniający włącza osoby zatrudnione, w wieku od 18 do 55 lat. W przypadku pracowników zatrudnionych w dniu, od którego ustawa znajduje zastosowanie (zgodnie z art. 134), pracodawca nie bierze pod uwagę 3-miesięcznego okresu zatrudnienia. »

Pracodawco, pamiętaj o ustawowych obowiązkach informacyjnych

Aktualizacja: 31.01.2020

Obejmują one konieczność poinformowania pracownika: »Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

BAZA WIEDZY