| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Edukacja > Wyniki rekrutacji na studia 2017/2018 – najpopularniejsze kierunki i uczelnie

Wyniki rekrutacji na studia 2017/2018 – najpopularniejsze kierunki i uczelnie

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki rekrutacji na studia w roku 2017/2018. Niemal 430 tys. studentów wybierało najchętniej wybierało takie kierunki jak informatyka, zarządzanie, psychologia, prawo, ekonomia. Najpopularniejszą uczelnią była natomiast Politechnika Warszawska.

W roku akademickim 2017/2018 studia rozpoczęło ok. 430 tys. studentów. Spośród 429 114 osób przyjętych na studia pierwszego i drugiego stopnia, a także na jednolite studia magisterski) ponad 100 tys. zdecydowało się na naukę w prywatnych szkołach wyższych.

Najpopularniejsze kierunki – 2017/2018

Jak wynika z opublikowanych danych, w TOP 5 najpopularniejszych kierunków na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich znalazły się:

  1. informatyka (42 tys. studentów);
  2. zarządzanie (24 tys.);
  3. psychologia (20 tys.);
  4. ekonomia (17,9 tys.);
  5. prawo (17,8 tys.).

Tak jak w zeszłym roku tak i w tym informatyka i zarządzanie zajmują kolejno pierwsze i drugie miejsce. W porównaniu do zeszłego roku spadała popularność prawa (z 3 na 5 miejsce) i automatyki i robotyki (wypadła z TOP 5), natomiast wzrosło zainteresowanie psychologią i ekonomią.

Inaczej wygląda ranking najbardziej obleganych kierunków:

  1. inżynieria i analiza danych - (54 kandydatów na jedno miejsce);
  2. zarządzanie inżynierskie – 19,4;
  3. chemia i toksykologia sądowa – 18,9;
  4. kierunki lekarskie – 16,7 (dane dotyczące uczelni nadzorowanych przez MNiSW);
  5. filologia norweska – 14,5.

Najpopularniejsze uczelnie

Tak jak w zeszłym roku najpopularniejszą uczelnią została Politechnika Warszawska z wynikiem 47 tys. kandydatów (dotyczy liczby zgłoszeń na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie). Na kolejnych miejscach znalazł się odpowiednio Uniwersytet Warszawski (43,5 tys. zgłoszeń) oraz Uniwersytet Jagielloński (33,6 tys. osób).

Najpopularniejszą uczelnią niepubliczną oferującą studia stacjonarne był SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie – 3 tys. kandydatów.  Z kolei najpopularniejszą uczelnią niepubliczną oferującą studia niestacjonarne była Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z wynikiem ok. 4,7 tys. kandydatów.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK