| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Nieruchomości > Kiedy można żądać przeniesienia własności gruntu?

Kiedy można żądać przeniesienia własności gruntu?

Kodeks cywilny w art. 231 przewiduje możliwość przeniesienia własności gruntu na rzecz posiadacza samoistnego. W jakich sytuacjach i po spełnieniu jakich warunków będzie to możliwe?


◀ powrót do artykułu

Posiadacz może wystąpić z roszczeniem o przeniesienie własności zajętego pod budowę gruntu, w zamian za wynagrodzenie dla dotychczasowego właściciela.

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »