| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Nieruchomości > Zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

Zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

Zmiana ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wiąże się z wnoszeniem uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

W dotychczasowym stanie prawnym uwagi należało wnosić na piśmie, przy czym za wniesione na piśmie uznawano także uwagi wniesione w postaci elektronicznej, jeśli były one opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Uwagi wnoszone w postaci elektronicznej

Na podstawie nowelizacji, wprowadzone zostały trzy alternatywne sposoby wnoszenia uwag w postaci elektronicznej. Po pierwsze uwagi wnoszone w postaci elektronicznej mogą być opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Możliwe jest także wniesienie w postaci elektronicznej uwag opatrzonych podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP (profil na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej może posiadać każdy obywatel po dokonaniu stosownej rejestracji). Ponadto, za wniesione na piśmie uznaje się także uwagi wniesione w postaci elektronicznej za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej.

Zobacz: Co to jest ePUAP i jak z niego skorzystać?

Podsumowanie

Podsumowując, zmienione przepisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym umożliwiają wnoszenie uwag do projektu mpzp za pośrednictwem wszystkich narzędzi elektronicznych udostępnionych przez administrację publiczną. Możliwość wnoszenia uwag do projektu mpzp za pośrednictwem profilu zaufanego ePUAP oraz za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej, pozwala na wykorzystanie nowych narzędzi elektronicznych, co może zdecydowanie ułatwić współdziałanie obywateli z organami administracji publicznej w zakresie opracowywania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK