reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Wynagrodzenie za czas strajku nauczycieli w Koszalinie

Wynagrodzenie za czas strajku nauczycieli w Koszalinie

Wynagrodzenie nauczycieli za czas strajku zgodnie z polskim prawem musiało być potrącone. Prezydent Koszalina zatrzymał jednak te pieniądze do dyspozycji dyrektorów szkół i przedszkoli. Cała kwota, około 3 mln zł, ma zostać przeznaczona na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.

Stobiecki dodał, że formuła zajęć dodatkowych jest dobrowolna dla nauczycieli, uczniów i przedszkolaków. I to od ich zainteresowania będzie zależało, czy zostaną one przeprowadzone.

Wpływ na średnią wakacyjną nauczycieli

Krzyżanowski zaznaczył przy tym, że jak najszybsze rozpoczęcie realizacji tych zajęć "ma ogromny wpływ na średnią wakacyjną", jaką otrzymają nauczyciele. Dodał jednocześnie, że zdaje sobie sprawę, iż nie uda się wydać ok. 3 mln zł w półtora miesiąca, czyli do końca roku szkolnego, dlatego zajęcia będą mogły też być prowadzone w kolejnym roku szkolnym, od września do końca grudnia. Magistrat nie zakłada, by te zajęcia miały się odbywać w soboty.

Krzyżanowski pytany przez dziennikarza PAP o to, czy są chętni nauczyciele do prowadzenia tych zajęć, choćby w kontekście strajku włoskiego, który zarekomendował ZG ZNP, odpowiedział, że "ciężko nam mówić". "Od środy jest taka możliwość odpracowania. Będziemy zbierać informacje. (…) Nie będziemy zmuszać, by nauczyciele te pieniądze wykorzystali" – powiedział.

Jednocześnie zaznaczył, że miasto odczuwa skutki strajku włoskiego. "Przedszkola nie organizują dodatkowych rzeczy, przykładem obchody 2 maja, kiedy to nie pojawiły się dzieci z przedszkoli. Odwoływane są konkursy organizowane w soboty czy niedziele" – powiedział.

Dodał jednak, że "to były takie formuły zajęć, które nie były płatne dla nauczycieli. (…) Przypomnę, że wszystkie zajęcia, które my proponujemy, będą płatne" – zaznaczył.

W Koszalinie strajk podjęło 46 szkół i przedszkoli, wszystkie, dla których organem prowadzącym jest samorząd, oprócz Bursy Międzyszkolnej, Pałacu Młodzieży, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w części internackiej. Protest zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych trwał od 8 do 27 kwietnia. Obecnie jest zawieszony.

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama