reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > "Dobry start" - wnioski o 300 zł na wyprawkę od 1 lipca 2020 r.

"Dobry start" - wnioski o 300 zł na wyprawkę od 1 lipca 2020 r.

1 lipca 2020 r. ruszy nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start". Wyprawka szkolna przysługuje w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka

MRPiPS: nabór wniosków o świadczenie "Dobry start" rusza już za miesiąc

Program "Dobry start" ma na celu wspieranie rodziców w trudnym dla domowego budżetu czasie, bo zakup wyprawki szkolnej to zawsze spory koszt – powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Przypomniała, że nabór wniosków rusza już za miesiąc.

Promocja: INFORLEX Twój Biznes Jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej Zamów już od 98 zł

Nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start", czyli wsparcie na wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka, rusza 1 lipca.

Jak podkreśliła w rozmowie z PAP Marlena Maląg, "Dobry start" to obok programu "Rodzina 500 plus" kolejny element "kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej naszego rządu".

Przypomniała również, że uruchomiony w 2018 r. program miał i wciąż ma na celu "wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci, wspieranie rodziców w tym trudnym dla domowego budżetu czasie".

"Zakup wyprawki szkolnej to zawsze spory koszt, a gdy dzieci w wieku szkolnym jest więcej, taki wydatek jest naprawdę dużym obciążeniem" – zauważyła, wyrażając jednocześnie zadowolenie, że rząd w ten sposób może wspierać rodziny.

Świadczenie z programu "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko od 7 do 20 lat, uczące się w szkole. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia 24 lat.

"Wysokość dochodów nie ma tu znaczenia" – zaznaczyła Maląg.

Szefowa resortu rodziny podkreśliła również, że w ubiegłym roku wsparciem w ramach programu objęto 4,5 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono 2,67 mld zł, z czego 1,35 mld zł w 2019 r.

W tym roku na realizację programu zabezpieczono w budżecie państwa 1,42 mld zł.

Od 1 sierpnia 2019 r. o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. "Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.(PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/

Polecamy serwis: Edukacja

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

1 lipca 2020 r. ruszy nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start"./Fot. Shutterstock
1 lipca 2020 r. ruszy nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start"./Fot. Shutterstock

Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jagoda Szymańska

projektant wnętrz, INNE MEBLE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama