| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > Ubezpieczenie ochrony prawnej > Ubezpieczenie ochrony prawnej dla rodziny - prawnik tańszy od fryzjera

Ubezpieczenie ochrony prawnej dla rodziny - prawnik tańszy od fryzjera

Ile czteroosobowa rodzina wydaje każdego miesiąca na usługi fryzjerskie? Na pewno co najmniej 200–300 zł. Warto wiedzieć, że w tej cenie można zapewnić całej rodzinie stałą opiekę prawną – uwaga! – na cały rok. Tyle bowiem kosztuje roczna składka za polisę ubezpieczenia ochrony prawnej dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny na rynku ubezpieczeniowym.

Do ubezpieczonego zostało wystosowane roszczenie odszkodowawcze w związku ze szkodą, jaką wyrządził jego pies, podgryzając nowe spodnie sąsiadki, zaprojektowane przez znanego projektanta. Żądanie sąsiadki było mocno wygórowane, szczególnie z uwagi na fakt, że drażniła psa, prowokując go.

Zobacz również: Ubezpieczenie ochrony prawnej – sprawy dotyczące nieruchomości

Czego zatem nie obejmuje podstawowy pakiet rodzinny ubezpieczenia ochrony prawnej?

Jak w każdym ubezpieczeniu, także ochrona ubezpieczeniowa z tytułu ochrony prawnej przysługuje pod warunkiem, że zdarzenie objęte ochroną ubezpieczeniową (tzw. „wypadek ubezpieczeniowy”) zaszło w okresie ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia bowiem chroni nas przed ryzykiem w przyszłości, zatem sprzeczne z istoty tejże umowy jest objęcie ochroną zdarzenia, które zaszło już w czasie zawierania umowy i, co więcej, było znane ubezpieczonemu.

Ochrona ubezpieczeniowa w podstawowym wariancie rodzinnym nie obejmuje z reguły obrony interesów prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, posiadaniem pojazdu mechanicznego czy też związanych z finansowaniem przy użyciu obcych środków wszelkiego rodzaju działalności, inwestycji, lokat i przedsięwzięć Nie ma, oczywiście, przeszkód, by rozszerzyć (za dodatkową składkę) ochronę ubezpieczeniową na obronę interesów prawnych ubezpieczonego również na te obszary.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie ochrony prawnej może dotyczyć zdarzeń zaistniałych nie tylko w Polsce, ale również na terenie Europy lub nawet na całym świecie.

Porady prawne

W ramach ubezpieczenia ochrony prawnej ubezpieczony otrzymuje możliwość skorzystania z zagwarantowanych w warunkach ubezpieczenia usług prawnych. Usługi prawne wykonywane są przez profesjonalistów (adwokatów, radców prawnych czy doradców podatkowych), współpracujących z zakładem ubezpieczeń.

Ubezpieczony może liczyć w szczególności na:
1. konsultacje prawne, a także opinie prawne w zakresie spraw objętych ochroną ubezpieczeniową,
2. przesyłanie wzorów umów i wzorów pism procesowych,
3. przesyłanie tekstów aktów prawnych,
4. udzielaniu informacji teleadresowych dotyczących kancelarii prawnych, kancelarii notarialnych, biur doradztwa podatkowego, sądów i prokuratur.

Pożądane informacje uzyskać można zarówno mailowo, jak i telefonicznie. Informacje uzyskane podczas konsultacji telefonicznej mogą zostać potwierdzone w pisemnej opinii.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK