Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu Polska. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące Polska.
Aktualizacja: 06.11.2019
Agencja Wywiadu wystawiała się na targach pracy "Absolvent Talent Days". Jakich osób poszukuje? Na jakie zarobki mogą liczyć kandydaci do pracy? »
85 lat ZUS - historia powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce
Aktualizacja: 11.10.2019
Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi 85-lecie swojej działalności. Powstał na mocy rozporządzenia prezydenta Ignacego Mościckiego z dnia 24 października 1934 r. Poznajemy bogatą historię ZUS. »
Gdzie szukać pracy w sezonie wakacyjnym?
Aktualizacja: 14.06.2019
W III kwartale 2019 r. najwięcej pracowników będą poszukiwały firmy z sektora: transportu, logistyki, produkcji przemysłowej oraz przemysłu wydobywczego. W którym regionie Polski firmy będą zwiększały zatrudnienie w sezonie wakacyjnym? Gdzie przewiduje się redukcję etatów? »
Polak najbardziej zestresowanym pracownikiem w całej Europie
Aktualizacja: 10.06.2019
Główne problemy rynku pracy w Polsce to niestabilność form zatrudnienia, bezrobocie, niskie wynagrodzenia, przepracowanie i stres. Okazuje się, że Polak jest najbardziej zestresowanym pracownikiem w całej Europie. »
4 czerwca 2019 r. - 30. rocznica wolnych wyborów do Senatu
Aktualizacja: 03.06.2019
Dnia 4 czerwca 2019 r. świętujemy 30. rocznicę wolnych wyborów. Całkowicie wolne wybory odbyły się tylko do Senatu, w wyniku których aż 99% mandatów zdobyła opozycja. »
Polska naruszyła zakaz tortur oraz nieludzkiego i poniżającego traktowania - wyrok ETPCz
Aktualizacja: 30.05.2019
Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie Kanciał przeciwko Polsce. W opinii ETPCz Polska naruszyła zakaz tortur oraz nieludzkiego i poniżającego traktowania. Zastosowano nadmierny przymus bezpośredni w trakcie i po zatrzymaniu. Nie przeprowadzono ponadto odpowiedniego postępowania wyjaśniającego w tej sprawie. »
Zakaz jazdy ciężarówek w Polsce, Niemczech i Francji w 2019 r.
Aktualizacja: 29.06.2020
Zakaz jazdy ciężarówek w 2019 r. w Polsce, Niemczech i we Francji odbywa się na nieco odmiennych zasadach. Każde państwo w Europie ustala własne przepisy w tym zakresie. Jakie pojazdy objęte są zakazem? W które dni świąteczne i w jakich godzinach zakazany jest ruch tirów? Ile wynosi kara za nieprzestrzeganie przepisów? »
Najwyższe zarobki w Warszawie, najniższe w Białymstoku - podsumowanie 2018 r.
Aktualizacja: 12.04.2019
Najwyższe zarobki w sektorze przedsiębiorstw w 2018 r. odnotowano w Warszawie, Gdańsku i Katowicach, a najniższe w Białymstoku. Dlaczego w stolicy zarabia się więcej? Ile wynosi średnia wysokość wynagrodzenia w największych miastach w Polsce? »
Nowe święto państwowe - Święto Chrztu Polski (14 kwietnia)
Aktualizacja: 10.04.2019
Mamy nowe święto państwowe. Święto Chrztu Polski obchodzić będziemy dnia 14 kwietnia. Ma na celu upamiętnienie chrztu państwa polskiego datowanego na dzień 14 kwietnia 966 r. »
Rozwód na Ukrainie i w Polsce - czym się różnią?
Aktualizacja: 27.03.2019
Rozwód na Ukrainie dotyczy około połowy małżeństw. Niewiele mniej małżeństw rozpada się w Polsce. Czym różnią się procedury rozwodowe w Polsce i na Ukrainie? Kiedy polskie sądy stosują prawo ukraińskie? »
Emerytura Polaków - sposoby oszczędzania i plany na przyszłość
Aktualizacja: 19.02.2019
Z badania "Życie na emeryturze - wyobrażenia i postawy Polaków" można dowiedzieć się jakie są najczęstsze sposoby oszczędzania na emeryturę w Polsce. Zgodnie z wynikami ankiety 1/4 Polaków zamierza pracować na emeryturze. Sprawdź, jaka wysokość emerytury satysfakcjonowałaby Polaków. »
Aktualizacja: 06.02.2019
Stopa bezrobocia w styczniu 2019 r. wyniosła 6,2%. To wynik większy niż w grudniu 2018 r. Ile osób bezrobotnych było w Polsce na koniec stycznia? »
Polska w strefie euro? - wady i zalety
Aktualizacja: 22.11.2018
Przyjęcie euro w Polsce, w dalszym ciągu jest sprawą równie odległą, co kontrowersyjną. Eksperci przekrzykują się w wymienianiu wad i zalet wejścia do strefy euro. Do zalet takie rozwiązania zaliczają m.in. niższe koszty transakcyjne, brak ryzyka kursowego, tańsze kredyty i większą liczba inwestycji. Wadami przyjęcia euro z pewnością są wysokie koszty przystąpienia. Perspektywa jednego wspólnego budżetu dla strefy euro dla wielu wydaje się być kusząca. »
Ustanie obowiązku alimentacyjnego w prawie polskim i ukraińskim
Aktualizacja: 09.11.2018
Roszczenia alimentacyjne na rzecz dzieci, podlegają prawu tej strony, której obywatelem jest dziecko. Zatem gdy dziecko jest obywatelem Ukrainy – sąd będzie stosował prawo ukraińskie. Jak zatem wygląda kwestia ustania obowiązku alimentacyjnego w prawie polskim i ukraińskim? »
Jeszcze Polska nie zginęła … - 100. rocznica odzyskania niepodległości
Aktualizacja: 08.11.2018
Kiedy w 1795 r. dokonano III rozbioru Polski wielu myślało, że to koniec narodu polskiego. Mimo tytanicznych wysiłków Polaków okupionych krwią i łzami, długo przyszło czekać nam na odzyskanie niepodległości. Trud jednak się opłacił - po 123 latach niewoli, w dniu 11 listopada 1918 r., Polska oficjalnie odzyskała niepodległość i wróciła na polityczne mapy Europy. Tegoroczne Święto Niepodległości jest wyjątkowe, bowiem obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Jak Polakom udało się odzyskać niepodległość? »
Zasiłek dla rolnika na kwarantannie