REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyjazd do krajów arabskich - ubezpieczenie

 APRIL Polska Service sp. z o.o.
Multiagencja ubezpieczeniowa
Wyjazd do krajów arabskich - ubezpieczenie
Wyjazd do krajów arabskich - ubezpieczenie
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Planujesz wyjazd na wakacje do krajów arabskich? Przeczytajcie kilka wskazówek, o czym warto pamiętać decydując się na wyjazd do Egiptu czy Turcji. Należy pamiętać o standardach tam panujących i wybrać odpowiednie ubezpieczenie przed wyjazdem.

Kraje arabskie przyciągają coraz więcej turystów z Polski. Warto jednak pamiętać, że zwyczaje i kultura europejska bardzo różni się od tej, której obwiązuje w krajach arabskich. Jedynym miejscem „europejskim”, gdzie nie musimy zwracać uwagi na lokalne obyczaje jest hotel, w którym się zatrzymamy. Tu możemy czuć się bezpiecznie i co więcej nie poczujemy żadnej różnicy mentalnej. W hotelu możemy napić się alkoholu, choć oficjalnie w krajach muzułmańskich obowiązuje prohibicja. Wyjątkiem jest Turcja.

REKLAMA

Jak należy się ubierać?

REKLAMA

Egipskie kurorty, takie jak Hugarda, czy Sousse nie różnią się niczym od europejskich, czy azjatyckich ośrodków turystycznych. Miejscowa ludność jest przyzwyczajona do obecności turystów i odmienności kulturowej, co więcej turyści skąpo ubrani nie muszą martwić się o bezpieczeństwo. Sytuacja zmienia się po opuszczeniu turystycznych ośrodków. Dotyczy to zwłaszcza osób, które decydują się na wizyty w muzułmańskich świątyniach.

Przed wyprawą do arabskiej świątyni warto pamiętać, że przed wejściem do meczetu należy bezwzględnie zdjąć obuwie. Co więcej kobiety i mężczyźni wchodzą osobnymi wejściami do świątyni. Arabowie niezależnie od tego, że mają świadomość iż często utrzymują się z turystów potrafią być bezwzględni dla osób nie przestrzegających zasad kultury, w której zostali wychowani.

Tradycja i silne przywiązanie do religii nie pozwala im być obojętnymi na wszelkie przejawy bezczeszczenia miejsc kultu religijnego. Meczety to świętość dla każdego wyznawcy islamu. Nieważne, czy w życiu prywatnym jest „zeuropeizowanym” sprzedawcą pamiątek czy wojującym radykałem. Ubranie musi zasłaniać nogi, ramiona i dekolt , a kobietom włosy. Wycieczka do Kairu lub Marrakeszu w nieodpowiednim ubraniu może skończyć się brakiem zgody lokalnego przewodnika albo kustosza muzeum na zwiedzanie obiektu.

Czego oni ode mnie chcą?

REKLAMA

Nie należy brać od razu towaru do rąk. Arabowie doskonale wiedzą, co może nam się podobać choćby po kierunku, w którym jesteśmy zwróceni w sklepie. Nasz gest naprowadza sprzedawców na przedmiot, który nas zainteresował. Aby uniknąć kłopotliwych sytuacji oraz „wciskania” przedmiotów, które niekoniecznie chcemy kupić, najpierw obejrzyjmy towar z daleka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zaproponowana na początku przez sklepikarza cena może przyprawić nas o ból głowy. Nasza propozycja powinna być mniejsza o połowę – inaczej nici z targowania, bowiem ostateczna cena będzie niewiele niższa.

Podróż z dziećmi za granicę – dokumenty, ubezpieczenie

Wakacje bez stresu tylko z ubezpieczeniem

Plan podróży zagranicznej, krok po kroku

Religia jest święta

W krajach arabskich nie można żartować z symboli religijnych. Żarty z Mahometa, czy innych symboli religijnych mogą skończyć się dla nas nawet karą więzienia. Dlatego warto pamiętać o tym, że w krajach arabskich symbole religijne są przedmiotem wyznania, a także bardzo poważnie traktowane.


Wybierz ubezpieczenie przed wyjazdem

Wybierając się w podroż warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Najlepszym rozwiązaniem może być Karta Podróże Classic. Jest to najlepsza forma ubezpieczenie z pakietem assistance bez względu na to czy wyjeżdżacie sami, z rodziną czy z przyjaciółmi. Karta może okazać się doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych, ale również w celach związanych z wykonywaniem pracy fizycznej i umysłowej.

Ubezpieczenie podróżne zapewnia ochronę także podczas delegacji służbowej. Karta ważna jest przez 365 dni. Ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia do 260 000 PLN, od następstwa nieszczęśliwych wypadków - 15 000 PLN, odpowiedzialność cywilna - 100 000 PLN i koszty rehabilitacji po powrocie do Polski - 500 PLN

Organizacja i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego z miejsca wypadku lub zakwaterowania do ambulatorium lub szpitala. Organizacja i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego do miejsca zamieszkania na terenie kraju lub placówki medycznej w RP. Organizacja i pokrycie kosztu transportu zwłok ubezpieczonego do miejsca pochówku na terenie RP. Co więcej karta daje możliwość ubezpieczenia osób w wieku od 29 do 60 roku życia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych w konkretnych latach i spełniających warunki

Po zmianach, które weszły w życie na początku tego roku więcej osób może przejść na wcześniejszą emeryturę. Aktualnie bowiem nabycie prawa do emerytury pomostowej przysługuje osobom znacznie młodszym niż wcześniej. Przyszli emeryci nie muszą teraz udowadniać, że wykonywali pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze przed 31 grudnia 1998 r.

RPD do nauczycieli: bez kartkówek i sprawdzianów po majówce, czy długim weekendzie z Bożym Ciałem. Prace domowe też niewskazane

Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak zaapelowała w liście do nauczycieli o uszanowanie prawa uczniów do wypoczynku w trakcie majówki i długiego weekendu czerwcowego.

Czy wynajmujący może wejść do swojego mieszkania o dowolnej porze? Czy najemca może odmówić mu wstępu? Sprawdź, jakie są zasady.

Prawa wynajmującego, a prawa najemcy – co jest ważniejsze? Prawo chroni obie strony umowy. Ich zakres jest inny w przypadku awarii wywołującej szkodę lub zagrażającej bezpośrednio powstaniem szkody, a inny w odniesieniu do okresowego i doraźnego sprawowania kontroli nad nieruchomością.

Nowy obowiązek do końca 2024 roku: 1 punkt ładowania aut elektrycznych na 10 lub 20 miejsc parkingowych. Kogo dotyczy?

Zbliżające się zmiany prawne w zakresie eMobility przyniosą w Polsce potrzebę szybkiej elektryfikacji parkingów. Dlatego E.ON Polska prezentuje przewodnik po wybranych zagadnieniach dotyczących obowiązujących i przyszłych regulacji w obszarze elektromobilności. Materiał powstał we współpracy z zespołem Dekarbonizacji kancelarii prawnej Osborne Clarke oraz firmą doradztwa podatkowego MDDP. Jest on kierowany do właścicieli i zarządców nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

Chcesz potańczyć? 10.000 zł bezzwrotnego dofinansowania na organizację potańcówki czeka na chętnych. Bez wkładu własnego.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi uruchamia program Potańcówki Wiejskie. Można dostać 10.000 zł bezzwrotnego dofinansowania, bez wkładu własnego, ale trzeba nawiązać współpracę z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej.

Elektroniczne listy polecone z potwierdzeniem odbioru. Nowa usługa Poczty Polskiej: e-Doręczenia. Jak dołączyć firmę do systemu e-Doręczeń?

Już niedługo zostanie wdrożona nowa usługa Poczty Polskiej e-Doręczenia. To prawdziwa rewolucja, która ma w dalszej perspektywie zastąpić tradycyjną papierową korespondencję wysyłaną do osób prywatnych, urzędów czy firm. Bank Pocztowy przeprowadził właśnie testy tej usługi z wykorzystaniem udostępnionego przez Pocztę Polską interfejsu API. Po jej wdrożeniu, zamiast osobistych wizyt w urzędzie pocztowym, fizycznego odbierania i wysyłania listów poleconych oraz archiwizowania papierowej korespondencji, będzie można dokonać wysyłki pisma w formie elektronicznej. Ta nowinka, to efekt wchodzącego w życie od października 2024 r. ułatwienia dla obywateli w postaci elektronicznego adresu do e-Doręczeń. 

Kto będzie musiał oddać 13. emeryturę? Niektórzy seniorzy powinni to sprawdzić

Niektórzy seniorzy będą musieli zwrócić 13. emeryturę. Pożegnanie z "trzynastką" dotyczy emerytów, którzy przekroczyli kwotowy limit dorabiania do emerytury. Dowiedz się, ile wynosi taki limit w 2024 roku, czy ta sytuacja dotyczy Ciebie?

Kolejni funkcjonariusze mają podwyżki. Nawet do 16 100 zł

Tym razem podwyżki dla funkcjonariuszy ABW – przyznano im podwyżki pensji i dodatków.

REKLAMA

Anita Noskowska-Piątkowska: Postulat stałych podwyżek w służbie cywilnej

Szefowa służby cywilnej: będę postulowała stały wzrost wynagrodzenia w służbie cywilnej.

Matura 2024. Co trzeba umieć na maturę z języka angielskiego? Wymagania egzaminacyjne

W jakim terminie odbywa się egzamin z języka angielskiego? Jakie są wymagania egzaminacyjne na maturze z tego przedmiotu? 

REKLAMA